Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podłączenie świateł w C-330

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jest związane z rolnictwem i mechanika ;)

Napisany 12 luty 2008 - 21:35

Podłączenie świateł w C-330 Malowałem maskę w C-330 i poodkręcałem lampy ale wcześnie porobiłem zdjęcia żeby wiedzieć jak to potem podłączyć ;) i wszystko podłączyłem jak ma być i w jednej lampie nie był minusa i gorzej świeciła praktycznie wo gule ale zanim ja sie skapłem ze tylko nie mam minusa to obleciałem puł instalacji w traktorze :rolleyes: mieliście kiedyś takie coś żeby lampa świeciła na dwóch plusach mam normalne żarówki R2 :)
:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podłączenie świateł w C-330 Dzisiaj, 17:37
  •  

#2 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 luty 2008 - 21:50

Podłączenie świateł w C-330 Nie ma masy i jest tzw. choinka.

#3 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 luty 2008 - 08:02

Podłączenie świateł w C-330 Ale tylko w jednej lampie nie było masy najpier myślałem że jest złe przewodzenie prądu ale sprawdziłem miernikiem i był OK. Zmieniałem też żarówkę ale tak samo dopiero na końcu pociądłem troche kabelka od drugiej lampy z minusem i działało :rolleyes: Wystarczyło trochę pokręcić lampą i już działało ;) :) To co powinienem sprawdzić najpierw sprawdziłęm na końcu i straciłęm troche czasu. Ale człowiek sie uczy całe życie :)

#4 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 13 luty 2008 - 14:21

Podłączenie świateł w C-330 Temat przeniesiony z działu Ursus do Elektryka i elektronika w rolnictwie

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#5 Share soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 14 luty 2008 - 16:53

Podłączenie świateł w C-330 a ja w zetorze też mam tak że jedna lampa świeci lepiej a druga gorzej ale na "długich" .Musze sprawdzić czy czasem nie ma tak jak u ciebie @c330ursus

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 luty 2008 - 21:37

Podłączenie świateł w C-330 W zetorach serii 52, 72 kostki do żarówek sprawiają problemy, przegrzewają się styki, gorszy kontakt i słabiej świeci. Zmieniłem na takie jak w dużym fiacie i już nie ma problemu.

#7 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 14 luty 2008 - 22:33

Podłączenie świateł w C-330 To że przewodzenie masy jest po obudowie jest spoko bo nie trzeba ciągnąć kolejnego kabla. Ale tak jak jest to na maskach w ciagnikach to czasem masa ginie , bo połączenie kabiny z cała rama może odbywać się przez zawiasy, które mogą być juz luźne , albo dobrze nasmarowane, co powoudje przerwe. Reszta maski jest polakierowana i już nie mamy masy tylko choinke w lampach. Ja zawsze przyczepiam kawałek kabla do ramy i maski aby bez wzgledu na mocowanie jej masa nie gineła. Należy dać taki zapas tego przewodu aby przy otwieraniu maski nie przerwać go.

#8 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 17 luty 2008 - 14:14

Podłączenie świateł w C-330 generalnie jakby ktoś nie wiedział -masa jest najważniejsza-dlatego też warto o to zadbać

#9 Share c330ursus

c330ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 20 luty 2008 - 09:56

Podłączenie świateł w C-330 też zrobiłem taki kabelek podłączony do maski zrobie dzisiaj fotki i dam do załącznika ;)

#10 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 27 luty 2010 - 20:50

Podłączenie świateł w C-330 A czy wpływ na ładowanie alumulatorów w 385 może miec brak "warkocza" łączącego kabinę z ramą/korpusem ?
bo u mnie w 80 nie ma czagos takiego a widze ze w innych jest a na dodatek gdy wciskam lekko nozny gaz to światła przez ułamek sekundy swiecą jasniej - czy to przez brak tego warkocza ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 27 luty 2010 - 20:59

Podłączenie świateł w C-330 To ja miałem małą przygodę tak o godzinie 11 w nocy, tylko że Pronarem. Pracowałem na pełnym oświetleniu roboczym i nagle ciemność. Zostały mi jedynie światła mijania + lampka w środku kabiny. Dojechałem jakoś do gospodarstwa, i na następny dzień szukałem przyczyny. Powymieniałem bezpieczniki od świateł roboczych i nic. Po 2 dniach postanowiliśmy zdjąć panel w kabinie i okazało się że kostki się zakurzyły i przewody nie łączyły.

#12 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 06:44

Podłączenie świateł w C-330 Zalecane aby maska miała dobry styk z korpusem ciągnika -przewód i wtedy mniej niespodzianek- dodatkowo nie zaszkodzi przeczyścić pola stykowe reflektorów.Mało kto pamieta o skrzynce bezpieczników uzyć bezpieczników ceramicznych a nie tych aluminiowych...syf.. tak naprawdę za stan instalacji też odpowiada stacyjka...zasilanie świateł mijania i długich -zastosowanie przekaźników -nie wypalają sie styki jak i też świateł dodatkowych Halogeny -tylko przekażniki bo prąd załączenia jest minimalny a elementem wykonawczym jest pole styku przekaźnika -ma odpowiednią wytrzymałość prądową

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2010 - 18:13

Podłączenie świateł w C-330 Nie chciałem zakładać nowego tematu więc napisze tutaj, myślę ze autor tematu się nie obrazi. Mam problem w c330, ze światłami, światła pozycyjne zaczęły mi mrugać wraz z oświetleniem dwuwskaźnika, a gdy dodam gazu to problem ustaje, co może być tego przyczyną, dodam że reszta elektryki działa poprawnie.

#14 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Grunt to prund, a prund to elektryka......

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:35

Podłączenie świateł w C-330 Ale mrugają w rytm obrotów silnika? Sprawdź bezpiecznik czy nie jest luźny, połączenia przewodów przy skrzynce bezp jak i przy stacyjce, jeżeli mrugają w rytm obr to do sprawdzenia szczotki w prądnicy

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

============================

Zwoleń - Krakowska 7

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:52

Podłączenie świateł w C-330 no tak mruganie jest rytmiczne, szczotki chyba nic do tego nie mają bo światła drogowe świecą normalnie, wiec jutro sprawdzę przewody, czy sie nie poluzowały.

#16 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 05:49

Podłączenie świateł w C-330 styki na skrzynce bezpieczników-do czyszczenia oraz jesli masz bezpiecznik aluminiowy-styki wyrzuć to pieroństwo i kup ceramiczne.

ps aby wykluczyć niekontrolowane przebicie do masy od tyłu ciagnika odepnij zasilanie na błotniku -pozycyjne tył i juz bedziesz wiedział gdzie problem-przód czy tył ,nie mozna wykluczyć też wypalonego styku w stacyjce- aby to wyeliminowac odpiąc kabel z stacyjki i na chwilkę połaczyć np z styk 30

#17 Share Pablo30

Pablo30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motocykle i rolnictwo

Napisany 16 kwiecień 2010 - 19:47

Podłączenie świateł w C-330 Cześć mam problem ze światłami w moim ursusie.Wszystko było dobrze dopóki nie ściągnąłem maski bo wymieniałem uszczelkę pod głowica ale mniejsza z tym i gdy już założyłem maskę i sprawdziłem czy są światła to okazało się że brakuje jednego światła mijania.Wszystko już sprawdziłem i nie wiem co mam dalej robić.Bardzo proszę o pomoc.
KPK Kumurun Team

#18 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 16 kwiecień 2010 - 21:34

Podłączenie świateł w C-330 Zacznij od sprawdzenia samej żarówki, podłącz ją bezpośrednio pod prą, np pod prostownik,bo nieraz włókno jest dobre a przerwa jest w oprawce

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7

#19 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 06:08

Podłączenie świateł w C-330 skoro zdejmowałes maskę i niema świateł mijania to:

- sprawdz bezpiecznik od tego obwodu
- sprawdzić złacze w masce-koło atrapy pewnie sie poluzowało albo urwało,nie sadzę aby obydwa leflektory swiatła mijania padły-przepalenie żarnika
- ewentualnośc druga wypiety kabel przy stacyjce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share vcc

vcc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 06:16

Podłączenie świateł w C-330 Brakuje jednego, czyli od żarówki zaczynamy

agrotysk.pl
Ryki - Słowackiego 23

Zwoleń - Krakowska 7