Skocz do zawartości

Zdjęcie

izby rolnicze

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 23:54

izby rolnicze

Wg. mojego rozeznania Izby Rolne w kwestii rolnictwa mogą mieć fundamentalny głos w kwestii ustaw i rozporządzeń. Dlaczego - ponieważ członkami Izb Powiatowych są (lub powinni być) rolnicy z gmin powiatu. Ludzie, którzy wiedzą co się w ich gminie dzieje. Oni z kolei mogą mieć wpływ na postulaty Izb Wojewódzkich. Wiele z programów nowego PROW 2014-20 jest po prostu chore. Program jest ogólnopolski (jak poprzednie), nie bierze pod uwagę terenowych ograniczeń jego działań.

Dla przykładu - TUZ na NATURA 2000, górskie ONW, czajka, wolno mi kosić od 01. sierpnia - rosa  nie wysycha przez cały dzień, trawy już dawno wykłoszone - co mam z tym zrobić? Na paszę się nie nadaje, na ściółkę (ze względu na grzyby), też nie. Mam jednak obowiązek skosić i zebrać... Koszę więc, prasuję i wyrzucam do rowów bele zaparzonego siana. Po co? Bo mam za tak bezsensowną działalność dopłaty wyższe, niż gdybym produkował jakościową paszę...

Następny punkt - mam obowiązek utrzymywania TUZ w tzw. kulturze rolnej, ale inne przepisy nie pozwalają mi na to. Prosty przykład - dziki zryły 0,5 ha na jednej z działek, wygląda to tak, jak po odpaleniu zapalnika na polu minowym. Pech. Co wolno mi zrobić? Nic! Po 01. kwietnia zakaz innych prac polowych, niż koszenie i zbór siana.

Kosił ktoś 4 ha na polowej jedynce? 12 godzin? DF+Krone 3.20, po 30 minutach powinno być skoszone!

Na 1 ha wolno mi trzymać 10 owiec - zabeczą się na śmierć! Na tym samym areale poprzednik trzymał 2500- 2800 owiec, mi wolno 500! 

To wszystko są tematy dla Izb Rolniczych, ale żeby to ich tematami były, musi ktoś im na to uwagę zwrócić.Każdy region ma swoje problemy, ale nie rozwiąże ich bez swoich przedstawicieli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
izby rolnicze Dzisiaj, 01:51
  •  

#22 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 12:18

izby rolnicze

albo ECOnomia albo ECOlogia- jedno z drugim nie ma niestety punktow stycznych, albo kosisz doplaty albo trawe- to nie jest normalne ale ue nie jest normalnym tworem i chyba kazdy ma tego swiadomosc , szukanie sensu w sporej czesci unijnych przepisow jest smieszne. 

co moga izby rolnicze - g.....,ktos przeniosl z innych realiow pomysl ktory sprawdza sie w normalnych krajach a polska do nich niestety nie nalezy. to jest idealny przyklad marnowania publicznych pieniedzy. synekury dla zasluzonych dzialaczy psl i tyle.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#23 Share henes

henes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja.

Napisany 19 kwiecień 2015 - 15:49

izby rolnicze

Czego dobrego oczekiwać mamy od izb rolniczych,jesli ich struktury opanowane są przez pseudodzialaczy PSL-u.Przecież prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych p.Wiktor Szmulewicz ,czlonek PSL-u,skupia się głównie na obronie ministra M.Sawickiego,swego kolegi partyjnego.A powinien bronić i działać w interesie rolników.Też uważam.że IR w takim wydaniu są niepotrzebne i nalezy je zlikwidować.Myslę,że większość rolników to widzi i dlatego nie chcą ani kandytować,ani chodzić na wybory.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 22:08

izby rolnicze

A kto tworzy te struktury? Im bardziej interesuję się tym tematem, tym bardziej się dziwię. 

Aby kandydować na poziomie gminy, trzeba zebrać 50 podpisów. W naszej gminie (pow. 4000 ha) jest do wybrania 2 kandydatów, jednak nie spotkałem nikogo, kto o taki podpis był kiedykolwiek pytany. Ani nikogo, kto w takich wyborach kiedykolwiek brał udział lub wiedział, że takie wybory są i na jakich zasadach. A jednak co 4 lata ktoś jest wybierany i "reprezentuje" naszą gminę. Jak?

Wyobraźmy sobie taki scenariusz: wybory gminne wygrywają kandydaci rolników, ci z kolei wybierają powiatowego prezesa i delegata do Izby Wojewódzkiej, by tam wybrać prezesa i delegata do Izby Krajowej i mieć całą tą organizację w rolniczych rękach, zamiast PSL-u. I zamiast wyobrażania - uświadommy sobie, że taki scenariusz zależy tylko od nas. Nasza decyzja, nasz ruch. Albo nie ruch, ale wtedy nie narzekajcie, że Izby nic nie robią.

#25 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 20 kwiecień 2015 - 10:40

izby rolnicze

izby połaczyc z odr-ami

#26 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 21:51

izby rolnicze

u nas wygrywaja rolnicy- znam ich osobiscie od lat i zawsze im podpisuje listy, jako jeden z nielicznych  glosuje -niewiele fatygi mnie to co prawda kosztuje, z komisja[tez znajomi] mozna w niedzielne poludnie pogadac, problem jest wyzej tam tworzy sie sitwa i pojedynczy delegat nic na to nie poradzi, tak naprawde to tylko kasy mi zal -moga sie bawic ale za wlasne pieniadze.

#27 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 02 maj 2015 - 06:16

izby rolnicze

:)

Dałam się wmanewrować do komisji izby rolniczej...za kilka dni mam spotkanie........więc ten temat jak najbardziej mnie interesuje i chcę wiedzieć jak najwięcej ;)

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#28 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 03 maj 2015 - 08:59

izby rolnicze

A kto tworzy te struktury? Im bardziej interesuję się tym tematem, tym bardziej się dziwię. 

Aby kandydować na poziomie gminy, trzeba zebrać 50 podpisów. W naszej gminie (pow. 4000 ha) jest do wybrania 2 kandydatów, jednak nie spotkałem nikogo, kto o taki podpis był kiedykolwiek pytany. Ani nikogo, kto w takich wyborach kiedykolwiek brał udział lub wiedział, że takie wybory są i na jakich zasadach. A jednak co 4 lata ktoś jest wybierany i "reprezentuje" naszą gminę. Jak?

Wyobraźmy sobie taki scenariusz: wybory gminne wygrywają kandydaci rolników, ci z kolei wybierają powiatowego prezesa i delegata do Izby Wojewódzkiej, by tam wybrać prezesa i delegata do Izby Krajowej i mieć całą tą organizację w rolniczych rękach, zamiast PSL-u. I zamiast wyobrażania - uświadommy sobie, że taki scenariusz zależy tylko od nas. Nasza decyzja, nasz ruch. Albo nie ruch, ale wtedy nie narzekajcie, że Izby nic nie robią.

Sprawdziłem rzeczywiście zbierają podpisy członkowie PSL  ale chodzą do tych nie licznych, do tych co wiedzą że im podpiszą. Do mnie nie przyszli bo za dużo im błędów wytykam. Jak można na  nich nie narzekać. Idziesz do nich a Oni mówią że zajmą się tą sprawą a potem mówią że nic się nie da z tym zrobić bo winni nie są oni tylko tam wyżej, w W-wie. Lecz gdy przychodzi do wyborów to te same osoby podpisy zbierają dla takiego Jarubasa i tego własnie nie mogę zrozumieć. 

Jeśli chodzi o opinię IR to powtarzam że IR tylko opiniują a z opinia można się zgodzić lub nie. Równie dobrze można  powołać stowarzyszeni lub Fundację i tez opiniować.

Jestem zdanie że IR powinny być rozwiązane poza tym strasznie sobie słodzą przed wyborami.  

#29 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 05 maj 2015 - 21:58

izby rolnicze

znalazlem dane ile pieniedzy idzie na izby 32 mln 688 tys , czyli na kazda gmine niecale 10 tys -co za to zrobiono kazdy sam sobie odpowie. 

