Skocz do zawartości

Zdjęcie

kredyty csk na zakup ziemi

305 odpowiedzi na ten temat

#241 Share lolq1660

lolq1660

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 24 luty 2016 - 11:32

kredyty csk na zakup ziemi Byłem w dwóch bankach i oni nic nie wiedzą, nawet żadnych przesłanek nie ma co do csk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kredyty csk na zakup ziemi Dzisiaj, 01:52
  •  

#242 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 25 luty 2016 - 12:26

niedawno ruszyły inne preferencyjne a mrCSK nie, więc za dobrze tego nie widzę, rząd dużo naobiecywał i szuka oszczędności i to może być jedna z form oszczędzania

#243 Share maciej123

maciej123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:34

od rodzicow mozna kupic ziemie na ten program?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:38

możesz, po to ten kredyt został wymyślony żeby pieniądze wyciągać, PSL wiedziało co robi

#245 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:11

tylko rodzice nie mogą w wyniku tej transakcji uzyskać prawa do świadczenia emerytalnego

#246 Share alekk12

alekk12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 luty 2016 - 23:29

tylko rodzice nie mogą w wyniku tej transakcji uzyskać prawa do świadczenia emerytalnego

a moglibyście to rozwinąć?

a jak rodzic już może przejść na emeryturę, ma już odpowiedni wiek i odpowiednią ilość lat opłacanego KRUS'u... to wtedy co, traci emeryturę?

#247 Share Pekao_agro

Pekao_agro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 luty 2016 - 08:55

kredyty csk na zakup ziemi Nie stracą. Nie sfinalizujesz w takim przypadku zakupu ziemi z linii MRcsk. Ta linia wyklucza możliwość zakupu gruntu od rodziców jeżeli w wyniku sprzedaży, nabędą prawo do emerytury.

#248 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 26 luty 2016 - 09:28

pekao agro a ty nie masz jakiś przecieków czy będzie jeszcze w tym roku ta linia MRCSK? Czy agencja ma zamiar dać na to limit?

#249 Share Pekao_agro

Pekao_agro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 luty 2016 - 10:05

kredyty csk na zakup ziemi Niestety sami w banku czekamy na info o uruchomieniu limitu kredytowego, ale cały czas nie ma decyzji z Ministerstwa i nikt nie wie kiedy będzie.

#250 Share alekk12

alekk12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 luty 2016 - 00:08

a inaczej, ;)

powiedzmy z dniem dzisiejszym dostaję w darowiźnie od ojca kilka ha czy te grunty będę mógł sprzedać bratu kwalifikującemu się na MRCSK?

z skarbówki wiem że sprzedaż jest możliwa przed okresem 5 lat bez opłat podatku od sprzedaży - pewien rodzaj spłaty brata

Edytowany przez alekk12, 27 luty 2016 - 00:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 27 luty 2016 - 08:09

nie wiem czy to przejdzie ale chyba tak , ale nie wiadomo czy ten kredyt w ogóle będzie, nawet jak będzie to mała szansa żebyś w ogóle go dostał to bardzo ciężko się na niego załapać, jest kilka wymogów które trzeba spełnić, choćby wykształcenie rolnicze, biznesplan który analityk musi zaakceptować i trzeba będzie go realizować i ziemie zgodnie z nim uprawiać, kolejna kwestia to nawet jak on będzie to zakup już po 1 maja, wtedy pewnie już wejdzie w życie nowa ustawa Pisu o zakupie ziemi która też może trochę problemów narobić i być może brat tej ziemi nie będzie mógł kupić, albo podkupi ci ją ANR, do tego podatek 2% jak się kupuje do 11ha, kredyt dosyć wysoko oprocentowany, prawie 6%, będziesz musiał 2 razy za notariusza zapłacić, sporo cię to będzie kosztować i zje sporo profitów wynikających z tego kredytu, to są rzeczy które musisz wziąć po uwagę, pzdr i powodzenia

Edytowany przez majkel207, 27 luty 2016 - 08:11.

