Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nierówne łąki, a maszyny zielonkowe

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 22 luty 2015 - 11:39

Hej, mam takie pytanie, czy prawdą jest to, że duże przetrząsarki np. 6 karuzelowe, lub zgrabiarki czy kosiarki dyskowe nadają się tylko na równe łąki? Jak to jest? Mam łąki torfowe, które do równych nie należą, zdarzają się nierówności tereny np małe wzniesienia lub po prostu koleiny, a chciałbym zakupić takie maszyny. Pomożecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nierówne łąki, a maszyny zielonkowe Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 22 luty 2015 - 11:43

Kosiarce to raczej nie przeszkadza   przeczaszacz karuzelowy też da rade, gorzej  ze zgrabiarka z racji wielkości gwiazdy

#3 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 22 luty 2015 - 11:46

U mnie na wiosce właśnie wszyscy są za bębnowymi kosiarkami i za tymi starymi grabiarkami, nieliczni mają te nowsze sprzęty, ale oni z kolei mają siane lub równe łąki więc ciężko o rzetelne informacje :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 luty 2015 - 11:46

Wystarczy zgrabiarkę wyposażyć w rozbudowane podwozie kopiujące (wózki tandem + koło prowadzące przed gwiazdą) i można śmigać po falistych łąkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Golden_85

Golden_85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 maj 2015 - 11:30

mam kilka łąk mocno nierównych, sa to tereny nad rzeką i powiem Ci że przetrzasarka która posiadam radzi sobie bez problemu:jest to Stoll Z-685 Pro , 6 gwiazdowa, ale jest ona na podwójnych krzyżakach, szerokość to w granicach 7 metrów, i nawet jesli któraś ze stron maszyny sie uniesie to nie ma problemu. 

szersza dyskówka to raczej odpada na nierówne łąki (no chyba ze taka 2,10m), a zgrabiarka to nie mam doświadczenia bo dopiero tej wiosny przywiozłem z zachodu dwie zgrabiarki Stoll i Niemeyer i zobacze za jakis czas jak beda sie sprawować... 

Jakby kolega był zainteresowany mogę odsprzedać jedna zgrabiarkę i przetrzasarkę Stoll, bo przetrzasacz muszę nowy kupić