#30 Share Ecopiotr

Ecopiotr

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 06 maj 2015 - 00:58

izby rolnicze

Niby niewiele, ale jeśli wziąć pod uwagę, że dopiero na szczeblu powiatu coś się dzieje (a każdy powiat, to kilka/kilkanaście gmin), to środków na zrobienie czegoś sensownego nie brakuje. Nie chodzi mi jednak (bezpośrednio) o to, by IR rozliczać z kasy. Uważam, że ważniejszym jest stworzenie zdrowych struktur (najchętniej apolitycznych), które będą miały wymierny wpływ na regulacje prawne i decyzyjne w sprawach rolnictwa. I to jest rzecz, która zależy od naszej postawy. Ignorowanie wyborów jest przyzwoleniem kontynuacji aktualnego stanu. W czyim interesie? Rolników? - na pewno nie! 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 31 maj 2015 - 14:10

izby rolnicze

Dzisiaj wybory, a na forum cisza (wyborcza ?).

Edytowany przez fezoi, 31 maj 2015 - 14:11.

#32 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 maj 2015 - 14:44

izby rolnicze

Niestety prawda jest taka, że to kolejna organizacja obsadzana partyjnymi działaczami. Oczywiście gdzieś tam na dole są wybierani rolnicy dla pozoru. Jednak główne stanowiska i czym wyżej w strukturze tym mocniej siedzą działacze PSL. Widziałem to w tv jak pokazywali spotkanie Sawickiego w podlaskiej izbie rolniczej w sprawie dzików, gdy rolnicy strajkowali. Za stołem Sawicki i władze izby, czyli szychy z PSL u. Na sali protestujący rolnicy. Tak wyglądają izby rolnicze w Polsce, gdy chodzi o kluczowe sprawy. Izba czasami pomaga rolnikom to fakt. Ale gdy zetrą się interesy zwykłego rolnika z interesami PSL u, jego działaczy czy ministra rolnictwa. Zawsze rolnik przegra.

#33 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 31 maj 2015 - 15:01

izby rolnicze

Izby Rolnicze tylko z nazwy są Rolnicze a rzeczywistości trzymają stronne Rządu i ministra Sawickiego a nie protestujących Rolników. Myślice ze dzisiejsze wybory coś zmienią, wontpie i tak na czele pozostanie Smulewicz- szuler (co do poprawności nazwiska mogę się mylić) tak czy inaczej szkoda naszego czasu i pieniędzy  ja muszę dojechać 10 km na głosowanie gdzie frekfęcja wynosi 10%.

Edytowany przez MTZ1, 31 maj 2015 - 19:10.

#34 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3454 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 31 maj 2015 - 15:29

izby rolnicze

Mylisz  sie  też  co do poprawności pisania  innych wyrazów.. 

kup  sobie  słownik ,  naucz  sie pisać i później  zacznij się  wypowiadać ...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#35 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów

Napisany 31 maj 2015 - 16:00

izby rolnicze

Temu gościowi to i słownik nie pomoże :P . Takie pisanie to już pod sztukę podchodzi , ale jaja :D .

ZETOR TEAM

#36 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1229 postów

Napisany 31 maj 2015 - 18:52

izby rolnicze

Ale racje ma

#37 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 31 maj 2015 - 19:14

izby rolnicze

Partia czuwa (PSL-PO) Siebie warci!!!

#38 Share Ywa

Ywa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:życie wśród łąk, pól, wzgórz morenowych, między lasem i rzeką

Napisany 31 maj 2015 - 20:33

izby rolnicze

Przychodzi dziś Pan na wybory, patrzy na kartę , 3 kandydatów i pyta:" A który jest z PSL-u?"

Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

#39 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 31 maj 2015 - 20:52

izby rolnicze

u nas na 2 miejsca 2 kandydatow wiec wybor byl trudny :P  :P  :P , o 11  bylem glosowac, pustki, pytalem znajomej szefowej komisji ilu glosowalo ale nie miala policzonej, ale na pewno masa :D  sadzac po jej usmiechu, jakies plakaty byly ale na komisji wyborczej byla tylko tablica[ z ostatnich  wyborow, z mojej wsi akurat pasowala] , zal tylko tych milionow zmarnowanych ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 31 maj 2015 - 21:41

izby rolnicze

Kochani. U mnie był taki numer że w komisji zasiadała żona jednego z kandydatów(PSL) ,kandydatów było dwoje na jedno miejsce. Wygrał oczywiście ten którego żona była w komisji.Wie ktoś czy to że żona kandydata zasiada w komisji jest zgodne z literą prawa? 

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.