Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poszukuje pracy jako traktorzysta/kombajnista/obsługa maszyn

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zaq1987

zaq1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 23 luty 2015 - 00:17

Podlaskie i 10 zł/h to tutaj jest godna stawka, zwłaszcza jak znam przypadek gdzie w zakładzie stolarskim ludzie zatrudnieni z urzędu pracy, za minimalną krajową muszą pracować pół godziny dłużej - żeby odpracować czas kiedy mieli przerwę...

Do 10 zł/h na początek(stawka uzależniona , dla człowieka którego pierwszy raz bierzesz do roboty to wg. mnie jest stawka co najmniej odpowiednia. Do miesiąca już widać ile jest wart pracownik i wtedy dopiero można rozmawiać o ewentualnej korekcie wynagrodzenia. A jak przychodzi taki specjalista jak ten na filmiku i żąda co najmniej 15 zł/h to dać mu te 15 zł do kieszeni, kopa w szanowne cztery litery i niech wraca pod budkę z piwem...

Sytuacja przedstawiona przez kolegę @piotrp88 jest zjawiskiem występującym na obszarach o wysokim bezrobociu - Mrągowo (patrząc po opisie sprawdziłem) ma stopę bezrobocia 20%.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poszukuje pracy jako traktorzysta/kombajnista/obsługa maszyn Dzisiaj, 09:05
  •  

#42 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 23 luty 2015 - 06:52

znaczy że  chamstwo  jest  ci obce?  chyba  jednak  nie ....... 

tu  dałeś popis 

http://www.agrofoto....-8#entry1418393

nie powiedziałem że obce, czasami trzeba się zniżyć do czyjegoś poziomu... ktoś chowa straszną urazę ha ha ha

#43 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 23 luty 2015 - 07:55

To  ty  obrażałeś mnie i moją  rodzinę , mnie  to może  z  rozpędu  bo  różnica  zdań , jakies  niedomówienie

Ale  moją  żonę ?  do takiego poziomu  schodzi  tylko najgorszy element  :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#44 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 23 luty 2015 - 09:48

ale upierdliwy typek... już wtedy wyjaśniłem krok po kroku że to było obrażanie ciebie,l było dokładne tłumaczenie, wszyscy zrozumieli a ty dalej nie, nie popłacz się tylko z żalu po pół roku. załóż może oddzielny temat bo ten raczej się tego nie tyczy co tu wymyślasz

#45 Share lukasz19899

lukasz19899

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 23 luty 2015 - 10:07

a może by tak wrócić do tematu... bo aż żal się robi że aż tak was Bozia pokarała i nie na temat piszecie...

#46 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:33

Do  tematu? chłopak  szuka  pracy  i  jest na  7  dniowym urlopie  , więc  temat  w  zawieszeniu .

Bozia nie ma  z  tym nic wspólnego 

Chłop  szuka  pracy może  niepotrzebnie tak  się  chwali  tym  technikiem ,  a  ty  najeżdzasz  na  niego całkowicie  bez  uzasadnienia 

a w połączeniu z pracą fizyczną to już odpada pewnie. jak tak to powodzenia w szukaniu :lol:

ani moje zboża, łąki czy też krowy nie pytają o maturę i technika :blink:

Kolega  słusznie  zauważa  że 

Ja bym tak szybko ludzi nie oceniał,bo wychodzi na to że największym chamem to ty jesteś.

pytasz 

wyjaśnij mi gdzie jest to moje chamstwo?

więc  odpowiedziałem ,  gdzie  jest  ,  jest głęboko  w tobie  zakorzenione  jak  widać 

Pisz sobie że  upierdliwy  , czy inny ,  wymyślaj  co  chcesz , twoje  obelgi  mnie  nie  ruszają  bo  jesteś............ 

Jak ktoś  nie  ma  poczucia  taktu  , nie  słucha  co inni piszą  , interpretuje  wszystko  jak  mu  pasuje  ,  najczęściej  wbrew logice  to nie ma z kim dyskutować .

a jak się jest chamem jak ty ,  to jak by  tego nie  tłumaczyć , wykręcać  kota ogonem  czy  robić  cokolwiek innego ,  to  się nim  jest  i  tyle .

Dla cywilizowanego  człowieka  są  granice  etyczne  których  nie przekracza , ty ich nie  masz , kolejny  raz to udowadniasz tyle  z mojej strony 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#47 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:45

gościu wróć na drzewo bo na takim etapie ewolucji pokazujesz że się zatrzymałeś. zdecydowana większość osób potwierdza moje słowa a ty zawierasz "pakt" z jedną osobą która myśli inaczej i twierdzisz że najmądrzejszy jesteś, w temacie nic nie wniosłeś, poza jakimiś bezzasadnymi insynuacjami. nie wiem co tu ma wnieść twoja opinia o mnie (którą mam głęboko w d...), nie rozumiesz chyba nawet podstawowych zasad forum, temat o jednym a piszesz o drugim- myślenie nie boli.

#48 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów

Napisany 23 luty 2015 - 18:59

Odpowiedź  na  poziomie  jakiego  sie  spodziewałem , jak już pisałem  nie  ma  z  kim  dyskutować .

#49 Share Migotka

Migotka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Witek2010 :*

rolnictwo

pieczenie

Napisany 23 luty 2015 - 19:07

@migotka Ja jestem z lubelskiego mam doświadczenie w rozsiewaniu nawozu , wykonywanie oprysków i uprawie roli na ciągnikach

Fendt 936+horsh expres3x 5m

Fendt 714

MF 7480

MF 7485

MF 7495

MF 8480

Deutz 165.7

Newholland TM190

i wiele innych  zabiegówek 

Chętnie podejmę prace za 10 zł /ha dodam jeszcze ze mam doświadczenie przy obsłudze  kombajnu buraczanego terra doss 2/3 i duże doświadczenie przy przewozie wielotonowych transportów 

hmm rozumiem że jakby był inny ciągnik to nim nie pojedziesz ? ja polskim to broń Boże ? :P

#50 Share Zeli636

Zeli636

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 luty 2015 - 19:19

Chłopaki tak się uśmiałem czytając wasze komentarze ze aż mnie brzuch od tego rozbolał. Widać ze jesteście typowe bamberki, jeden lepszy od drugiego, a co drugi to większy filozof. Pozdrawiam!

PS. Każdy jest mądry w internecie! 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 23 luty 2015 - 20:43

hej jakby się jakiś chłopak znalazł który chciałby jeździć za 10 zł/h to zapraszam ,

Skąd wy jesteście? u mnie traktorzysta 15zł/h, taniej to nikt nie chce,

ludzie teraz wolą narzekać, marudzić, stać pół dnia pod sklepem albo z sąsiadem pod płotem niż coś robić, a z tymi krowami to jak ktoś komuś 6 zł oferuje to tego dziada powinno sie samego do obory zagonić, nie znosze takich wyzyskiwaczy ... przepraszam z góry :)

Ty serio z tym piszesz??

z jakiego woj jesteś??

#52 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 20:29

Do jazdy na traktor i obsługi maszyn 10 to znakomita stawka. Praca jest lekka, co prawda jest troche odpowiedzialności i po paru godzinach staje się nużąca - nie każdy wytrzyma pare godzin jazdy, jednak jazda w klimatyzowanej kabinie, z radiem, pneumatycznym fotelem i całą masą wspomagaczy operatora to praca luksuwowa. Za te pieniądze pracownik powinien mieć opanowaną też obsługe osprzetu do traktora, smarowanie, mycie, dbanie i naprawe mniej skomplikowanych usterek, w dodatku nie być popychadłem któremu ciagle trzeba mówić dokładnie co jak ma wykonać tylko przejawiać troche swojej inicjatywy. Pozatym mysle ze za te stawke nie powinien bac sie w razie potrzeby złapać worek z kartoflami zbożem itd. Do samej jazdy bez parcy fizycznej to 8 zł moim zdaniem max i to dobry. Za taka stawke mozna spokojnie zarobić lepiej niż sporo ludzi mniej sie opracując. Miesiąc ok 30 dni licząc 4 niedziele i ze 4 dni na złą aure, święto czy po prostu free time pracownika daje 22 dni po jakieś 10 h (7-17) daje 2200 zł przy stawce 10 zł. Myśle że 95% Polaków była by zadowolona mając taką pensję nie zważając na rodzaj pracy, a w tym wypadku praca jest co najmniej w miare dobra wiec tym bardziej ta stawka jest ok.

#53 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 20:41

Ale ty głupoty piszesz. Myśleć to ty se możesz.

Jestem ciekaw czy ty byś pracował soboty niedziele za 8 zł za godzinę. Z 220 godzin miesięcznie gdzie 50 i 100, do tego podatek zapłać i Zus.

Szczerzę sam robię w polu i wiem jaka to praca a ty chyba tatusia słuchasz i patrzysz żeby ktoś za ciebie zrobił w polu. Dlatego masz takie podejście.

Koło mnie płacą 15 i więcej do tego 50 i 100 miesięcznie robotnicy zarabiają w sezonie 6-7 tyś.

A jedni płacą od 10 zł i zawsze płaczą że nie mają pracowników, ale prokuratura im za d*pę się już bierzę.

#54 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 21:49

Ja robiłem za dychę, w sezonie nawet 400 godzin miesięcznie, kasa niby fajna, ale nie za to że wcale życia nie miałem. Za dychę już nie pójdę.

#55 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 24 marzec 2015 - 07:30

Pójdziesz pójdziesz , jak Ci robota za 10 nie odpowiada to zatrudnij sie na magazyny przez pośrednika dostaniesz 1100 na miesiąc i będziesz gość.

#56 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 24 marzec 2015 - 08:01

U na  Bułgary i Ukraince za 8-10 robią.

Dokładnie Kris robisz 350-400 godzin rodziny nie widzisz a i kasy nie masz czasu wydać.

#57 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 10:21

Jeśli faktycznie dostają 15 na godzine to szczerze pozazdrośćić im trzeba. Może w innych regionach płace są wyższe nie wiem ale u mnie we wsi mało kto zarabia więcej niż 2500 zł, do tego dojazd, na głodnego i godzin w ...  . A robiąc u gospodarza przeważnie śniadanie obiad kolacja jest w pakiecie i w miare robi sie u kogoś z niedaleka wiec dojazd tez tanszy. Przy papryce i kapuście na jesieni dostawali po 9 a z czym jedna praca do drugiej. Mój kumpel zarabia nawet i 3 tys, rozwozi maszyny nawozy itp w firmie, ale sam dojazd 500 i haruje weekendy na taka kase bo inaczej 2 tys, do tego cos do ust trzeba włożyć. Nie raz jeżdże po 16 na dobe i to jest za długo ;/ ale juz po 12 jest ok, całą wiosnę i jesien tak robie i na brak czasu nie narzekam. Czy bym robił za 10? widzac zarobki i prace znajomych tak!. Ogólnie jestem nawet za 20 zł na godzinę żeby tylko była stała opłacalność na jakimś sensownym poziomie żeby było z czego komuś zapłacić i sobie aby zostało chociaz deko.

#58 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 11:05

10 jest stawką jak najbardziej godną. ostatnio kolega poszedł do pracy do niewielkiej hurtowni spożywczej, praca 6 dni w tygodniu, poniedziałek-piątek od 5 do 18-21, w soboty około 8-10 godzin pracy, zaproponowano mu pensję 1600 na rękę, co daje pi razy drzwi 330 godzin w miesiącu czyli ogólna stawka poniżej 5 zł/h to może ktoś powie pracodawcom w mieście że 10 to za mało...

kolega po dwóch dniach poszedł i powiedział że rezygnuje bo to nie dla niego a synek właścicielki za dwa dni pracy (ze 30 h) rzucił mu 50 zł i powiedział że niech dzieciak ma na paliwo i bułki (gość młodszy od kolegi), ogólnie to jeszcze właścicielka hurtowni wysmarowała pisemko do UP (bo kolega jeszcze się nie wyrejestrował a poszedł bez żadnego skierowania na własną rękę) że kolega nie chce pracować, w UP wyrejestrowano go i teraz pół roku nawet nie może się zarejestrować bo niby "nie chce pracować a zarejestrował się tylko dla ubezpieczenia" kto dalej twierdzi że 10 to mało? to jest normalna stawka!

#59 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:39

Powinien temu gnojowi w mordę dać i właścicielce też.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 28 marzec 2015 - 19:45

Poszukuje pracy jako traktorzysta/kombajnista/obsługa maszyn No powinien, ale nic dobrego by z tego nie wyszło, skoro nie mieli hamulców aby go podkapować do UP to zapewne zaraz obdukcja i jeszcze by dalej chłopa doili. Rusz g..no to zacznie śmierdzieć.