Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 12 luty 2008 - 21:26

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka Witam ile moge dostac za 190 ton buraka cukrowego,bede ten limit sprzedawał na jesieni.

Edytowany przez marcin974, 12 luty 2008 - 22:01.
temat na caps locku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka Dzisiaj, 17:08
  •  

#2 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 luty 2008 - 21:55

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka Tak sie składa , że ja złożyłem wniosek do ARR o zaprzestanie produkcji, ale inicjatywe przejęła cukrownia (Kruszwica). Ciekawe jest to , że był jakis czas temu u mnie gość z cukrownii i pwiedział mi ,że jak chcę to mogę w tym roku nie siać. :rolleyes: Nie wiem jak teraz jest z ceną (masz na myśli cene wolnorynkową?), ale myśle ,że nie wiele i nie wiem czy byliby chętni. ;) Sam nie wiem co z tym zrobić. :)

#3 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 12 luty 2008 - 22:25

Tak sie składa , że ja złożyłem wniosek do ARR o zaprzestanie produkcji, ale inicjatywe przejęła cukrownia (Kruszwica). Ciekawe jest to , że był jakis czas temu u mnie gość z cukrownii i pwiedział mi ,że jak chcę to mogę w tym roku nie siać. :rolleyes: Nie wiem jak teraz jest z ceną (masz na myśli cene wolnorynkową?), ale myśle ,że nie wiele i nie wiem czy byliby chętni. ;) Sam nie wiem co z tym zrobić. :)

Ja tez mam do Kruszwicy!Orjentujesz sie co zrobia z nadwyzka z ostatnie kampani,bo ja nadal nie wiem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 12 luty 2008 - 22:39

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka heh, sam nie wiem! Tak wogóle to chyba w samej cukrowni nie wiedzą co i jak! Ostatnio to mieli problem czy przetrwają do następnej kampani. :rolleyes: Wiem jedno to ,że mają ucinać limity i to mocno lub nie siać buraków w tym roku tak jak ja. ;)

#5 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 luty 2008 - 23:05

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka he he 2 lata wstecz mogłeś sprzedać to jeszcze bys zarobił
kujawy to jes to!!!!!

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 13 luty 2008 - 07:12

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka Na jesień nie sprzedasz limitu. Transakcje są wstrzymane. Teraz można sprzedawać :rolleyes: .

Nam w nakle też powiedzieli że jak chcemy możemy zrezygnować.

#7 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 luty 2008 - 09:14

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka Dzisiaj był u nas inspektor surowcowy z cukrowni Pfaifer&Langen.
Tak duzo ludzi wycofuje się uprawy buraka że szukają plantatorów i limit dadzą za darmo. Wstępnie jak my mamy 900 T to chcą dać ok 300T (tyle ile odstawiliśmy w tym roku ponad plan).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 luty 2008 - 20:43

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka Ja to od samego początku przy całej tej restrukturyzacji cukrownictwa w Polsce wiedziałem , że nadejdzie taki dzień kiedy to cukrownie będą się prosić o to aby rolnicy uprawiali buraki. Napisze tylko tyle , że mam nie wiele i już całe to zamieszanie wokół buraków to mi wisi koło... :rolleyes:

#9 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 13 luty 2008 - 20:44

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka kolego do jakiej cukrowni masz ten limit?????

ile cenisz za niego???

#10 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 13 luty 2008 - 20:57

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka @Jarolek19 Do mnie to pytanko? Jeśli do mnie to mam do Kruszwicy-Polski Cukier. A o cenie limitu to nie myślałem o tym. :rolleyes: W tym roku nie sieje buraków, z tego co mi wiadomo to cena kształtuje się w granicy 50 zł. ;)

#11 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 14 luty 2008 - 15:58

@Jarolek19 Do mnie to pytanko? Jeśli do mnie to mam do Kruszwicy-Polski Cukier. A o cenie limitu to nie myślałem o tym. ;) W tym roku nie sieje buraków, z tego co mi wiadomo to cena kształtuje się w granicy 50 zł. :)

Chyba 120zł? tez mam do Kruszwicy.

#12 Share Jarolek19

Jarolek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to Technika Rolnicza a przede wszystkim Rolnictwo lubie gospodażyć na dużą skale bo to mi sie podoba

Napisany 14 luty 2008 - 19:44

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka aha aha no to bedzie a to dlaczego nie siejecie buraków w tym roku??????

#13 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 14 luty 2008 - 20:27

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka Jeśli chodzi o mnie to nie sieje bo tak jakos w sumie wyszło. Ojciec idzie na emeryture i ja nie dostałbym np. dopłaty. Druga sprawa to się tak średnio opłaca bo zasieje pszenice i mam podobne zyski, zresztą mam tylko 100 ton i jak już wcześniej pisałem to ojciec składał wniosek w ARR o rezygnacje z uprawy a cukrownia przejeła inicjatywe i ostatnio zaproponowali , aby narazie w tym roku nie siać, także... :) Jeśli chodzi o cene to nie wiem, może 50, może i 120 zł.jak pisze @benek79, na razie się tym nie interesuje. ;) Myśle ,że jednak trudno będzie sprzedać limit za przyzwoite pieniądze, tym bardziej ,że nie ma chętnych, przynajmniej w mojej okolicy. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 20 luty 2008 - 16:07

Mysle o sprzedaży 190t limitu buraka Dzis zaproponowano mi zwiekszenie limitu na obecny sezon o 50 ton!!!Dobre sobie!!! ;)