pawlik1m

deere wałek ramion podnośnika

Polecane posty

pawlik1m    0

witam 

 

posiadam JD 3050 chciałbym sie zapytać was czy macie podobne problemy z wałkiem ramion podnośnika chodzi o ten wałek który przechodzi przez tylny most i są na nim mocowane ramiona   Już dwa razy wałek ten mi się urwał ucieło go po samej tulei niewiem co jest grane w końcu aż takich ciężkich sprzętów nie ciąga ani nie podnosi bo przecież pług 4-skibowy o masie 800kg to nie aż taki wielki ciężar  Wymieniłem nawet te tuleje wraz z nowymi uszczelnieniami a olej mi wraz cieknie Prosze o porade co robić w takiej sytuacji macie coś takiego u siebie może jakaś przeróbka sam już niewiem pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miron_ol    0

Cześć, ja mam 3350, olej mi ciekł niemiłosiernie. Kupiłem wałek oryginał w serwisie ,tulejki i uszczelniacze.Parę lat już mam sucho. Ale wałki są dwa na różne obciążenia bo niektóre miały wzmocniony udźwig. Popytaj w serwisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik1m    0

już dwa razy wymieniałem ten wałek i kupowałem go w serwisie ale pierwsze słysze ze są dwa rodzaje tego wałka nikt w serwisie mi nic o tym nie wspominał bede miał chwile czasu to podjade i sie zapytam   niewiesz kolego ile płaciłeś za taki wałek i uszczelniacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik1m    0

faktycznie są dwa rodzaje wałków dzisiaj dzwoniłem i się dopytałem a kompletjak piszesz wyżej 840zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3

Masz regulację siłową podnośnika? w 3140 jest tak ,że od układu dźwigien  idzie łapa , która opiera się końcem  o ten wałek ,podczas jazdy po wybojach , polu gdy szarpnie zawieszonym narzędziem ugina się ten wałek i naciskając na dźwignię powoduję amortyzację (upuszczanie na moment oleju z podnośnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik1m    0

nie ma u mnie czegoś takiego 

mam teraz troche inne rozwiązanie problemu widziałem u znajomego a Valtrze że ma takie mocowania na belki przykręcane na solidnych śrubach do pochwy już wstępnie porobiłem wymiary i pasowało by to i u mnie trzeba teraz tylko szukać gdzieś takich części z rozbiórek i spróbowałbym coś takiego założyć może było by to nawet lepsze rozwiązanie od tego orginalnego nie wiem jak to wygląda u was ale u mnie tym ciągnikiem ciągam taki agregat ponad 3m i mocowania w agregacie na belki były za wąski i musiałem przerabiać agregat bo belki podczas podnoszenia blokowały się o mocowania siłowników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

polecam http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com.deere.u90490.partscatalog.view.servlets.HomePageServlet_Alt bez tego ani rusz jak ktoś ma jelonka polecam bo jak sam części nie znajdziesz w katalogu to w sklepie może być rożnie . Ja w 2140 wałek dałem chłopa mi naspawal, oszlifował kupiłem oryginalne uszczelniacze i hula, a to na wałku były rowki od uderzeń i olej ciekł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszon    0

Witam

Mailem bardzo podobna historie z tym wałkiem. Przejezdzalem przez bruzde na polu, machnelo mi plugiem (musialem miec pewnie za luzne odciagi od lap) i walek scielo przy samej obudowie mostu , z tego co widzialem to walek byl bardzo juz wyrobiony w miejscu pekniecia i oczywiscie lecial tam tez olej nie mocno ale kapalo :) walek kupilem za 500 zl plus uszczelniacze i tulejki. teraz olej nie leci a walek mam nadzieje ze bedzie trzymal W sumie w moim przypadku dalem ciala ze plug mial za duzy ruch na boki i poszedl z prawej strony na lewa i zerwal sie walek jak srednice wałka posiadasz????? ja mam fi 25!! . Czy twoj walek jest tylko przetykany??  Sasiad ma JD 6 garowy silnik  i ma wlasnie takie fajne piety na walku przyprzyktecane do obudowy od skrzyni, szkoda ze nie zrobili wszedzie takiego rozwiazania. Ale ze az dwa razy pekl ten walek to szok. czy pekl walek jak miales maszyne w gorze, przy zawracaniu czy jak ciagnoles maszyne ????????

Edytowano przez Tomaszon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez kubakar117
      Witam Mam problem w Valtrze n134 active mianowicie chodzi o tylny tuz.Czasami potrafi się przyciąć. Po naciśnięciu przycisku mruga kłódka na prawej konsoli z regulacją .
    • Przez bialy1989
      Witam. Poszukuję kogoś kto podłączy mi antenę Star fire 3000 jako antenę wysyłającą sygnał rtk na moim budynku. Chodzi też o zrobienie wiązki zasilajacej. Temat jest pilny bo wiosna się zbliża a gość który miał to zrobić nie odbiera telefonu. Pokryje koszty dojazdu,miejscowość Kowalewo Pomorskie. Pozdrawiam
    • Przez Janek147
      Witajcie. 
      Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
      W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
      Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 
    • Przez Gospodarz18882
      Tak jak w temacie, podnośnik opuszcza po zgaszeniu ciągnika, po 5 minutach cięgna są już w dolnej pozycji. I z ciężarem i bez. Po rozebraniu siłownika na tłoku jest tylko jedna uszczelka i jej stan jest jak na zdjęciu, może być ona przyczyną? z tego co widzę można ją kupić tylko zamawiając z włoch.





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj