Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PolskaMocUrsus    174

Witam państwa! 

Orientuje się może ktoś czy skupuje futro królicze? 

Co trzeba zrobić z nim przed sprzedażą?

Wiecie gdzie istnieją skupy takich rzeczy w woj.małopolskim? 

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam :)


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co mi wiadomo to skupują wysuszone skóry na targu w Wadowicach. Mój znajomy tam jeździ i sprzedaje po 3zł za jedną (jak sam mówi sprzeda 10 skór i ma worek jęczmienia), hodowlę ma dosyć dużą jak na moje tereny (około 100 rocznie- większość to hoduje do 20 sztuk- ja trochę więcej i dla mnie to gra nie warta świeczki aby jeździć ze paroma skórami do Wadowic a mam tam 30km w jedną stronę). Skóry przed sprzedażą musisz wysuszyć na takich specjalnych prawidłach (skóry powinny się na nich suszyć 1-3 tygodni i powinny one być w przewiewnym i suchym miejscu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Ja za 5 zł to bym podziękował, za dużo roboty żeby skórka była ładna i cała, a potem jeszcze suszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

Gadłem z tym gościem mówi ,że nie musi byc suszona na żadnym piecu. Ma być tylko wysuszona i oczyszczona z kawłków. Poschnie 2 dni na słońcu i będzie lux.


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u mnie około 3 dni na słoncu schła

stg jak dla ciebie naciągni ecie skóry na prawidło i kilkukrotne pociagniecie nozem to duzo roboty to zakop w ziemi moze kopanie dziury to mniej roboty i za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

grzesiek21491 nie chodzi tylko o to żeby naciągnąć i wygarbować trochę. Miałeś kiedyś doświadczenie z ubojem? Do skupu skóra raczej nie może być uszkodzona, a na to trzeba uważać. Przy normalnym uboju to 4szt/na godzinę idą, a jak bym miał uważać żeby skórki nie uszkodzić to było by wolniej. Jak ktoś trochę pomyśli to nie musi żadnych dziur kopać i pajacować z łopatą. Na pewno nie będę nikogo utrzymywał, bo co to jest 3-5 zł - jedno/dwa piwa albo 2/3 kilo paszy, więc zastanów się czy gra jest warta świeczki, a wygarbować trochę trzeba, suszyć i później jeszcze sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miałem doczynienia z ubojem bo niby skąd bym miał skóry

garbowanie to skomplikowany proces którego raczej sie nie wyklonuje w domowych warunkach

do sprzedania wystarczy wysuszyc

o jakim uszkodzeniu skóry ty mówisz?

bo ja nie wiem jakim cudem mozna skóre uszkodzic?

nacinasz tylnie nogi ściagasz skóre odcinasz głowe i w którym miejscu ta skóra ma byc uszkodzona?

jak dla ciebie 5zł za prawie nic nie robienie to mało no to juz twój problem

a pózniej tylko beda wpisy że nic sie nie opłaca ;[

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Skoro mi się nie opłaca to poczytaj sobie wpisy sprzed kilku miesięcy, no jak ty się bawisz z jednym królikiem pół godziny to raczej skóry nie uszkodzisz. A o tych 3-5 zł to tak jak wcześniej napisałem, "nikogo nie będę utrzymywał".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 królik max 5min i to jak jest starszy cop skóra cie zko zchodzi a tak to skóre w kilka sekund mozna sciagnąc

ale ja nikogo nie bede do niczego namawiał niechcesz to nie sprzedawaj ja wole sprzedac i miec kilkaset złotych na zboze niz miałbym to wyrzucić

Edytowano przez grzesiek21491

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jak na razie jeszcze nigdy nie miałem więcej niż 200 sztuk, z tego ilość która idzie na ubój nie przekracza 25 szt/rocznie, więc jak mam się bawić za 100zł to ja dziękuję, a za 100zł to za dużo zboża nie kupisz, więc według mnie nie warto się w to bawić.

Ile bierzesz za tusze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi przy uboju rocznym tych 20- 25 sztuk to się nie opłaca- dostał bym ze 60- 75zł, a gdzie tam paliwo (do Wadowic mam gdzieś 50-60km w dwie strony), chociaż na jęczmień by mi wystarczyło, ale bawić się ze suszeniem, ostrożnym ściąganiem tej skóry to bardzo dziękuję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tuszek nie sprzedaje

u mnie wychodzi około 50 szt rocznie ale nie wysyłam co roku tylko jak sie uskłada cały worek i wtedy wychodzi około 200zł

także na zboze dla królików spokojnie wystarcza

Edytowano przez grzesiek21491

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

@rolnik u mnie akurat z transportem byłoby ok, bo teściowa brata tam sprzedaje niedaleko ,wiec by przy okazji podrzuciła. Zobaczymy na efekt. Na chwile obecną mam 5 skór gotowych do sprzedarzy (wyczyszczonych i wysuszonych) .


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprytny555    4

jest firma w Andrychowie "futrowis" skupuje wysuszone skóry płaci obecnie po 2 zł za szt, jak masz jakąś większą ilość możesz im wysłać podobno zwracają za paczę (tak piszę na internecie) nie wiem do mnie przyjeżdżają do domu bo mają nie daleko nawet jak mam dwie sztuki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asan    0

A czy ktoś z kolegów garbował skóry ? Chodzi mi o aktualne ceny za usługę i ew. miejsce w Małopolsce gdzie takie rzeczy robią.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s3r3k    0

Witam. poda ktos dane kontatkowe do osób kto skupuje skóry z królika. prosze o szybka odpowiedz i z gory dziekuuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel_T-25A    22

ostatnio na placu w krzeszowicach jak zawoziłem skurki do gościa z futrowis to mówił żeby obcinać skure z łba i przednich łapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koliber19    0

Witam wszystkich.

Mam dla wszystkich pomysł na futra.

Jestem właścicielem psa i chciałem kupić suszone królicze futra. i kicha. Nie ma ofert sprzedaży w sieci.... szukam od kilku dni...

zabawka dla psa z futrem to koszt między 40 a 120zł!!!!!!

ja chciałbym samo futro do szkolenia i zabawy z psem.

jest popyt na takie cuda...

Ale podaży nie widzę!!!!

wystawcie futra na allegro po ....10-15zł sztuka + koszt wysyłki i jestem pewien że będą schodziły jak świeże bułeczki...

co ważne nikt nie będzie marudził że skaleczone czy brzydkie... byle czyste i suche ...

Idealna zabawka do szarpania dla psa , skubania przez kota i bóg wie co jeszcze...

a jak popyt będzie duży to i cena pójdzie w górę...

możecie na tym zarobić 5 razy więcej a hodowcy psów dostaną dobry towar za śmieszne pieniądze...

 

pozdrawiam i czekam na aukcje !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kwinto99
      Witam serdecznie chciałem się zapytać czy wie ktoś o jakimś skupie królików , w grę wchodzą trzy województwa małopolskie, świętokrzyskie, śląskie (mieszkam na pograniczu). i czy orientuje się może ktoś o warunkach oddawania króli?
    • Przez Kwinto99
      Witam serdecznie chciałem się zapytać czy wie ktoś o jakimś skupie królików , w grę wchodzą trzy województwa małopolskie, świętokrzyskie, śląskie (mieszkam na pograniczu). i czy orientuje się może ktoś o warunkach oddawania króli?
    • Przez Kuba10302
      Witam! Czy w województwie mazowieckim znajdują się jakieś skupy królików lub nie wiecie kto mógłby kupować króliki.Hodowla duża nie jest.
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez krystiano2808
      Witam chcialbym sie dowiedzieć gdzie w wlkp skupuja jajka przepiorek. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj