Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 5435 vs. JD 5720

178 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2008 - 10:50

MF 5435 vs. JD 5720 @Jacek
Chyba każdy ciągnik ma jakąś obiegową opinię i nie ma co się tym kierować. Do ciężkich Ursusów i Zetorów przypisano awarie wzmacniacza momentu i skrzyni( nie bez racji), do Zetorów Classic i JD spalanie, do MF i Fendta Korbanków itp.

Stare Fergusony z dynashiftem wytrzymują przebiegi po których ursusy mają już 3 kapitalke, ale skrzynia po 20 latach może być już zużyta, tak jak w Ursusie, dlatego trzeba się liczyc z awariami.
Kupując nowy ciągnik nie bał bym się kupić MFa, obecne skrzynie DYNA 4 nie są awaryjne i wytrzymają tyle co i cały ciągnik.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 5435 vs. JD 5720 Dzisiaj, 06:03
  •  

#82 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 luty 2008 - 11:32

MF 5435 vs. JD 5720

ja sie nie znam zbytnio ale powiem jedno - za mf nie przemawia korbanek i awaryjnosc skrzynibiegow ciagnikow serii 3x czy serii 61x0, miałem w planach kupic cos takiego i z kim bym nie gadal to odradzali bo skrzynie do remontu, a taki remoncik to juz wydatek rzedu 20tys zl - te ciagniki mialy ok 5tys mth, dlatego teraz mam jakos uprzedzenie - co z tego ze ladnie wyglada, ze skrzynia fajna dzis, jutro, moze za rok, ale je nie kupilbym ciagnika na rok czy na 3 lata :)

Ja bym nie mieszał do tego tematu starych Fergusonów które z najnowszymi mają wspólny chyba tylko znaczek na masce, a jeśli już to żeby spojżeć na to z innej strony niż opowieści z mchu i paproci, polecam temat http://www.agrofoto....3115-t7705.html , proponuje równierz poczytać opinie użytkowników na forum. Seria 61xx i niektóre modele 3xxx miały już poprawioną skrzynie (było 4 rodzaje przekładni w tej serii). Remont skrzyni za 20 tys.zł to kolejna bujda, nie znam nikogo kto wrzuciłby w naprawe jakąś pięciocyfrową kwote. W realnym przypadku takich kosztów nie opłacało by sie remontować ciągnika tylko kupić następny a tego rozsprzedać, jednak nikt tak nie robi bo te koszta chyba ktoś mocno podrasował. Kwestia 5000mth w 20 letnim ciągniku jest mocno duskusyjna, wystarczy zauważyć że takie przebiegi mają ściągnięte z zachodu kilkuletnie traktory, a cofnąć licznik czy to elektroniczny czy analogowy to teraz nie problem.

Nie rozumiem też co jest nie tak z Korbankiem... naprawde jest teraz takim potworem? To chyba normalne że dealer zachwala swoje sprzęty a krytykuje inne i nie widze powodu żeby zakadać specjalny temat w HP i robić z tego wielkie halo ;) Zwykłe prawo marketingu. Swego czasu najlepszą oferte na ciągnik dostałem właśnie od Korbanka, a o najbliższym dealerze JD wypowiadałem sie nie raz, co nie znaczy że wszyscy są tacy. Tak samo Korbanek ma różne filie.

Tak ja to widze :)

#83 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 luty 2008 - 12:59

MF 5435 vs. JD 5720 ja nie mowilem o 20letnim tylko o ciagniku z okolic 94-> 3125, albo 96->6150, bo na takie juz bylismy prawie zdecydowani. jeden mial 5500 a drugi 5200.
Moj obecny zetor z 96roku ma najechane obecnie 4100, jak go kupowalem 2 sezony temu to mial 3400

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#84 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 luty 2008 - 14:17

MF 5435 vs. JD 5720

oj widze znowu mamy manie koloru zielonego wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze jd znow jest najlepszy a inne marki produkuja tylko szmelc co do tych duzych maszyn z ktorymi jd tak swietnie sobie radzi a mf mimo wiekszego rozstawu osi mialby sobie nie poradzic byl juz filmik z jd 5620 i agregatem 3 m to istne rodeo

Hehe, no wszyscy to nie...ja raczej powiedziałbym ze pół na pół ;) A z tym że JD sobie juz tak radzi to zadna mi rewelacja...miałem Zetora 8011 (74KM) i 3 metrowy agregat uprawowo-siewny ciagał bez wiekszych problemów i mogę sie założyć że MF w tej konkurencji by wygrał z JD :)

#85 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 15 luty 2008 - 14:39

MF 5435 vs. JD 5720

Hehe, no wszyscy to nie...ja raczej powiedziałbym ze pół na pół ;) A z tym że JD sobie juz tak radzi to zadna mi rewelacja...miałem Zetora 8011 (74KM) i 3 metrowy agregat uprawowo-siewny ciagał bez wiekszych problemów i mogę sie założyć że MF w tej konkurencji by wygrał z JD :)

ja tez moge sie zalozyc je mf wygralby w tej konkurencji z jd ale jak czytam ze np massey nie nadaje sie do tura bo ma wiekszy rozstaw osi od jd a w podobnym temacie czytam ze ciagnik z wiekszym rozstawem osi lepiej sie nadaje do tura i do ciezkich prac bo jest stabilniejszy i co ciekawe pisza to podobne osoby poprostu sa osoby dla ktorych istnieje tylko jedna marka (niekoniecznie jd ) i ona zawsze bedzie najlepsza

#86 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 luty 2008 - 14:49

MF 5435 vs. JD 5720 Zalezy jeszcze jaka praca przy ładowaczu, bo np. jesli ktos nie pracuje ciagnikiem w wąskich budynkach, tylko na otwartym terenie i chce mieć stabilny ciagnik wybierze MF, a jesli jest odwrotnie to JD pewnie bedzie lepszy ;) Jeżeli ciagnik będzie pracował w transporcie to MF wygra, bo chyba w JD wszystkie biegi nie ida bez sprzegła??

#87 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 15 luty 2008 - 14:53

MF 5435 vs. JD 5720 Jeśli zwozisz bale z pola to zwrotność nie ma znaczenia, a jeśli masz manewrować w wąskim pomieszczeniu to zupełnie co innego. MF jest lepszy właściwie pod każdym względem oprócz zwrotności.
Bez obciążników z przodu MF napewno sobie nie poradzi z 3m agregatem uprawowo siewnym.
W JD zakresów nie przełącza sie zbyt dobrze ale przekładnia sama dopasowuje półbiegi(Power Quad Plus)

#88 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 15 luty 2008 - 17:23

MF 5435 vs. JD 5720 Witam w moim przypadku wybór padł na JD ale nie dlatego ze jest on lepszy od MF . dla mnie oba te ciągniczki są bardzo dobre ale ja wybrałem JD ponieważ do delera JD mam blisko :)
Jeździłem troche czasu MF u wujka tylko ze był to stary model 3080 ale pracowało mi sie w nim dobrze podczas mojego pobytu u niego nie miał żadnych awari :)
A JD jeździłem u znajemogo ze szkoły był to model 6620 pracowało sie tak samo dobrze :) ale jednak to on mnie tez troche przekonał do JD :)
I ja jednka zostaje przy JD :)
i mam nadzeje ze dowiozo mi do wiosny właśnie JD 5720 :)
A i jeszcze dodam do tego że jak pracowałem JD u znajomego to mnieżyliśmy spalanie to wiec tak
ciągnik pracował z 3 metrowym agregatem podorywkowym z Brodnicy , zrobiłem dwa kawałki gdzie łącznie było 22 ha
a ciągnik spalił 186 litrów paliwa ;) i do by wyszło ze na 1ha spalił 8,5 litra :)
więc powiedzcie czy to w miare dobry wynik ?

#89 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 15 luty 2008 - 19:21

MF 5435 vs. JD 5720 Połączone

#90 Share grzesiekkunick

grzesiekkunick

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 15 luty 2008 - 19:35

MF 5435 vs. JD 5720 kup m-f hahaha to sezonu nie przerobisz....w wiosce wszystkie babki bendo śmiały sie jak holowac ciebie będą ;)
bierz john deera.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 luty 2008 - 20:36

MF 5435 vs. JD 5720

kup m-f hahaha to sezonu nie przerobisz....w wiosce wszystkie babki bendo śmiały sie jak holowac ciebie bendo ;)
biez john deera.....

Weź człowieku zastanów sie nad sensem swojej wypowiedzi..... :) :angry: Chyba tylko chciałeś o jednego posta wiecej mieć :)

#92 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 15 luty 2008 - 20:40

MF 5435 vs. JD 5720 heh kolega ma 17 dni na zastanowienie ;)

a jest opcja zeby wziasc sobie te ciagniczki na testy i wybac tego jedynego, ktory przypadnie bardziej do gustu :)

Honda - The Power of Dreams :)

#93 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 luty 2008 - 20:43

MF 5435 vs. JD 5720 A jakby 2 wziąść i żadnego nie kupić?? ;) Chyba se wezme jak obornik bede wywoził :) Płaci się za to??

#94 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 15 luty 2008 - 20:49

MF 5435 vs. JD 5720

kup m-f hahaha to sezonu nie przerobisz....w wiosce wszystkie babki bendo śmiały sie jak holowac ciebie będą ;)
bierz john deera.....

Kolega właśnie dostał 2 miesiące urlopu, to chyba jego 3 raz

#95 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 luty 2008 - 20:51

MF 5435 vs. JD 5720

Kolega właśnie dostał 2 miesiące urlopu, to chyba jego 3 raz

tak 3 raz ale czuje ze bedzie wiecej-moze nawet dozywocie ;)

#96 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 luty 2008 - 21:17

MF 5435 vs. JD 5720 Jeszcze kolegi Ferdka07 nam brakuje, bo widze że on zna sie naprawde na wszystkim ;) :)

#97 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 luty 2008 - 23:52

MF 5435 vs. JD 5720 Oj tam, Ferdek poprostu drąży wiele tematów i na swój sposób wymusza konstruktywną dyskusje ze strony innych userów :) Najbardziej jestem ciekaw jaki ciągnik w końcu kupi (bo chyba kupi, nie? ;))

#98 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 17 luty 2008 - 11:48

MF 5435 vs. JD 5720 MTZ-ta kupi... chodz go tak zawsze krytykuje:D
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#99 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 17 luty 2008 - 13:52

MF 5435 vs. JD 5720 No, ale co on wam tak przeszkadza. Chce kupic po pprostu dobry ciągnik. Idąc takim tokiem myślenia, po co zakladacie tematy o ciągnikach, jakie macie wybrac ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share artur6180

artur6180

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Zainteresowania:ciągniki i jescze raz ciągniki

Napisany 17 luty 2008 - 14:24

MF 5435 vs. JD 5720 ja jestem za MF do ma bardzo duży uciąg.
sami zobaczcie.
http://www.youtube.c...feature=related

Dodaj odpowiedź