#252 Share herman12

herman12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 luty 2016 - 10:14

chwila przecież to jest nie możliwe - czyli każdy kto sprzeda nie dostanie emerytury? przecież pewnie ktoś dokonywał zakupu przez tą linię od rolników? i co oni nie dostaną emerytury rolniczej?

to w takim razie ten kredyt jest po to by nabywać ziemię od miastowych...

i ja bym miał prośbę jak by mógł ktoś wyjaśnić:

chciałbym wykorzystać MRCSK (wiem że dostać go to jest strasznie trudne), lecz...

Ojciec posiada syna i córkę i gospodarstwo rolne ok 20ha, od roku może
przejść na emeryturę rolniczą z KRUSu.
Cztery lata  temu dostał dofinansowanie do belarki, owijarki i pługów z środków unijnych
- koniec 5 lat będzie na koniec 2016 roku. Z uprawianej ziemi dostaje
dopłaty unijne.

Chciałby przepisać ziemię na syna i córkę ale tylko syn deklaruje chęć prowadzenia gospodarstwa - będzie posiadał w tym kierunku szkołę, tegoroczny maturzysta.

Na pewno jest możliwość wykorzystania kredytu MRCSK na odkupienie ziemi od siostry, tylko co z tymi sprzętami? Do zakupu była potrzebna odpowiednia ilość ha.

Czy ojciec powinien odpisać na syna i córkę i sobie zostawić trochę ze względu na zakupione sprzęty? Tylko ilość ha mu się zmniejszy i nie wiem co na to ciocia unia

Czy ojciec powinien odpisać córce, a mi nie i ja odkupuję od siostry i zakładam nowe gospodarstwo z tym samym adresem zameldowania co ojciec?

nie wiem jak to zrobić proszę o podpowiedź

#253 Share majkel207

majkel207

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 796 postów

Napisany 27 luty 2016 - 10:22

ze względu na sprzęt wzięty zapewne na modernizacje ma zablokowaną sprzedaż ziemi na końca 2016, można przejąć ziemie wraz ze zobowiązaniami o ile się agencja zgodzi, ale całość, na jedno dziecko i w drodze darowizny i dalej będzie zablokowana do końca tego 2016

więc kolego możesz myśleć o MRcsk ale w 2017  o ile on będzie

#254 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 luty 2016 - 11:55

chwila przecież to jest nie możliwe - czyli każdy kto sprzeda nie dostanie emerytury? przecież pewnie ktoś dokonywał zakupu przez tą linię od rolników? i co oni nie dostaną emerytury rolniczej?

to w takim razie ten kredyt jest po to by nabywać ziemię od miastowych...

i ja bym miał prośbę jak by mógł ktoś wyjaśnić:

chciałbym wykorzystać MRCSK (wiem że dostać go to jest strasznie trudne), lecz...

Ojciec posiada syna i córkę i gospodarstwo rolne ok 20ha, od roku może
przejść na emeryturę rolniczą z KRUSu.
Cztery lata  temu dostał dofinansowanie do belarki, owijarki i pługów z środków unijnych
- koniec 5 lat będzie na koniec 2016 roku. Z uprawianej ziemi dostaje
dopłaty unijne.

Chciałby przepisać ziemię na syna i córkę ale tylko syn deklaruje chęć prowadzenia gospodarstwa - będzie posiadał w tym kierunku szkołę, tegoroczny maturzysta.

Na pewno jest możliwość wykorzystania kredytu MRCSK na odkupienie ziemi od siostry, tylko co z tymi sprzętami? Do zakupu była potrzebna odpowiednia ilość ha.

Czy ojciec powinien odpisać na syna i córkę i sobie zostawić trochę ze względu na zakupione sprzęty? Tylko ilość ha mu się zmniejszy i nie wiem co na to ciocia unia

Czy ojciec powinien odpisać córce, a mi nie i ja odkupuję od siostry i zakładam nowe gospodarstwo z tym samym adresem zameldowania co ojciec?

nie wiem jak to zrobić proszę o podpowiedź

w wyniku danej transakcji rodzice nie mogą uzyskać prawa do emerytury a nie w ogóle.

jak skorzstałem z ostatnich dwóch puli i kupilem od rodziców, żeby spłacić rodzeństwo. kredyt został miesiąc temu spłacony w umówionej wysokości przez agencję a za 1,5 roku ojcec może sopkojnie przejść na emeryturę z krus - jeszcze trochę ziemi ma, kt orą tym razem otzrymam w darowiźnie.

warunkami które trzeba utrzymać po uzyskaniu kredytu i zakupie to:

- nie sprzedawać zakupionej ziemi,

- prowadzić na niej gospodarstwo/uprawy - nie ma żadnych okreslonych upraw na danej działce w biznesplanie - bo ktoś wcześniej pisał że tu jest jakiś rygor,

- otrzymywać 100% dopłat na konto w banku którym mamy kredyt (ja bgz),

- utrzymać jakieś minimalne określone w umowie wpływy na konto za produkcję,

- no i spłacać kredyt oczywiście.

także jak widzicie nie jest to żaden terror.

najgorzej jest oczywiście dostać limit i dopiąć papiery w ok. 40 dni od otrzymania limitu. niestety kredyt ten był chyba przygotowany pod psl-owsie pociotki, bo jeździłem i wydzwaniałem przez 3 tygodnie po bankach od uruchomienia limitu i NIKT NIC NIE WIEDZIAŁ z doradców, dopiero w następnych turach znalazłem ogarniętego doradcę, który wiedział o co chodzi.  

#255 Share Pekao_agro

Pekao_agro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 luty 2016 - 12:02

kredyty csk na zakup ziemi I jeżeli ta ziemia nie była objęta pomocą w okresie ostatnich 10 lat. Takiej również nie zakupisz w ramach linii MRcsk

Bank ma dokładnie 40 dni na podpisanie umowy kredytowej od dnia zarezerwowania limitu w Agencji więc najlepiej
przygotować się trochę wcześnie z dokumentami, głównie z planem inwestycji.

Edytowany przez Pekao_agro, 27 luty 2016 - 12:12.

#256 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 luty 2016 - 12:13

oczywiście, ale nie sposób ująć tego w jednym poście.

pierwszy raz brałem kredyt i w sumie formalności nie jest aż tak dużo.

zastanawiam się tylko co za niepraktyk wymyślił "efekt zachęty" czyli brak podejmowania formalnych działań w celu zakupu przed dostanem limitu i jednocześnie tylko 40 dni po otrzymaniu limitu do zawarcia umowy, czyli w praktyce ok. 3 tygodni na skompletowanie dokumentów, gdzie wydanie zaświadczenia z planu/studium w niektórych gminach może wg prawa trwać miesiac...

#257 Share Pekao_agro

Pekao_agro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 27 luty 2016 - 12:30

kredyty csk na zakup ziemi Efekt zachęty na prezentacji nowych linki wywołał mój uśmiech politowania. Przy kredytach inwestycyjnych nikt nie podejmuje decyzji w piątek o tym, że zmodernizuje gospodarstwo za np. 1 mln zł w poniedziałek ;)
Co do 40 dni to ma to sens, ponieważ w innym przypadku bank mógłby zablokować środki na np. 3 miesiące ze względu na analizę wniosku. Po czym wydać negatywną decyzję.

#258 Share geo2

geo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 27 luty 2016 - 12:53

no ok, 40 dni ma sens, bo z drugiej strony sprawa szybko się posunie do przodu, ale efekt zachęty to raczej próba zniechęcenia tak jak napisałeś wyżej - mi z tego powodu uciekła jedna atrakcyjna działka, bo facet chciał wiedzieć dzisiaj (byłem zdecydowany), ale nie mogłem niestety nic podpisać...no i poszło w ...

#259 Share maciej123

maciej123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 19:45

czy aby miec szanse na ten kredyt musze miec gospodarstwo o wielkosci sredniej wojewodzkiej ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 16:02

orientuje się ktoś kiedy będzie dostępny ten kredyt?