Skocz do zawartości

Zdjęcie

Technika siewu

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 13 luty 2008 - 21:35

Technika siewu Jestem bardzo ciekawy, czy wykazujecie się odrobiną polotu w pozornie prostej czynności jaką jest siew. :rolleyes:

Mianowicie, niektórzy dziwią się ze sposobu wykonywania przeze mnie (a tym samym mojego tatę) nawrotów z siewnikim. Nawracam bez użycia sprzęgła, jadąc 360 na 3 szosowej i posługując się lewym i prawym hamulcem. Z kolei większość znajomych rolników po prostu wrzuca wsteczny i... traci czas.

Stąd moje pytanie: czy stosujecie podobne metody?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Technika siewu Dzisiaj, 17:54
  •  

#2 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 13 luty 2008 - 21:39

Technika siewu Ja tak nie robię tylko raz tak robiłem jak mi się zapowietrzyło sprzęgło w zetorze.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#3 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 14 luty 2008 - 12:03

Technika siewu Ja MFem cofam pomagając sobie hamulcem, z tyłu wisi koło 1300 kg więc tak mi najłatwiej :rolleyes:
all rights reserved

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 luty 2008 - 12:08

Technika siewu mój tata często sieje w prostokąt czyli zmiejsza prostokąt.
ale przy talerzowaniu i agregacie częstoużywa tej techniki

#5 Share maniek1480

maniek1480

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 14 luty 2008 - 12:17

Technika siewu Ja i moj tata nie uzywamy zadnej techniki my zawjiamy na wstecznym juz sie u nas tak przyjelo ale kto wie moze sprobuje

#6 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 14 luty 2008 - 15:08

Technika siewu no wiesz moze i przy mniejszym siewniku (pisałeś o C-360 wiec chyba większego jak 3 m nie podczepiasz) to taki sposób (trochę jak czołg ;) ) nie jest wcale najgorszy - ale np takim jak my mamy 6 m to on sam wazy ponad 1700 kg + do tego 2*800 ziarno to czasem i przy nawracaniu z cofaniem to siewnik dale o sobie znać w układzie kierowniczym :)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#7 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 luty 2008 - 18:28

Technika siewu hehe
6m do jakiego ciąbnika go podczepiasz
ile ma km

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 luty 2008 - 18:37

Technika siewu Ja używam rewersu bo nie dam rady nawrócić Valtrą z kołami bliźniaczymi i agregatem uprawowo-siewnym 4m, a z rewersem idzie to sprawnie bo nie tracę czasu na wajchowanie. Jak czasem sieje samym siewnikiem to zakładam ciapka (c330) to często posiłkuje się hamulcami bo na często problem z utrzymaniem przednich kół na ziemi pomimo 250 Kg obciążników z przodu ;)

#9 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 luty 2008 - 18:43

Technika siewu chmurki mozna pooglądać co?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 luty 2008 - 19:19

Technika siewu ja rowniez nawracam bez uzywania biegu wstecznego, a wlasnie zmniejszajac promien uzywajac hamulca - siewnik 6m.
najgorzej jest przy slupach wysokiego napiecia, tak zrobic aby opryskiwaczem bezpiecznie przejechac
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#11 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 14 luty 2008 - 19:21

Technika siewu

hehe
6m do jakiego ciąbnika go podczepiasz
ile ma km

używamy do tego celu Ursusa 1224 - ale kiedyś chodził z nim Ursus 1002 to miał z przodu jeszcze worek kamieni :) dołożony żeby równowagi nie stracił ;)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#12 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 14 luty 2008 - 19:22

Technika siewu ja zawsze używam biegów-tak sie jakoś nauczyłem aale musze spróbować tej metody z hamulcem

#13 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 14 luty 2008 - 19:27

Technika siewu Ja nigdy nie zawracam w ten sposób i nikt u mnie tak nie zawraca.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#14 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 14 luty 2008 - 22:27

Technika siewu No tak, jak się ma duży ciągnik to trochę gorzej, ale z drugiej strony mając szeroki siewnik macie większe pole do manewru. ;)

Przede wszystkim stosując metodę mojego taty trzeba objechać najpierw całe pole ze 2-3 razy na około, żeby mieć gotowe uwrocia. Potem jeździmy tak jak pisałem na samym początku tematu, a na samym końcu na wpół opuszczonym siewnikem "grabimy" uwrocie tylnymi wzruszaczami Poznaniaka.
Efekt wizualny murowany. :)

#15 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 14 luty 2008 - 23:08

Technika siewu hehe - efekt wizualny robimy w identyczny sposób ;)

#16 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 luty 2008 - 23:13

Technika siewu My tej techniki czasem używamy przy siewie bo mamy siewnik ciągany, więc przy koncu aby zaoszczędzić sobie ciasnych nawrotów. A także zawsze w tedy gdy jest ciasno, lub szybciej ;)

#17 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 15 luty 2008 - 20:03

Technika siewu

no wiesz moze i przy mniejszym siewniku (pisałeś o C-360 wiec chyba większego jak 3 m nie podczepiasz) to taki sposób (trochę jak czołg ;) ) nie jest wcale najgorszy - ale np takim jak my mamy 6 m to on sam wazy ponad 1700 kg + do tego 2*800 ziarno to czasem i przy nawracaniu z cofaniem to siewnik dale o sobie znać w układzie kierowniczym :)

Ni ema problemu z podnoszeniem tego siewnika??

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 15 luty 2008 - 21:10

Technika siewu ani troche ;) bo ma zamontowaną "mocniejszą" pompę i podnośnik od 1614 więc nie ma problema

Dodaj odpowiedź