Skocz do zawartości

Zdjęcie

de minimis w rolnictwie

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dmx21

dmx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:23

de minimis w rolnictwie witam chciałbym sie dowiedziec na co mozna wykozystac pieniadze z tego kierunku o dopłaty do materiału siewnego to wiem ze tak bo kozystam ztego ale słyszałem ze jest dopłata do wapnowania moze ktos juz kozystał z wapnowania bo niewiem zabardzo gdzie sie dowiadowywac na ten temat jak to sie odbywa na jakich zasadach ,,,,,i jest jeszce mozliwosc w uldze do pudatku rolnego tez niewiem na jakich zasadach to polega wiem ze pula sie podniosła teraz na 3 lyta mozna wykozystac 7500 euro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
de minimis w rolnictwie Dzisiaj, 14:57
  •  

#2 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 13 luty 2008 - 23:55

de minimis w rolnictwie "dopłata do wapnowania" to raczej jest w zakresie izb rolniczych i nie we wszystkich województwach o ile się nie mylę, ulga w podatku rolnym jest przyznawana przez dany urząd gminy zachęcam do lektury ustawy o podatku rolnym:

http://prawo-nieruch...nym-1_2_36.html

#3 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 luty 2008 - 09:17

de minimis w rolnictwie Co do wapnowania to chyba już nieco jest za późno bo termin wystawienia faktur musiał być z roku 2007, a cały ten program był pilotowany przez Izby Rolnicze i z takiego zabiegu dofinansowania mogło skorzystać dosłownie kilkanascie gospodarstw w powiecie...

#4 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 14 luty 2008 - 10:13

de minimis w rolnictwie Tak zarówno wapnowanie jak i dopłaty do materiału siewnego jak i ulga w podatku rolnym to wszystko jest de mnimis. Musisz mieć zaświadczenia o pomocy którą dostałeś, i jak w ciągu 3 lat przekroczysz 7,5tyś euro to MR może "poprosić" cię o zwrot kasy. Zasadniczo wszystko poza PROW i dopłatami co nie jest związane z pomocą klęskową to de mnimis i trzeba to ewidencjonować, większe gospodarstwa to raz dwa mogą przekroczyć ten limit. Pozdrawiam.
a

#5 Share dmx21

dmx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 luty 2008 - 18:45

de minimis w rolnictwie z wapnopwania warto z kozystac to teraz jak bym chciał sie dowiedziec na ten temat to musze sie kierowac do izb rolniczych w jaki sposub było to dotowane ile zwracali przy wapnowaniu szkoda ze tak mało moze skozyztac osub jak daja tyle kasy to kazdy co chce to powinien kozystac a nie kilkanascie osub na powiat

#6 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 14 luty 2008 - 18:53

de minimis w rolnictwie ile miałeś materjału że opłacało ci sie jeczać do ARiMR (powiatowego)
czy mieszkasz blisko ARiMR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 luty 2008 - 21:32

de minimis w rolnictwie

z wapnopwania warto z kozystac to teraz jak bym chciał sie dowiedziec na ten temat to musze sie kierowac do izb rolniczych w jaki sposub było to dotowane ile zwracali przy wapnowaniu szkoda ze tak mało moze skozyztac osub jak daja tyle kasy to kazdy co chce to powinien kozystac a nie kilkanascie osub na powiat

Po pierwsze, jaki ze mnie analfabeta tak twoje ortografy.... ;) Kwota zwrotu o której tu mowa to 800 złotych od tira czyli lekko ponad 30ton przy cenie około 53 zł za tonę wapna

#8 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 15 luty 2008 - 15:40

de minimis w rolnictwie U nas to dopiero teraz podpisywane są umowy na wapno, a zwrot to 50% ale pierw wykładasz swoją kaskę i dopiero dają zwrot, no ale pierw trzeba podpisać umowę, a jeszcze wcześniej mieć aktualne badania gleby z SChR. No i fakt wnioski były krótko przyjmowane.
A co do nasion to w województwie a nie w powiecie się to załatwia.
a

#9 Share dmx21

dmx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2008 - 21:52

de minimis w rolnictwie cosmos gdzis wnioski sie składa o wapnowanie w jakim terminie jest przyjmowanie wnioskuw...........

#10 Share dmx21

dmx21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 15 luty 2008 - 21:57

de minimis w rolnictwie fobos o materiał siewny wnioski sie składa w agencji rynku rolnego ziemniaki uprawiam wiec troche mi sie na zbierało za sadzeniaki i nasiona w tej chwili ten kto kupuje nasiona i co sieje własny materiał to na jedno wychodzi cenowo ale ja wole juz miec materiał kwalyfikowany ........

#11 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 15 luty 2008 - 22:08

de minimis w rolnictwie

fobos o materiał siewny wnioski sie składa w agencji rynku rolnego ziemniaki uprawiam wiec troche mi sie na zbierało za sadzeniaki i nasiona w tej chwili ten kto kupuje nasiona i co sieje własny materiał to na jedno wychodzi cenowo ale ja wole juz miec materiał kwalyfikowany ........

Wnioski i tak zawsze trafiają do agencji, a to, że stosujesz materiał siewny z pewnego źródła to się Ci chwali , ale nie rozumiem czemu mi piszesz o nasionach skoro ja pisałem o wapnowaniu ;) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share cosmos

cosmos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 16 luty 2008 - 08:30

de minimis w rolnictwie Wniosek na wapnowanie ja składałem w Izbie Rolniczej (albo w województwie albo w twoim regionie), ja złożyłem we Wrocławiu a umowę jadę podpisać w Legnicy. A termin to jesienią zeszłego roku. U nas przetarg na dostawę wapna wygrały 3 firmy z różnym rodzajem wapna i z różnymi cenami na dowóz do poszczególnych powiatów. Ale ważne żeby mieć aktualne badania gleby w SChR.
a