Skocz do zawartości

Zdjęcie

izby rolnicze

48 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Blondynka

Blondynka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 21 luty 2015 - 22:38

izby rolnicze Zbliża się nowy nabór czy ktoś z was będzie kandydował?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
izby rolnicze Dzisiaj, 15:48
  •  

#2 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 22 luty 2015 - 12:03

izby rolnicze Pewnie nikt bo to za dużo roboty. Trzeba iść wniosek złożyć, zachęcić ludzi do głosowania. Jak wybiorą to trzeba będzie coś robić i to za marne grosze. Taniej i szybciej jest ponarzekać, że nic nie robią.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#3 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1230 postów

Napisany 22 luty 2015 - 13:21

izby rolnicze

szkoda kasy zlikwidować je

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 22 luty 2015 - 15:42

izby rolnicze w polsce zarówno odr jak izby słabo działaja na rzecz rolnika ludzie w odr mało zarabiaja i nie chce im sie podnosic kwalifikacji co niktórzy sidza tam z posiadanych znajomosci a o rolnictwie mało wiedza zeby nie powiedziec ze nic

#5 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:05

izby rolnicze

Pewnie nikt bo to za dużo roboty. Trzeba iść wniosek złożyć, zachęcić ludzi do głosowania. Jak wybiorą to trzeba będzie coś robić i to za marne grosze. Taniej i szybciej jest ponarzekać, że nic nie robią.

W mojej gminie są dwie osoby w IR. W budżecie gminy jest specjalna rubryka w której jest napisane ile jest przeznaczone na IR. np. w mojej gminie jest 65tyś.zł.  Nigdy nie chodziłem ale raz pójdę się przejść. Też jestem zdania że są nie potrzebne.

Edytowany przez tespis17, 25 luty 2015 - 21:07.

#6 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:59

izby rolnicze

Może nie to że sa nie potrzebne tylko niech sie wezmą w końcu do roboty a nie marnują nasze pieniądze.  O to co rolnicy walczą teraz na ulicach powinny załatwić Izby. Chociaż słowo "wezmą" trochę tutaj nie pasuje bo izby to samorząd rolniczy więc raczej to my powinniśmy sie wziąć do roboty i zrobić z izbami porządek

albo jeśli sa nie potrzebne to zlikwidować je.

#7 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 26 luty 2015 - 19:04

izby rolnicze izby rolnicze i osrodki doradztwa rolniczego powinny byc połaczone ograniczyło by to koszty oraz ułatwiło dostep rolnika do doradcy rolnego dwie instytucje które zaimuja sie gospodarka rolna nie powinny działac osobno połaczenie usprawniło by działanie i lobbowanie na rzecz rolnika jeden podmiot mógłby działac sprawniej

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 26 luty 2015 - 21:27

izby rolnicze

Miałem propozycję aby kandydować ale podziękowałem ( nie po to jednego się pozbyłem aby w drugie się pakować).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#9 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, diagnostyka, rolnictwo

Napisany 03 marzec 2015 - 21:59

izby rolnicze

Ja jeszcze jestem w izbach, ale więcej nie będę kandydował, za słabą mam głowę do takiego picia :)  a to że nic nie robią to fakt. Idzie na nich 2% naszych podatków. Żeby kandydować trzeba zebrać 50 podpisów rolników, a to nie jest takie proste, osobiście musiałem kilka wiosek przejechać dom w dom. A dieta 57 zł za spotkanie raz na 3 miesiące, czasami nie warto jechać jak zrobią 100 km dalej. Pracują za nasze pieniądze a jak przyjdzie składać jakiś wniosek do unii to i tak trzeba im płacić za wypełnienie.

#10 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 08:42

izby rolnicze

To albo trzeba wiać d*pę w toki i zacząć coś działać albo złożyć wniosek o likwidację darmozjada. Co to za instytucja rolnicza na która rolnicy nie maja żadnego wpływu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 10:29

izby rolnicze A czy rolnicy chcą mieć wpływ na nią? Jak na powyższym przykładzie widzisz, za dużo roboty, trzeba dojeżdżać i pieniądze marne.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#12 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 10:40

izby rolnicze

Ale co tam robić? Izba nie ma żadnej władzy ani środków, chodzi tylko o utrzymanie biura i pensje dla pracowników. Można najwyżej wnioskować o napisanie jakiegoś pisma z prośbą o np odstrzał dzików do ministerstwa i na tym koniec

A pracownicy traktują izbę i odr jak tylko pośrednią drogę do agencji

#13 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 12:11

izby rolnicze

Izba może stworzyć dobre lobby bo często potrzebne jest jej opinia przy tworzeniu ustaw, przy zakupie ziemi też będzie miała wpływ i ma. Więc wybór prosty. Albo zrobi się z nią porządek albo zlikwiduje i będziecie płakać, że nie macie reprezentantów.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#14 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 15:05

izby rolnicze

Ja postanowiłem kandydować. Potencjalnie Izby mogą wiele zdziałać. Pod warunkiem, że się za coś wezmą. A żeby się wzięły, to trzeba wymienić część ich członków na takich, którzy będą chcieli coś robić. Im więcej rolników będzie w  Izbach, tym większy nacisk będą mogli wywierać i wybierać odpowiednich ludzi do Izb Wojewódzkich. Siedząc w domach nie zmienimy niczego, a o tym, że zmienić trzeba i to wiele, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Od nas zależy jak silne te Izby będą i w moim przekonaniu będą mogły zdziałać więcej niż wszystkie blokady dróg razem wzięte.

Dlatego apeluję - KANDYDUJCIE ! Wybierajcie i popierajcie tych którzy chcą coś zmienić. I rozliczajcie ich, bo nie o to chodzi, by zastąpić jednego leniwego drugim.

#15 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 15:42

izby rolnicze

To życzę powodzenia w kraju gdzie nawet minister rolnictwa nic nie może, to co zdziała zwykły rolnik?

#16 Share tom61

tom61

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 16:14

izby rolnicze

masz racje jeden rolnik nic nie może ale jeśli rolnicy się zjednoczą to już mogą wiele np trochę strajków i szum się zrobił to i sawicki sobie przypomniał że jest ministrem a zaczął robić niewiele ale zawsze coś. Izby mogą stać się podporą dla rolników i jak ktoś tu już napisał lobbować zmiany w ustawach po myśli rolników czy nawet pomagać gdy np pośrednik nie zapłacił,  tylko problem na tym że osoby które w większości tam są rolnictwa nie obchodzi i tych ludzi trzeba zmienić a powinni tam zasiąść ludzie z wizją 

#17 Share Ropsonok

Ropsonok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 04 marzec 2015 - 18:11

izby rolnicze

i co te strajki dały? dziki dalej są, świnki i mleko nie podrożały, kary za przekroczenie kwot też są, minister też nie ustąpił, tylko bardziej się podzieliło społeczeństwo na biedne miasto i rolników którym zawsze mało. A izby nie poparły strajku, a jak spotkam tego co reprezentuje izby w sejmie to mu powiem co o nim myśle za jego wypowiedzi

#18 Share Blondynka

Blondynka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 20:58

izby rolnicze

mysle ze nowy władze powinny cos zmienic w tych izbach, kieruje nacisk na mlodych . w mlodosci sila 

#19 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 21:31

izby rolnicze

Dlaczego jakieś władze miałyby coś zmieniać? W czyim interesie? "Władze", jak i 99% społeczeństwa o Izbach Rolniczych nic nie wie. Wygląda na to, że utajnienie istnienia Izb jest ich podstawowym działaniem. To od nas zależy czy Izby będą dalej (nie)funkcjonowały, czy też pracą i zaangażowaniem zdobędą siłę i głos w sprawach rolnictwa. Czekając na to, że ktoś coś zrobi jest bez wątpienia wygodne (tym bardziej jeśli to "coś" będzie dla mnie korzystne), ale jak to w gospodarstwie - jak się sam nie wezmę, to się nie zrobi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 kwiecień 2015 - 21:42

izby rolnicze

wydaje ci sie ze izby rolnicze nie funkcjonuja-kupuja nowe siedziby,remontuja stare, zatrudniaja fajne sekretarki, organizuja wypasione imprezy dla swoich poplecznikow,paru zasluzonych dzialaczy ma doskonale posady, wlasciwie bezstresowe dobrze platne zycie.bez ciezkiej pracy, wiec jak to jest malo za te marne miliony z podatku rolnego. to wyjasnijcie mi czego jeszcze od nich wymagac...

buk, humor ,seks ,rokendrol.