Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór zgrabiarki

111 odpowiedzi na ten temat

#41 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 19:16

Wybór zgrabiarki C-360 nie ma najmniejszych problemów z czeską kosiarką-potrafi tez podnieść Kongskilde Demeter (640 czy 680 kg-nie pamiętam dokładnie-tyle że oczywiście siewnik jest bliżej ciągnika )-czyli że jak rozumiem max. 3,5 m tylko co ?Wszyscy dealerzy próbują mi polecić jak największą (większy zysk ?:D ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór zgrabiarki Dzisiaj, 01:10
  •  

#42 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 11 listopad 2011 - 19:49

Wybór zgrabiarki jaro wiem, że to trochę nie w temacie bo ja mam akurat pronara ale zgrabiarkę 500kg nawet trochę powyżej możesz podczepiać z podniesieniem nie ma problemu ja swoją ciągam c360-3p. Aha a średnica wirnika nie jest równa nigdy szerokości sgrabiania np. pronar w zkp420 (moja) podaje, że szerokość zgrabiania 4,2m ale ja sobie metrówką zmierzyłem śr. wirnika i było to chyba 3,6m (albo coś koło tego).

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:02

Wybór zgrabiarki Reklama dźwignią handlu :D -zgrabia 3,8 piszemy 4 ,pali 10 piszemy 8 :D .Tak sobie pomyślałem że jakby były problemy z podnoszeniem to mam w zapasie pompę od Zetora 7211-zawsze można trochę pokombinować z podnośnikiem...

#44 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 20:36

Wybór zgrabiarki Powiem ci tak o podnośnik raczej nie powinieneś się martwić bo jeden nasz 3p ma wzmocnioną pompę a drugi zwykłą i zarówno pierwszy jak i drugi podnoszą bez problemu, co do jazdy to nawet bez obciążników z przodu dawało się grabić jakoś tylko wtedy stabilność przodu jest powiedzmy troszkę wątpliwa :P (w sumie to może przez podłoże bo koła bardzo przy nawrodach siadają jak to na torfach i wtedy obciązniki na przód jak najbardziej trzeba było założyć). Aha i ja nawet do transportu nie składam ramion, zgrabiarka w górę i w drogę (po asfaltach nie latam więc co mi tam). Bardzo fajnie jeśli miałbyś możliwość obadania takiej zgrabiarki z c360 podczepić, polatać wtedy będziesz miał 100% pewności czy akurat ta zgrabiarka nie będzie za dużym wyzwaniam dla ciągnika.

Edytowany przez kokoman0, 11 listopad 2011 - 20:45.

#45 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 19:10

Wybór zgrabiarki Będzie Kuhn :D .Tandem+kółko kopiujące+ruchoma głowica.Waga 540 kg-ale w Kuhnie karuzela jest tak jakoś dosyć blisko ciągnika w odróznieniu od Lely np. (moim zdaniem Lely jest najfajniej wykonana).

#46 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:22

Wybór zgrabiarki A jaka szerokość, cena i u którego dilera?

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:27

Wybór zgrabiarki Sam to wszystko napisałeś parę dni wcześniej :D .

#48 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:29

Wybór zgrabiarki Patrząc na wagę to będzie to raczej zgrabiarka 4.1m

#49 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 21:39

Wybór zgrabiarki Myślę że Adik właśnie o takiej pisał...

#50 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 18 listopad 2011 - 22:01

Wybór zgrabiarki Ja pisałem o 4,2 ale chyba byłem najbliżej, czyli co flaszeczka jest moja :rolleyes:
A nie próbowałeś pytać o Kuhna u innych dilerów, bo z tego co wiem to tafilaki bardziej stawiają na Lely a Kuhn jest tylko uzupełnieniem oferty, więc jak jakaś maszyna z Kuhna jest w ofercie Lely to narzucają na Kuhna wyższa marżę, tak nam tłumaczył handlowiec z tafił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 19 listopad 2011 - 19:16

Wybór zgrabiarki Taniej i bliżej Kuhenkę można kupić w Karpolu. :) W sumie każda zachodnia marka będzie ok, dla mnie Fella ma duży plus za składanie ramion, masa naszej 625kg. Szerokość podawana jest przy maxymalnym wysunięciu fartucha, pewnego razu ja przesadziłem z odsunięciem i potem musiałem się po niego cofać... :D
KPK - Ochrona

#52 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 19:58

Wybór zgrabiarki Co to jest ten Karpol-i dlaczego niby jest bliżej i taniej ?Do Tafił mam raptem 30 km.Aha taka ciekawostka-parę miesięcy temu objechałem sobie pobliskich dealerów żeby obejrzeć sobie zgrabiarki-u jednego stała na placu zgrabiarka firmy Promar-Złotki czy jakoś tak (fabrycznie nowa,polakierowana).Stoi po dziś dzień-tyle że pordzewiała jak jakaś 50-letnia zachodnia-faktycznie reklama jak nie wiem co...

#53 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 listopad 2011 - 20:48

Wybór zgrabiarki Jarku, czemu ja wcześniej nie widziałem tego tematu? :P
A co wy na to jakby Pottingera 4,2m uczepić do 3P? Na ciągniku jest tur więc trochę dociąża. Zawsze można jeszcze na tura jakiś obciążnik zawiesić.
http://www.poettinge...0/top-1kreisel/ Jak widać waży 540kg. I jeszcze jedno pytanie- czy lepsza jest zawieszana czy może ciągana?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#54 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 19 listopad 2011 - 21:31

Wybór zgrabiarki Jaro między Popowem a Grajewem, ze stacją Bliska, tam to jest. :) Pewnie woleliby Ci wcisnąć czeskiego Rozmitala, ale Kuhna też sprowadzą, wiem,ze wozy paszowe taniej niż w Tafiłach. Ten Promar to w Marpaszu? :P
Daniel, z zawieszaną o wiele łatwiej manewrować, czasem jak coś nierówno pójdzie to w górę i do tyłu, tu tak nie zrobisz, tak samo przy nawrotach, do góry i robię co chcę. Z zaparkowaniem takiej zgrabiarki też jest mniej problemu.
KPK - Ochrona

#55 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 21:55

Wybór zgrabiarki Aaa-jeżeli tam to z pewnością tam nie kupiłbym-jakbyś był z naszych stron to wiedziałbyś dlaczego :D .Paliwa też tam nie kupuj :D .Ten Promar to w Szczuczynie.

#56 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 listopad 2011 - 22:11

Wybór zgrabiarki

Jaro między Popowem a Grajewem, ze stacją Bliska, tam to jest. :) Pewnie woleliby Ci wcisnąć czeskiego Rozmitala, ale Kuhna też sprowadzą, wiem,ze wozy paszowe taniej niż w Tafiłach. Ten Promar to w Marpaszu? :P
Daniel, z zawieszaną o wiele łatwiej manewrować, czasem jak coś nierówno pójdzie to w górę i do tyłu, tu tak nie zrobisz, tak samo przy nawrotach, do góry i robię co chcę. Z zaparkowaniem takiej zgrabiarki też jest mniej problemu.

Tak myślałem, dzięki ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#57 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 17:45

Wybór zgrabiarki a nie myślałeś o używce?to z mojej gminy http://otomoto.pl/zg...ka-A106911.html wyglądają całkiem przyzwoicie

#58 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:08

Wybór zgrabiarki Wojtas-przeczytaj opis aukcji-za tego Claasa to pewnie będzie cena jak za nową :D .Przejrzałem sobie oferty na Traktorpool i Landwirt i tam trzeba zapłacić za używaną paroletnią tyle co u nas za nową :blink: .

#59 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 18:55

Wybór zgrabiarki wiem, wiem że cena to za ta przetrząsarkę no ale te zgrabiarki dobrze się prezentują. jutro może będę tamtędy przejeżdżał to wpadnę luknąć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 listopad 2011 - 19:25

Wybór zgrabiarki Jakbyś mógł to luknij na tego Claasa-dzięki z góry.