Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proxima 100 - jakie wyposażenie warto dobrać - obciążniki

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sawa

Sawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 luty 2015 - 13:00

Witam, mam zamiar zakupić proxime 100, teraz przede mną dobór wyposażenia, myślalem o klimatyzacji i pełnych obciążnikach na przód. Zasadniczo, co myślicie o dodatkowym oświetleniu? czy warto je dobrać? czy warto kupić obciążniki na tylne koła? co one dają? jaki fotel kupić? kto z Was formumowiczów ma proxime z fotelem mechanicznym i jak on się sprawdza? czy warto dopłacić tysiąc złotych do lepszego? Jak nazywają się typy foteli w proximie? jest opcja na traktor bez regulacji kierownicy? czy warto taki kupić, czy jednak dużo dla komfortu daje kierownica regulowana?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Proxima 100 - jakie wyposażenie warto dobrać - obciążniki Dzisiaj, 23:13
  •  

#2 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 20 luty 2015 - 13:15

A Pepiki zacierają ręce i śmieją sie z nas. Zastanów sie jeszcze raz nad wyborem ciągnika. 

#3 Share BartekScarpetsKamieniarz

BartekScarpetsKamieniarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 luty 2015 - 13:50

Proxima 100 - jakie wyposażenie warto dobrać - obciążniki zetor to dość słaby ciągnik Ale ok jak ci się podoba to spoko Ale siedzenia są fatalne bo pneumatyczne nie trzymają powietrza warto dobrać dodatkowe oświetlenie a obciążenie możesz dokupić osobno albo od innego traktora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Sawa

Sawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 luty 2015 - 14:04

Myślałem jeszcze o CLAASIE. Względy ekonomiczne przeważyły.

To już wiem, że nie opłaca się dopłacać do pneumatycznego fotela. Oświetlenie nie takie drogie, a zawsze może lepiej od razu niż się później bawić w doczepianie.

Z obciążnikami do przodu, to się nie zastanawiam, tylko te tylne.... w ogóle czy to ma sens myślę. Nie miałem tego w żadnym traktorze, nie wiem co to daje. Czy po prostu warto. No i ta kierownica bez regulacji

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 20 luty 2015 - 14:57

Jak jest opcja to tylko fotel Grammer, pamiętaj że spędzisz na siedzisku niekiedy od kilku do kilkunastu godzin. Fotele fabryczne można odstąpić właścicielom marki, niech se na nich "wypoczywają". Regulowana kierownica jak najbardziej i to w pionie i poziomie, żeby nie mieć dosyć po kilku godzinach jazdy na wielbłądzie. Haki CBM, zewnętrzne sterowanie podnośnikiem, przynajmniej 3 pary wyjść hydrauliki, gniazdo wolnego spływu, pneumatyka 2 obwodowa(opcja). Reflektory robocze minimum dwie pary, jedna rozpraszające, drugie dalekosiężne. Ogumienie bierz najszersze jakie można w opcjach  chyba że ma tylko latać po asfalcie.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share DjFarmerr

DjFarmerr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, informatyka, muzyka.

Napisany 20 luty 2015 - 17:18

Proxima 100 - jakie wyposażenie warto dobrać - obciążniki Bedziesz brał tura? jak tak to na tył obciążników nie żałuj :-) ja mam siedymenie Sears z logo zetora podłokietniki i pełna regulacja. Bardzo wygodne. Klime obowiązkowo. Z oświetlenia to tylko przednie robocze można dobrac bo reszta jest w standardzie. Ale to zawsze można dolożyc bo instalacja jest :-) Pneumatyka jedno i dwu obwodowa masz w standardzie, wolny spływ też. Gniazda hydraulki min 2 pary. Litwe dolnego zaczepu tez warto dobrac. A skrzynia 40 to wg uznania:-) zależy czy dużo w transporcie jezdzisz :-)