piotrek120hsx

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu przyczepy samozbierającej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam chciałbym kupić przyczepę samozbierającą  do 10 tyś,  nie wiem na co należy zwrócić uwagę. Nie potrzebuje zbyt dużej przyczepy tylko 4 tony że by miała z 35 noży i może wałki dozujące. Jestem z woj łódzkiego jeśli by ktos miał sprzęt godny uwagi na sprzedaż niech wrzuci zdięcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

4 t to troszkę mala, ale jak nie duzy areal i laki blisko to wystarczy. Jeśli chcesz robic pryzmy to koniecznie musi mieć lamany dyszel, to jest podstawa by dalo się wjezdzac bez problemu na pryzme. Wazna rzecza jest tez obejrzenie całej konstrukcji, ramy, czy aby przypadniem nie była rozerwana i spawana. Podpiac przyczepe i sprawdzić czy działa cala hydraulika. warto tez rzucic okiem na noze, bo to spory koszt, czy nie sa już zbyt zużyte i po prostu za krótkie, w efekcie mogą tylko w malym stopniu ciac trawe. stan opon, stan podłogi czy nie zgnita. czy nie ma luzow na lozyskach, w miejscach gdzie da się to sprawdzić, np. na walkach wyrzytu.stan pobieraka, czy nie brakuje zbyt dużo palcow. zużycie lancuchow i trybow. Watro żeby do przyczepy był w komplecie walek szerokokątny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Areał mam mały bo jedynie  2ha moim zdaniem 4 tony wystarczy i jaka markę polecacie lub jakiś model rotor czy podajnik widełkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

z 2 ha chcesz robic pryzme? na taki areal spokojnie przyczepa na jednej osi bez walkow. co do rotoru to zależy jakiej mocy ciągnik będzie z nia pracowal, osobiście na taki areal wzial bym krone turbo 2800 lub 3200 max ilość nozy 35 sztuk, ciągnik o mocy 60 koni spokojnie da rade, już za 5 tys czasem można taka znalesc.
po za tym przemysl czy warto robic pryzme z takiego arealu, pryzma max 10 m dlugosci i to placek będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robię pryzmę orkanem  lecz nie jestem zadowolony z długości sieczki dlatego chciałbym kupić przyczepę a co do ciągnika to mam 3p i ursusa 1012 3p raczej miałby ciężko przy dobijaniu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

w takiej malej 3p będzie chodzic, nie musisz dobijac, ursusem 6 gary to szkoda ropy taka mala ciagac, przyczepa lepiej Ci nie potnie jak sieczkarnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak laki blisko to ursusem można ciagac mala przyczepe, będzie szybciej napelnial, choć za szybko nie pogonisz, jeśli daleko to na same przejazdy spalisz sporo ropy, i tu lepszy bylby 3p, ja ciągam krone na tandemie ursusem 904 zakladma co drugi noz, czyli 18 szt , zbieram 2 lub 3 biegiem, kwestia jakiej grubości walek. przyczepa bez porównania słabiej potnie niż sieczarnia, ale kto powiedział ze im drobniej pocięte tym lepiej? słabiej pocieta ma ta sama wartość, wiec po co przeplacac, ja na koniec przywiozem 3 razy bez nozy bo się stepily, dając krowom ta pocieta i ta z całej trawy nie widzielem zadnej roznicy w mleku. w prasach belujacych tez sa rotory i nie każdy go wykozystuje by w balocie mieć pocięte siano. na każdy noz trzeba doliczyć 1 kon mechaniczny, obciążenie wzrasta a co za tym idzie spalanie, chociaż u mnie to była roznica 1 litra ropy z jednej przyczepie, z 18 nozami i bez nozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz wycinak do kiszonki to nie ma różnicy długość sieczki lecz jak ja nie mam wybieraka i muszę brać kiszonkę ręcznie to niestety nie jest tak kolorowo a łąki mam blisko myślę o krone turbo 2800 lub 3200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

przy takiej malej ilosci to bym chyba wolal w baloty robic   ale jak masz  orkan to na co przyczepa samozbierajaca szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

tez wybieram recznie i tragedii nie ma, można więcej odkrywac i dobrze się bierze. krone turbo to bardzo dobry wybor do tak małego areau, najlepiej jak by nie miała walkow wyzutu to i suche siano być zwiozl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jeśli tylko 2 ha to nie koniecznie, z walkami musisz pryzme dluzej rozciagnac bo Ci rozpulchnia, jak wywalisz przyczepe na 10 m dlugosci to później ciągnikiem w to nie wiedziesz żeby ugnieść, bez walkow wywalisz zbite klapcie, tylko telikatnie widelkami wyrównasz i będzie git, ja robie pryzme z 5 ha i wcale nie jestem zachwycony tymi walkami, pryzmy robie dlugosci 20 m, ciągnik ma ciężej przy rozładunku no i to ze siano jest napuszone i trzeba więcej gnioesc, raz przywiozłem zwykla zbierajaca do siana, wywaliłem, trochę porownalem , i prawie bez udniatania bo przyczepa wywalila zbita mase. po za tym walki i caly ten maechanizm to dodatkowa masa przyczepy, a to na wilgotnych lakach duzy minus, zwłaszcza jak kupisz przyczepe na jednej osi, ciezar przyczepu plus trawa i przyczepa będzie Ci się zapadać, jak bym nie miał innej przyczepy to brałbym bez walkow, po co placic za belowanie siana, jak można przywieść luzem kilka przyczep, zwłaszcza przy tak malym areale, walki to super sprawa jak ktoś robi długie pryzmy, i ma w ciągniku bieg pelzajacy, wtedy ladnie rozwno wyywali, jeśli nie ma pelkzajacych to meczysz sprzeglo w ciągniku, bo musisz na pryzmie kilka razy się zatrzymać i ruszyc, a obciążenie jest bardzo duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

biegi pełzające masz w każdym ciągniku a przyczepom nie będę zwoził siana bo mam prasę kostkującą ja tylko susze drugi pokos i nie z całości ponieważ robię  zawsze kiszonki . A propo przyczepy jaką posiadasz i jakim ciągnikiem zwozisz


 

Edytowano przez piotrek120hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

nie każdy ma biegi pelzajace, u mnie np. zolw nie działa, i jedynka jest zbyt szybka do rozładunku, trzeba kilka razy się zatrzymywać , ja zbieram przyczepa krone turbo 5000 ciągnik ursus904, można powiedzieć ze spokojnie daje rade, na pryzme tez bez problemu wciągnie, dobrze tez jest ugniatać ciągnikiem z podczepiona przyczepa, przyczepa ogolnie ok, tylko mogla by być bardziej pojemna, 2800 i 3200 wizualnie mniejsze ale wydaje mi się ze niewiele mnie na nie wezmie, sa szersze troszkę, i nie posiadaja walkow , w przyczepie z walkami gdy trawa dochodzi do dolnego walka sprzegielko rozlancza tasme, tyl przyczepy jest tylko w polowie napełniony, trzeba dobrze sterowac posowem tasmy żeby na ta przyczepe troszkę wziasc, inaczej tylko na przodzie będzie pelno a dalej przyczepa do polowy zapelniona, ale to zabezpieczenie jest potrzebne żeby masa nie wypchnela walkow lub klapy, posiadam tez przyczepe kunow, tam jest posow tasmy wlanczany mechanicznie, i według mnie lepsza opcja. wzielem tandem tylko na wzgląd ze mam torfowe laki.
ursus 904 ciezki ciągnik dobry do ugniatania, ale trawa musi być pocieta, inaczej się okręca na tym walku od przedniego napedu, jednym słowem długiej trawy z nie oslonietym walkiem przedniego napedu nie ugnieciesz. u mnie ugniata c330 i pryzma jest wystarczająco dobrze udnieciona, nie licząc brzegow pryzmy , to nie ma odrzutu, warto tez posozyc na spod jakas stara folie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek161    0

Witam, nie bede zasmiecał forum i tworzył nowego tematu. Tematyka podobna więc sie podepnę do tego . Mianowicie zamierzam kupic przyczepe samozbierajaca i zastanawiam sie nad dwoma przyczepami STRAUTMANN SUPERVITAESSE II (51m3, 1996r, 48 tyś) oraz BERGMANN ROYAL 28S (2000r, 55 tyś, 48m3) . Strautmann jest tańszy i wiekszy 3m3 natomiast bergmann ma automatyczny załadunek i skretne kola podbieracza co jest bardzo przydatne . Niektorzy pewnie powiedza ze bergmann to jakas malo znana firma lecz z tego co wiem w niemczech jest bardzo popularna, osobiście tez mialem ok 15 lat bergmanna 8 ton i bylem bardzo zadowolony lecz zrobila sie za mała . Bergmann ktora mam na oku ma dwa rotory co mnie troche odstraszyło poniewaz nie wiem jak to dziala i czy sie sprawdza, moze ktoś lub kogos z was znajomy mial z takim czyms doczynienia ? Jak myślicie która wybrać ? Która lepiej i dłuzej bedzie mi słuzyla  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

u mnie 30stka wystarczająco dobrze ugniecie, tylko pierwszy pokos był przeszuszony u musialem za każdym razem u-904 z pelna przyczepa pojezdzic żeby dogniesc, trawa 2 i 3 pokos gniotla tylko 30 stka, i zadnych strat, grunt żeby nie przeszuszyc, wtedy lepiej się ugniata i lepiej zakisa, i szczelnie przykryc pryzme. jedyny minus słabszego ubicia pryzmy to ze po otwarciu szybciej się grzeje.
wbrew pozorom 30 stka nie gorzej udniecie niz 904, liczy się nacisk, 30 stka to ok 40 procent masy 904, ale tez ok 40 procent powierzchni opon, wiec sila nacisku podobna, z tym ze 30 stka trzeba 2 i pol raza tyle jezdzic żeby był ten sam efekt ubiecienia co 904. także jak ktoś myśli ze 30 stka nie ugniecie pryzmy to jest w wielkim bledzie.

Edytowano przez nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d___b    72
przy takiej malej ilosci to bym chyba wolal w baloty robic   ale jak masz  orkan to na co przyczepa samozbierajaca szkoda kasy

Nie koniecznie

  • Do balotów trzeba mieć prasę, owijarkę, ładowacz z chwytakiem, przyczepę do balotów lub zwykłą. (albo zamówić usługę ale właśnie mniejsze koszty są gdy ma się swoje sprzęty)
  • Do pryzmy wystarczy przyczepa samozbierająca.

Folie trzeba kupić w obu przypadkach.

Sytuacja się zmienia gdy ktoś posiada już na stanie prasę i traktor z ładowaczem ( a ładowacz musi być pożądny jedna sekcja w 60 się nie liczy :-)).


8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Recker
      Witam... Mam do wyboru kosiarki samasz samba szer2,40 lub sipma KD 2510 KOS szer2,40 lub talex szer 2,40 cena tych maszyn jest bardzo podobna... Proszę o opinie tych maszyn
    • Przez Daniel1124
      Witam poszukuje rozsiewacza na ok 40ha. Szukam pojemności ok 800L-1000l. Rozważam różne marki jak z polskich to tylko unia mx np 850 lub wiekszy. Patrzałem też rozsiewacze z amazone serii np za-m 1201 lub rauch(kuhn) mds 17,1 lub 19,1. Chce mieć w nich tylko zamykania hydrauliczne bez żadnych komputerów. Który ma najlepszą powłokę lakierniczą i wady i zalety tych rozsiewaczy.Który z tych rozsiewaczy łatwiej ustawić szczególnie chodzi o szerokości robocze ponieważ mam różnej szerokości pola przewaga wąskich. Np jak mam pola o nie regularnej szerokość np jeden przejazd i zostaje pas np 3m lub 4m jeszcze do obsiania i jak to ustawić  żeby rozsiać albo jak pole jest kształtu klina. Jakby ktoś miał wycenę tych rozsiewaczy to niech napiszę bo unię to jak coś kupię nową a rauch/amazone jak będzie za drogi nowy to będę szukał używki tego typu.Ponieważ jeszcze nie dzwoniłem do przedstawicieli.
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



    • Przez Sqowron
      Witam, jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj