Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór zgrabiarki

111 odpowiedzi na ten temat

#81 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 17:26

Wybór zgrabiarki Niech i tak będzie :D -kółko dojedzie w lutym (łącznik teleskopowy okazało się że jest w komplecie ).Dzisiaj założyłem do C-360 wzmocnioną pompę (25 cm3),nowe silikonowe uszczelniacze na tłok,zalałem HyGardem od JD i na jałowych obrotach podnosi momentalnie (ale widać że to jednak ciut przyduży sprzet do C-360).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór zgrabiarki Dzisiaj, 21:05
  •  

#82 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla opasów i tuczników

Napisany 28 luty 2012 - 15:04

Wybór zgrabiarki Ja mam zgrabiarkę samasz z -350 i mi się świetnie spisuję na razie zero usterek i raczej myślę że nie będzie macie tu fotkę z pracy w polu.

Dodany obrazek

Edytowany przez Mateusz3, 28 luty 2012 - 15:05.

#83 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 20:25

Wybór zgrabiarki Witam
Czy Ferdek da radę z tą zgrabiarką:
http://moto.allegro....2570538310.html
Najbardziej mi chodzi o podnoszenie jej bo dosyć duża.
Pozdrawiam

#84 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 21:30

Wybór zgrabiarki A obciążniki na przodzie masz ?? Powinien dać rade

#85 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 21:36

Wybór zgrabiarki Z przodu mam 100kg Ale ile ona mniej więcej waży i czy dobra cena opłaca się czy nie?

#86 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 23:32

Wybór zgrabiarki cena b. dobra wg mnie. tylko czy to nie szrot pomalowany? ciekawe jak przekładnia się trzyma. zetor 7211 podnosi;)

#87 Share gelax88

gelax88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 08:01

Wybór zgrabiarki po pierwsze jakiej jest firmy? bo jak kupisz wynalazek to czesci bedziesz szukal po calej europie a co do tego czy mf da rade to da ale bedzie mial ciezko a pompa drogawa

#88 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 08:26

Wybór zgrabiarki Dobra pompa i dociążony przodek i musi chodzić. Ciekawe jaka waga ale pewie standardowo okolo 500 kg. Wizualnie ładna za te cene super tylko czy nie po odnowie?

#89 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 26 sierpień 2012 - 08:47

Wybór zgrabiarki Claas liner 350s jakiego mamy 3512 podnosi bez problemu i jedzie z nią bez obciążników z przodu, waży 580kg. Też na tandemie jest. Faktycznie jak masz dobrą pompe to podniesiesz i ujedziesz z nią;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#90 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 10:18

Wybór zgrabiarki Pompa jest dobra paletę maksów podniosła (1100kg).Ale i tak będziemy wymieniać uszczelniacze i ogólny remont mf.A co do firmy to już napisę do sprzedjącego może nawet pojadę zajrzeć na nią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:19

Wybór zgrabiarki Miiii się wydaje, że to AGRAM, niemayer podobne ramy robi, ale bardziej przy tej pierwszej bym obstawał. Pieniądze faktycznie nieduże za nią, nawet jeśli jest malowana to co z tego, oby bebechy miała zdrowe, nie była spawana i nie miała luzów, okładka nie zmienia treści książki;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#92 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:33

Wybór zgrabiarki Nie widzicie że to jest Pottinger? ;) Spójrzcie na napis na prawej stronie zgrabiarki. Zdjęcie 1 oraz 3.
Ja 4,20m ciągam Zetorem 5211. 3P także ją podnosi.

Temat jest w złym dziale bo dotyczy zgrabiarki a nie ciągnika. Przenoszę do maszyn.
http://www.agrofoto....i-i-zgrabiarki/

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#93 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:44

Wybór zgrabiarki Ile ta twoja zgrabiarka waży?

#94 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 sierpień 2012 - 12:58

Wybór zgrabiarki Ponad 500kg. Nie pamiętam dokładnie. Jak przestanie padać to sprawdzę.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#95 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 18 lipiec 2014 - 10:35

Wybór zgrabiarki Mam c-360, mf 235 i mf 3050 ale ten mały został kupiony głównie do zgrabiarki, przetrząsarki i owijarki. Oszczędny, zwrotny to on jest więc pasuje go maxymalnie wykorzystać bo mimo wszystko u mnie łąk kośnych mam koło 15ha to trochę schodzi grabić a pasuje to jak najszybciej. Na razie mam karuzelę 2,8 ale to takie sobie. Myślę kupić grabiarkę zawieszaną ruchomą, na tandemie. Tylko nie wiem do jakiej szerokości takie coś szukać żeby nie przesadzić. Można by i by było zapiąć mfa do kosiarki a c-360 do zgrabiarki to by było nawet lepsze, bo z kosiarką to i tak w większości mieszanie w c-360 pomiędzy 2,3 to w mfie podobne prędkości to pewnie by dał sobie radę, a grabienie nawet tą grabiarką co teraz mam to z 1,5 razy szybciej niż koszenie. Tak że zgrabiarka albo do c-360 albo do mfa.

Edytowany przez hodowcamlody, 18 lipiec 2014 - 11:53.

#96 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 15:40

Wybór zgrabiarki ja mam clasa linera 390 szerokość wirnika 3m i ciagam ursusem 4512 i dla mnie wydajność jest wystarczająca mam 20ha łak choć teraz kupił bym coś z 3.5m wirnik ale ursus by miał z nią za ciężko na podnośniku (ogólnie ciągnik za mały) musiał bym innym grabić

#97 Share Ecopiotr

Ecopiotr

You have the right to stand up and fight for things you belive i

• Members
  • PipPipPip
  • 761 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 21:29

Wybór zgrabiarki Mam Krone duo III, ustawiona na 6,80 m. U mnie chodzi za DF DX 110 (101 KM), więc bez problemu, ale pożyczał ją sąsiad i ciągał za 360 i dawał radę po górach. Jeśli masz duże łąki, to polecam.

#98 Share Adrian99

Adrian99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 13:07

Wybór zgrabiarki

Witam! Zastanawiam się nad kupnem zgrabiarki karuzelowej. Rozglądam się już od dłuższego czasu i mam dylemat czy lepiej kupić nową polską typu Promar, Jar-met, inter-tech, metaltechnik czy używaną zachodnią... Co według was lepsze i jakie firmy? Zauważyłem że wszystkie polskie zgrabiarki bez względu na markę mają tą samą przekładnie :o 
Na zgrabiarke chce przeznaczyc około 7000zł
Zainteresowały mnie te ogłoszenia:
http://allegro.pl/zg...4924934879.html
http://allegro.pl/zg...4922269788.html
http://otomoto.pl/zg...5m-A417290.html tutaj dokładnie widać że wszystkie mają te same przekładnie
http://allegro.pl/zg...4931847575.html
Posiadam 15ha łąk w tym większość podmokłe więc grabiąc zwykłą gwiazdową  pokos mam wymieszany z błotem i połowa sianokiszonki do niczego sie nie nadaje... :( Szerokość robocz to conajmniej 3,20m
Czekam na wasze opinie, każda informacja się przyda! ;)
Pozdrawiam

#99 Share dominiktd5050

dominiktd5050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 15:23

Wybór zgrabiarki Za 7 tys. rarytasu nie kupisz. U mnie jest zgrabiarka classa 4.20, i w jednym miejscu pękła "rama", i czasami lubią wylecieć grabie. Ważne żeby przekładnia nie była zjechana. Tuch łąk masz dość sporo, u mnie jest 20ha, i rozglądam się za używana dwukaruzelowka, tą zbyt dlugo się ograbia i 0 ekonomi, a dwójką przejdziesz raz i masz elegancki wałeczek, no ale z 10tys trzeba dać więcej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share szymonek

szymonek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:Zdjęcia są czasami słabej jakości ponieważ są robione telefonem. Zdjęcia są robione w "Gospodarstwo Rolne Klinik Norbert" Łęg.

Napisany 30 grudzień 2014 - 01:33

Wybór zgrabiarki my mamy krone swadro i jak narazie chodzi bez zarzutów. Ja bym ci krone polecił