tofil

Amazone v Bomet

Polecane posty

tofil    6

Witam przymierzam się do kupna siewnika nie mam zbyt  dużej wiedzy o siewnikach i moje pytanie jest takie co bedzie lepsze używany d-7http://otomoto.pl/amazone-d8-special-siewnik-do-zboza-ladny-d8-i-d7-special-2-A490199.html  czy nowy bomet http://otomoto.pl/bomet-siewnik-siewniki-zbozowy-2-5-m-4-m-bomet-stopki-A486502.html 

chciał bym żeby to współpracowało z agregatem aktywnym bomet http://otomoto.pl/bomet-brony-wirnikowe-2-5-m-3-m-3-5-m-4-m-A476804.html a ten zestaw ma ciągać ten ciągnik http://dielandmaschinen.com/landmaschinen.php?Module=object&ModuleAction=Detail&Object_ID=135 mile widziane wszystkie odpowiedzi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Wydaje Mi się, że 86 KM to trochę mało jak na aktywny agregat. Jaka szerokość ma tego być? Ten siewnik Bometu wygląda porządnie, AgroMasz też ma przyzwoity siewnik. Jednak za cenę 14 tyś to jednak drogawo w porównaniu do 5 tyś za używkę Amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

2.5m taki zestaw chcę do niego dokupić pola mam 19ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Ale z drugiej strony duzo ludzi radzi  kup nowe bo to nowe a nie wyje***a używka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Bez przesady. Taki siewnik 2,5 m Bometu na 19 ha przepracuje wiele lat zanim coś nawali. Żeby tylko części były dostępne, tj. redlice, klapki przeciw zapychaniu redlic, zagrabiacze - bo to może się uszkodzić. A do Amazona wydaje Mi się, że te części będą droższe. Jednak oszczędniej i tak wyjdzie Amazon, bo jego cena plus ewentualne naprawy nie przekroczą wartości nowego siewnika. Ale nowy to nowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

oglądałem kilka sztuk amazonki i ceny od 5-9tyś ale gdzieś mi ten bomet fajniejszy sie wydaje ma pare plusów

1. znaczniki hydrauliczne 

2. podest tylni(lepiej załadowac zboże)

3. kratka w środku (worek ze zbożem nie wpadnie i nie rozedrze się)

4. duza pojemność skrzyni 443l

Edytowano przez tofil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Z tego co wymieniłeś to wszystko da sie dołożyć do siewnika który tego nie ma, jeśli patrzysz na siewnik ze strony takich dodaktów to kupuj, bynajmniej gdy ja bym mial kupować to pierwsze co bym brał pod uwage dokładność i jakość wysiewu,a na takie pierdoły które wymieniłeś bym wcale nie zwracał uwage bo to dodatki które nie maja zadnego wpływu na jakość plonu


 

Edytowano przez Mikua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Dla tego właśnie założyłem ten temat żeby ktoś mi doradził ja podałem tylko swój punkt widzenia na wykonanie i łatwość użytkowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Amazone z powyższego linku pod każdym względem przebija nowego Bometa i każdy inny polski siewnik.

Ale nie musisz koniecznie kupować Amazone,inne zagraniczne marki jak Nordsten,Hassia,Fiona też będą dużo lepsze od nowego Bometa,czy będą lepsze od samego Amazone nie wiem.

Na pewno jakbyś miał do wyboru np:Nordstena w dobrym stanie i zajeżdżonego Amazone to lepszy będzie ten pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

A co w takim Bomecie jest gorsze od tego Amazona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Przydała by sie wypowiedz jakiegoś użytkownika siewnika bomet żeby sie wypowiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Dokładność wysiewu zależy od stanu przekładni i mechanizmu wysiewającego. Jeśli Amazone i Bomet mają ten sam układ wysiewający to dokładność jest na tym samym poziomie. Co do jakości to pewnie że dokładniej wykonany jest Niemiec, ale nie wydaje Mi się, że taka dokładność jest wymagana w siewniku. To, co oferuje Bomet wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Kolego @tofil mogę wiedzieć dlaczego uparłeś się tak przy tym Bomecie?? Tylko podaj konkretny przykład nie jakieś duperelki jak hydrauliczne znaczniki czy siatka na zasypie. Bo każdy z tego forum co się wypowiada poleca Amazone a Ty dalej ciągniesz temat Bometu. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

No już gorszej marki niż Bomet, (nie wiem czy można nazwać to marką) nie mogłeś znaleźć. Amazone to amazone, dokładność wysiewu robi swoje, jestem szczęśliwym użytkownikiem amazone D7 super z podwyższonym koszem. Na skrzyni napędowej jest data 1974.  :) a siewar zapier...a tylko zboże sypać. A ten bomet no nie wiem :mellow:, może talerzówka albo jaki gruber mały, a siewnik to raczej coś z zachodniej marki. Ale to kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

bo chciałem żeby zestaw był tej samej firmy brona wirowa + siewnik tylko nie wiem czy jest sens kupować te maszyny nowe Ja w tej chwili posiadam d-7 junior ale ma zbyt małą skrzynie zasypową i trochę nie podoba mi siew  moze to wina agregatu biernego ale nie mam gdzie  pożyczyć innego bo w okolicy to tylko 3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

A może Agro-Masz. Dużo lepsza jakość.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja uważam że amazone to najlepszy wybór też mam i jestem zadowolony choćby z tego że jest lekki w porównaniu do krajowych i do tego że ze stali gatunkowej robione co przekłada się na jego trwałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj