nuszka007

Nierówne łąki, a maszyny zielonkowe

Polecane posty

nuszka007    65

Hej, mam takie pytanie, czy prawdą jest to, że duże przetrząsarki np. 6 karuzelowe, lub zgrabiarki czy kosiarki dyskowe nadają się tylko na równe łąki? Jak to jest? Mam łąki torfowe, które do równych nie należą, zdarzają się nierówności tereny np małe wzniesienia lub po prostu koleiny, a chciałbym zakupić takie maszyny. Pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Kosiarce to raczej nie przeszkadza   przeczaszacz karuzelowy też da rade, gorzej  ze zgrabiarka z racji wielkości gwiazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

U mnie na wiosce właśnie wszyscy są za bębnowymi kosiarkami i za tymi starymi grabiarkami, nieliczni mają te nowsze sprzęty, ale oni z kolei mają siane lub równe łąki więc ciężko o rzetelne informacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wystarczy zgrabiarkę wyposażyć w rozbudowane podwozie kopiujące (wózki tandem + koło prowadzące przed gwiazdą) i można śmigać po falistych łąkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golden_85    0

mam kilka łąk mocno nierównych, sa to tereny nad rzeką i powiem Ci że przetrzasarka która posiadam radzi sobie bez problemu:jest to Stoll Z-685 Pro , 6 gwiazdowa, ale jest ona na podwójnych krzyżakach, szerokość to w granicach 7 metrów, i nawet jesli któraś ze stron maszyny sie uniesie to nie ma problemu. 

szersza dyskówka to raczej odpada na nierówne łąki (no chyba ze taka 2,10m), a zgrabiarka to nie mam doświadczenia bo dopiero tej wiosny przywiozłem z zachodu dwie zgrabiarki Stoll i Niemeyer i zobacze za jakis czas jak beda sie sprawować... 

Jakby kolega był zainteresowany mogę odsprzedać jedna zgrabiarkę i przetrzasarkę Stoll, bo przetrzasacz muszę nowy kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam taką sprawę a mianowicie wujek poprosil mnie o skoszenie łąki która nie była koszona przez około 5 lat nwm dlaczego jej tyle nie kosił teraz chce ją kosic regularnie bo bierze na nią dopłate. Byłem tam się rozglądnąć i niema tam wcale drzew tylko trawa dość wysoka ale bardzo rzadka, tylko że spodem jest stara trawa wyschnięta.Chodzi mi o to czy urusu c-355 i kosiarka rotacyjna da sobie z tym radę? Czy jest się sens tam wybierać? Czy dac sobie z tym spokój i nie robić wstydu

    • Przez Kondzio342
      Witam prawdopodnie uszkodzila sie przekladnia w zgrabiarce strzela bardzo. Koledzy pomóżcie czy ktos z was to rozbieral i wie jak to zrobic. Jakies namiary na czesci. Z góry dzieki.
    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez panmino
      Piszę ten post, ponieważ planuję kupić zgrabiarkę dwukaruzelową i mam dylemat, jaką konstrukcję wybrać. Priorytetem dla mnie jest ja najlepsze kopiowanie terenu, bo mam nierówne łąki.
      Z grubsza rzecz biorąc zgrabiarki dwukaruzelowe występują w wersji półzawieszanej – rys. 1 (bardziej popularne) lub zaczepianej – rys 2. I tutaj moje pytanie – które konstrukcje lepiej kopiują?
      Tylko nie piszcie mi proszę, że moja, wujka, sąsiada zgrabiarka ładnie grabi, bo nie o to jest pytanie. Ja już mam doświadczenie ze zgrabiarkami obu konstrukcji, ale wciąż nie wiem, ktróra jest lepsza.
      Może ktoś gdzieś widział jakiś artykuł na taki temat? Może potrafi to rozgryźć w teorii?





    • Przez corrado
      Sprzedam rozrzutnik 2-osiowy stan dobry. Łańcuchy i zębatki w bardzo dobrym stanie, jest tyna burta więc może służyć również jako przyczepa. Adapter 2-wałkowy. Cena 2800zł Do sprzedanie również zgrabiarko-przewracarka 5-gwiazdowa cena 500zł i kosiarka rotacyjna Famarol 1,65 cena 1400zł.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj