Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór zgrabiarki

111 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:02

Wybór zgrabiarki gdybym ja kupował to byłby to pottinger u nas w wiosce kolega ciąga tą największą jednokaruzelową c360 :lol: wcale jej nie podnosi do transportu, składa ramiona i jedzie(pottinger ma skrętny kozioł pod przekłądnią) cena to o ile dobrze pamiętam 22 tyś (za tyle nam proponowano taką zgrabiarkę) W ramach ścisłości u nas 2 razy wymieniali przekładnie czyli siedzi już trzecia :lol:

PS. między przejazdami z łąki na łąkę widziałem jak u mojego wuja podnosili zgrabiarke pottingera(szerokość okolo 4metry). moim zdaniem zależnie od różnicy w cenie ale bierz największą jaką się da :lol: przy szerokości ponad 4metry i tak będziesz musiał ramiona składdać do transportu, bo gdzie z tym jechać :P
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór zgrabiarki Dzisiaj, 04:12
  •  

#62 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:06

Wybór zgrabiarki Dlaczego Poettinger ?-ja parę różnych zgrabiarek oglądałem i w sumie to wszystkie dosyć dobrze wykonane są -tak jak pisałem Lely mi ię najbardziej podobała ale raz że strasznie ciężka dwa że kółka trochę małe.Poczytałem sobie zachodnie fora i Kuhn wypada baaardzo pozytywnie.

#63 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:19

Wybór zgrabiarki dlatego że widziłem jak to pracuje i mie się podoba, maszyny godne poleceni, a pozatym jestem fanem maszyn z koniczynką. I jeszcze jedno, znajomy ma zgrabiarkę, tylko nie pamiętam, albo huhn albo vicon i od szybkiego opuszczania pogiął kozioł pod przekładnią :lol: teraz koła patrząc od tyłu zamiast || wyglądają /\
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#64 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:25

Wybór zgrabiarki A nie wiesz czy ta c360 da radę podnieść tą zgrabiarkę? Największa czyli rozumiem że to 4,6m? U mnie do 3P ma być Pottinger 4,2m tylko nie wiem czy da radę ją podnieść. Ale jeśli da się zrobić tak jak pisałeś wyżej to fajnie bo łąki mam dość blisko ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#65 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 20:26

Wybór zgrabiarki Ja tam słyszałem taką opinię że co jak co ale marketing to Poettinger ma najlepszy :D .Dla mojego Starszego obsługa Kuhna najbardziej przypadła do gustu a że zapewne ja rzadko będę tym jeździć to co mi zależy ?

#66 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 11:36

Wybór zgrabiarki byłem widziałem. claas został sprzedany i gość z pod grajewa ma przyjechać (nie ty? ;) ) kuhn stoi. obydwa po 10 tys. wizualnie jak dla mnie to oba w stanie bdb. to sprzedaje znajomy i on osobiście polecał kuhna

Edytowany przez wojtas, 21 listopad 2011 - 13:54.

#67 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 14:24

Wybór zgrabiarki Nie-to nie ja :D .Który rocznik tego Kuhna ?W sumie i tak bedę brał nowego bo podpisałem umowę przedwstępną (nawet jeszcze nie zaliczkowałem) ale jak to się mówi-"słowo droższe od pieniędzy" i tego się trzymam.

#68 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 21 listopad 2011 - 21:00

Wybór zgrabiarki Hmm, przypomniało mi się, że kiedyś przeglądając holenderską galerie rolniczą natknąłem się na zdjęcie z ułamanymi palcami zgrabiarki lub też przetrząsacza, nie wiem jakiej firmy ale z tego co pisało pod zdjęciem a właściwie co mi wydedukował translator wujka google ;) Pottinger nie był tam chwalony.

Nie poruszaliśmy w tym temacie sprawy rozmiaru kółek ale z tego co sprawdzałem u renomowanych producentów występują superbalonowe 16 x 6.50-8
w Samaszu balonowe 15 x 6.00-6

Edytowany przez adikpl1, 21 listopad 2011 - 21:04.

#69 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 21 listopad 2011 - 22:08

Wybór zgrabiarki Powiem tak w wiosc są 4 zgrabiarki karuzelowe każda z innej firmy (fella, samasz, pottinger i nasz pronar) i z tego co kojażę to tylko ta nasza nie nie musiała oglądać serwisu na gwarancji (odpukać)narazie. Wszystkie inne miały coś nie tak z przekładniami właśnie z tym, że u wujka to raczej awaria wynikała z tego, że miał wałek bez sprzęgła przeciążeniowego to skosiło parę ząbków na głównym trybie.

#70 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 07:55

Wybór zgrabiarki

Hmm, przypomniało mi się, że kiedyś przeglądając holenderską galerie rolniczą natknąłem się na zdjęcie z ułamanymi palcami zgrabiarki lub też przetrząsacza, nie wiem jakiej firmy ale z tego co pisało pod zdjęciem a właściwie co mi wydedukował translator wujka google ;) Pottinger nie był tam chwalony.

Nie poruszaliśmy w tym temacie sprawy rozmiaru kółek ale z tego co sprawdzałem u renomowanych producentów występują superbalonowe 16 x 6.50-8
w Samaszu balonowe 15 x 6.00-6

Prawie :D -Lely ma mniejsze niestety-w Claasie zdaje się że mogą być nawet hiperbalonowe.Jako że przeglądam oprócz niemieckiego również austriackie forum rolnicze stąd wiem że nie wyrażają się w samych superlatywach o swojej narodowej marce :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 22 listopad 2011 - 10:07

Wybór zgrabiarki @jaro możesz mi wysłać linki na PW?

#72 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 17:44

Wybór zgrabiarki Widzę że temat ucichł więc go odświeżam. ;)
Cena w Warpol-Agro na dzień dobry za Kuhn GA4121GM 4,1m to 15900zł + tandem 1670zł netto czyli brutto kosztuje ~ 21500zł

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#73 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 18:05

Wybór zgrabiarki Dorzuć jeszcze kółko kopiujące :D .No właśnie wyczytałem że w Kuhnie w przypadku kółka kopiującego potrzebny jest jeszcze jakiś teleskopowy łącznik-wie ktoś coś ?

#74 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:27

Wybór zgrabiarki Cena za kg tych zgrabiarek jak u jubilera. :D Kombajn zbożowy, w swym skomplikowaniu konstrukcji, niewiele odbiega od zgrabiarki :blink: . Niestety ale producenci wespół z handlowcami doją rolników.

Edytowany przez zorzyk2, 25 listopad 2011 - 20:29.

#75 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:41

Wybór zgrabiarki No niestety-ale sporo osób tu na forum twierdzi że nic takiego nie ma miejsca :D .Faktem jest że i na świecie ceny rosną-na Zachodzie ta zgrabiarka kosztuje o 1000 E więcej-z kolei używana to też trochę totolotek.Ja oczywiście wiem że wszyscy koledzy którzy kupili używane maszyny to te maszyny są och i ach tyle że przemieszkałem na Zachodzie 8 lat i wiem że taki Niemiec dobrej rzeczy nie puści tanio o ile w ogóle puści...

#76 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:44

Wybór zgrabiarki @jaro a zamiast łącznika na łańcuch jakiś zaczepić

#77 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 20:55

Wybór zgrabiarki Nie no mam nadzieję że ten łącznik będzie w zestawie-zresztą się dopytam.

#78 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 21:02

Wybór zgrabiarki Teleskopowy łącznik? A to nie są takie stabilizatory jak w przewracarkach? Chodzi mi o te co utrzymują przewracarkę w jednej pozycji i przy wyjściu z zakrętu nią nie buja. O to może chodzi?

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#79 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 20:33

Wybór zgrabiarki Kurczę-zapomniałem napisać że zgrabiarka od jakiegoś czasu już na podwórku czyli wypadałoby poprosić moderatora o zamknięcie tematu.Moderatorze ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 31 grudzień 2011 - 14:37

Wybór zgrabiarki

Dorzuć jeszcze kółko kopiujące :D .No właśnie wyczytałem że w Kuhnie w przypadku kółka kopiującego potrzebny jest jeszcze jakiś teleskopowy łącznik-wie ktoś coś ?

A ja bym powiedział odrzuć kółko kopiujące:P Zrobiłem kilka ha swoja 4121 bez kółka, które miało dojechać ale nie zdążyło na sezon. Więc zrezygnowałem z niego na rzecz siewu granicznego i nadstawek do rozsiewacza :D Tandem ładnie trzyma.
Po co zamykać, może jeszcze ktoś będzie chciał o coś zapytać :)