Zaloguj się, aby obserwować  
stasiex

Technika siewu

Polecane posty

stasiex    24

Jestem bardzo ciekawy, czy wykazujecie się odrobiną polotu w pozornie prostej czynności jaką jest siew. :rolleyes:

 

Mianowicie, niektórzy dziwią się ze sposobu wykonywania przeze mnie (a tym samym mojego tatę) nawrotów z siewnikim. Nawracam bez użycia sprzęgła, jadąc 360 na 3 szosowej i posługując się lewym i prawym hamulcem. Z kolei większość znajomych rolników po prostu wrzuca wsteczny i... traci czas.

 

Stąd moje pytanie: czy stosujecie podobne metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Ja MFem cofam pomagając sobie hamulcem, z tyłu wisi koło 1300 kg więc tak mi najłatwiej :rolleyes:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

mój tata często sieje w prostokąt czyli zmiejsza prostokąt.

ale przy talerzowaniu i agregacie częstoużywa tej techniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

Ja i moj tata nie uzywamy zadnej techniki my zawjiamy na wstecznym juz sie u nas tak przyjelo ale kto wie moze sprobuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no wiesz moze i przy mniejszym siewniku (pisałeś o C-360 wiec chyba większego jak 3 m nie podczepiasz) to taki sposób (trochę jak czołg ;) ) nie jest wcale najgorszy - ale np takim jak my mamy 6 m to on sam wazy ponad 1700 kg + do tego 2*800 ziarno to czasem i przy nawracaniu z cofaniem to siewnik dale o sobie znać w układzie kierowniczym :)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja używam rewersu bo nie dam rady nawrócić Valtrą z kołami bliźniaczymi i agregatem uprawowo-siewnym 4m, a z rewersem idzie to sprawnie bo nie tracę czasu na wajchowanie. Jak czasem sieje samym siewnikiem to zakładam ciapka (c330) to często posiłkuje się hamulcami bo na często problem z utrzymaniem przednich kół na ziemi pomimo 250 Kg obciążników z przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja rowniez nawracam bez uzywania biegu wstecznego, a wlasnie zmniejszajac promien uzywajac hamulca - siewnik 6m.

najgorzej jest przy slupach wysokiego napiecia, tak zrobic aby opryskiwaczem bezpiecznie przejechac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159
hehe

6m do jakiego ciąbnika go podczepiasz

ile ma km

 

używamy do tego celu Ursusa 1224 - ale kiedyś chodził z nim Ursus 1002 to miał z przodu jeszcze worek kamieni :) dołożony żeby równowagi nie stracił ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja zawsze używam biegów-tak sie jakoś nauczyłem aale musze spróbować tej metody z hamulcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja nigdy nie zawracam w ten sposób i nikt u mnie tak nie zawraca.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

No tak, jak się ma duży ciągnik to trochę gorzej, ale z drugiej strony mając szeroki siewnik macie większe pole do manewru. ;)

 

Przede wszystkim stosując metodę mojego taty trzeba objechać najpierw całe pole ze 2-3 razy na około, żeby mieć gotowe uwrocia. Potem jeździmy tak jak pisałem na samym początku tematu, a na samym końcu na wpół opuszczonym siewnikem "grabimy" uwrocie tylnymi wzruszaczami Poznaniaka.

Efekt wizualny murowany. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

hehe - efekt wizualny robimy w identyczny sposób ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

My tej techniki czasem używamy przy siewie bo mamy siewnik ciągany, więc przy koncu aby zaoszczędzić sobie ciasnych nawrotów. A także zawsze w tedy gdy jest ciasno, lub szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz moze i przy mniejszym siewniku (pisałeś o C-360 wiec chyba większego jak 3 m nie podczepiasz) to taki sposób (trochę jak czołg ;) ) nie jest wcale najgorszy - ale np takim jak my mamy 6 m to on sam wazy ponad 1700 kg + do tego 2*800 ziarno to czasem i przy nawracaniu z cofaniem to siewnik dale o sobie znać w układzie kierowniczym :)

 

Ni ema problemu z podnoszeniem tego siewnika??


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

ani troche ;) bo ma zamontowaną "mocniejszą" pompę i podnośnik od 1614 więc nie ma problema


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj