warchest

kredyty csk na zakup ziemi

Polecane posty

majkel207    21

kolego wyżej z 3 puli 20mln jest będzie zwracane w 2016, chyba że mnie mój doradca wprowadził w błąd i człowiek w centrali i w ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

kolego geo2 pisałeś że robisz biznesplan na podstawie instrukcji z arimr, mógłbyś podać link, a może ktoś ma jakiś przykładowo wypełniony wzorcowy plan inwestycji, albo może na PW podzieli się swoim, oczywiście bez swoich danych osobistych

zrezygnował mi sprzedający z pierwotną działką, ale teraz coś innego się trafia, może się uda wyrobić w czasie i teraz na szybko robię ten biznesplan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

panowie a jest jeszcze jakas nadzieja ze bylby w tym roku limit na ten kredyt mr csk  dzwonilem do arimr na infolinie to mi powiedzieli ze prawdopodobnie w tym roku bedzie ale powiedzial ze to od ministerstwa zalezy kiedy dadza a gdzie mozna byloby sie dowiedziec w ministerstwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44
Napisano (edytowany)

też pasowałoby mi, gdyby sypnęli groszem jeszcze tego lata. doradca mówił, ze na liście byłem "dość wysoko", a we wrześniu mam pierwszą rocznicę dzierżaw i stracę możliwość skorzystania z MRcsk...

Edytowano przez jaroWM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

gadałem z babaeczką z ARIMR, ze względu na zainteresowanie rozmawiają z ministerstwem nad przesunięciem skądś środków, ale konkretów mi żadnych nie powiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

podejrzewam, że dołożą na otarcie łez tuż przed wyborami + to co zostanie niewykorzystane, ale spłata z pewnością w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli jak splata w nastepnym roku to teraz by trzebab bylo w tym roku procent od calosci zapalcic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

do momentu spłaty od całości, a przy ostatniej transzy spłata jest najwcześniej po pół roku...niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak do momentu spłąty od calosci tzn jak agencja spalci pierwsza rate to i procent jest wtedy o ta rate splacona mniejszy dobrze rozumiem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Witam,

Dołożyli 100mln do MRcsk a tu taka cisza? Pewnie każdy stoi w kolejce do banku :P

Ktoś coś wie czy nabór ruszył, czy jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

pieniądze były dostępne dla banków już 25, a wnioski można było składać wcześniej więc pewnie już po limicie skoro ostatnia transza rozeszła się w minutę 43 sekundy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a w maju jak ktos skladal to nie dostanie bo jakei sa kryteria przy przyjmowaniu wnioskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

W warunkach tego kredytu jest zapis ,że ziemia nie może być kupiona jeśli był na nią kredyt preferencyjny brany przez sprzedającego w okresie 10lat.Czy to się liczy od momentu zakupu czy spłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

o juz nie ma wniosek skladalem w poczatku maja i hu.. z tego wielki czekalem ze ziemie bede mogl kupic bo z tym kredytem to stac by mnei bylo to daja tylko tym bogatym zeby mieli duzo i jeszcze wiecej ta unia jest calkiem do d*py  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

Premia w ramach MR może być stosowana jako udział środków własnych do kredytów preferencyjnych w tym do kredytu mr CSK ale dochodzi jeden wymóg iz nie może dojśc do przekroczenia kumulacji pomocy na ten sam cel( przedmiot klredytu) .

max wartośc  dla młodego rolnika wynosi również 60% co sprawia iż  część wnioskodawców którzy maja dziwnym trafem taką wartośc inwestycji żeby max wykorzystać pomoc z CSK  zamyka sobie możliwośc wykorzystania  środków z premi na Udział środków własnych.

przykład inwestycja  580 tys  w tym 80 tys USW ( pieniądze z premi ) oraz kredyt CSK 500 tys

na te same grunty idzie pomoc

1. 80 tyts z premii MR

2. 500 tys x 60% = 300 tyś max 70 tyś EURO = 286 tyś złotych

razem pomocy z róznych żródeł jest  366tyś  co stanowi 63% -  efekt kumulacji środków ( przekroczony) nie spełniony nie wolno finasować na warunkach preferencyjnych.

 

Panie Ekspercie,

mam pytanie odnośnie ulgi w podatku rolnym dla gruntów nabytych za kredyt csk.

 

mój wkład własny (nie z MR, własne pieniadze) to dokładnie 11%, czyli  11 000 zł, przy wartości inwestycji 100 000.

bank wyliczył zwrot na poziomie wyższym niż 89 000 x 60% = 53 400 zł, a mianowicie na 56 000 (biorąc pod uwagę czas)

w sumie pomoc wyniesie 56% całości inwestycji, czyli jeżeli dobrze rozumiem mogę  wystąpić o ulgę do wysokości 4 000 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

o co chodzi z tymi ulgami ? a i jak sie ziemie kupi czy na ten kredyt czy zwykly to prawda jest ze przez 5 lat nie placi sie podatku z tej zakupionej ziemii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1787

Jak myślicie. Oplaca mi sie skladac wniosek ? Czy jezeli zloze wniosek to bede mogl poczekac do pazdziernika bo wtedy najpozniej moge kupic ziemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no ja skladalem w maju na poczatku maja i teraz nie dostalem teraz dolozyli 100 milionow t omi mowila klientka z bg ze jeszcze z tego pierwszego naboru co skladali nie wszystkim starczylo z tych pieniedzy a to beda jeszcze dokladac w tym roku jeszcze jeden nabor czy nie ? bo tak to po co ci skladac i czekac do pazdziernika jak by mieli teraz nie dokladac to po co chyab ze wiesz ze beda dokladac jeszcze jakeis fundusze na ten cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a to jak ziemie sie kupuje czy za kredyt normalny czy na to to jest jeszcze tak jak kiedys ze jak sie ziemie kupowalo to przez 5 lat podatku rolnego z tej ziemi sie nie placi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

Moje pytanie, czy podstawowym warunkiem jest bycie Młodym Rolnikiem czyli posiadanie nie więcej niż 12 lub 18 miesięcy ziemi na siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj