fordtw15

Wybór zgrabiarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adikpl1    257

No więc @jaro chcę poznać opinię dlaczego z góry skreślasz polskie zgrabiarki?

Kverneland czyli Taarup, Vicon oraz Deutz-Fahr są oparte na przekładniach włoskich Comer takich samych jak u rodzimych producentów

 

Kuhn 4,2m tandem 22brutto u tafilaków.

 

Nie wiem czy czytałeś ale trochę poruszaliśmy ten temat w galerii:

http://www.agrofoto....-433-tabliczka/

http://www.agrofoto....&total=26&st=20

http://www.agrofoto....6-samasz-z-410/

 

W sklepie internetowym grene są ceny podzespołów, co ciekawe palce zgrabiarki do Samasza droższe niż do zachodnich

http://www.sklep-grene.pl/index.php/cPath/420_2964

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cisek9403    1

Jestem szczęśliwym posiadaczem Kuhna GA 4321 i po pierwszym sezonie użytkowania zero negatywnych opinii, sprawuję się świetnie,dobrze wygrabia, tylko że przy szybszym opuszczaniu buja zetorem 5320(540kg),ale jest solidnie wykonana. Polecam Kuhn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@adik-dlatego że mam parę polskich maszyn i one są niby dobre-ale zawsze tak jakoś nie do końca :D -u @Adrianosa chyba 3 razy wymieniano przekładnię w tym Samaszu ?

No właśnie-musi pasować do C-360 jestem gotowy zrezygnować z tego 0,5 metra szerokości roboczej byleby "sześćdziesiątka" dała radę to targać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Jestem szczęśliwym posiadaczem Kuhna GA 4321 i po pierwszym sezonie użytkowania zero negatywnych opinii, sprawuję się świetnie,dobrze wygrabia, tylko że przy szybszym opuszczaniu buja zetorem 5320(540kg),ale jest solidnie wykonana. Polecam Kuhn.

My również posiadamy Kuhna tylko, że Ga 3501 GM i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Mamy w niej kółko kopiujące i myślę, że tandem jest w tedy zbędny. Myślę, że jak miałbym kupować dzisiaj zgrabiarkę to postawiłbym na Kuhna :rolleyes:

 

Pozdrawiam ;) I życzę udanego zakupu B)

Edytowano przez rolnik9595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

zgrabiarki mają to do siebie, że środek ciężkości jest daleko od ciągnika, w im większa szerokość tym wirnik dalej od ciągnika. do C360 zgrabiarka nie cięższa jak 500kg, choć i to może być za dużo.

23 tyś zł brutto wystarczy na Pottingera czy Krone???

 

co do samej firmy to poziom wykonania jest raczej na równym poziomie, ja skupił bym sie na odległości od dilera, lub układów z lokalnym dilerem itp.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Na Pottingera na pewno-Krone jeszcze nie wiem.Nawet wśród czołowych marek zdarzają się różnice wykonaniu-bardzo ładnie był zrobiony Lely i Claas-ale niestety z pewnością zbyt ciężki (Lely).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor1111    2

Panowie mam zgrabiarke fella ts-415 już wiekowa zgrabiarka ale sprawuje sie wysmienicie. Przy tym co praocwała nie widac praktycznei wypracowania na niej jest na tandemie kółko kopiujące sam zorbiłem i pracuej z Ursusem 3512 i nie widać żeby go tak strasznie znosiło a pracuje bez obciązników z obciażnikami wgl bym nie czuł że mam zaczepiona zgrabiarke a najlepsze jest to że dałem za nia niecałe 2300 zł z przekaźnikiem i na tandemie wystarczyło pomalowac i dorobic jedne grabie. Zgrabiarkę mam obecnie do sprzedania bo przy 14 ha i zbieraniou wszystkiego w jeden dzień w pryzme trochę sie nie wyrabia i chciał bym zmienic na 2 gwiazdowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja też mam używaną Fellę blisko 10 lat i też jest super, a raczej była do puki nie zaczęła się pieprzyć :D

 

@jaro a jaki masz kolor C360?? może coś do koloru wybrać ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

pękają ramiona w połowie, jest tam osadzona tulejka i przewiercona dziura na jej zabezpieczenie, nowe maja to zupełnie inaczej rozwiązane,

wymienione wszystkie rolki, łożyska były w nich luźne, w nowych jest inaczej

 

i ogólnie juz się trochę nakręciła.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

ja też mam używaną Fellę blisko 10 lat i też jest super, a raczej była do puki nie zaczęła się pieprzyć :D

 

@jaro a jaki masz kolor C360?? może coś do koloru wybrać ;)

 

Taki bardziej pomarańczowy (rzadko spotykany ale oryginalny)-wątpię aby coś pod kolor się dobrało :D -po otrzymaniu pewnego PW bardziej skłaniam się ku mniejszej szerokości-3,5-3,8 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

moja fella ma właśnie cos koło tej szerokości i jak się grabi dwie grabiarki jest ok, ale jest licha trawa do za drugim przejazdem w tą samą stronę trzeba jechać ciągnikiem po pokosie.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

moja fella ma właśnie cos koło tej szerokości i jak się grabi dwie grabiarki jest ok, ale jest licha trawa do za drugim przejazdem w tą samą stronę trzeba jechać ciągnikiem po pokosie.

Czyli że polecasz szerszą ?

@damian-dzięki o takie coś właśnie chodziło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

co najmniej taką gdzie średnica wirnika to 3m lub więcej, tylko z większa C360 nie widzę. Eurotop 380 (śr wirnika 3m) waży 380kg, a 421 (śr wirnika 3,2m) 540kg, nie wiem jak ma się to w innych markach.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

C-360 nie ma najmniejszych problemów z czeską kosiarką-potrafi tez podnieść Kongskilde Demeter (640 czy 680 kg-nie pamiętam dokładnie-tyle że oczywiście siewnik jest bliżej ciągnika )-czyli że jak rozumiem max. 3,5 m tylko co ?Wszyscy dealerzy próbują mi polecić jak największą (większy zysk ?:D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

jaro wiem, że to trochę nie w temacie bo ja mam akurat pronara ale zgrabiarkę 500kg nawet trochę powyżej możesz podczepiać z podniesieniem nie ma problemu ja swoją ciągam c360-3p. Aha a średnica wirnika nie jest równa nigdy szerokości sgrabiania np. pronar w zkp420 (moja) podaje, że szerokość zgrabiania 4,2m ale ja sobie metrówką zmierzyłem śr. wirnika i było to chyba 3,6m (albo coś koło tego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Reklama dźwignią handlu :D -zgrabia 3,8 piszemy 4 ,pali 10 piszemy 8 :D .Tak sobie pomyślałem że jakby były problemy z podnoszeniem to mam w zapasie pompę od Zetora 7211-zawsze można trochę pokombinować z podnośnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Powiem ci tak o podnośnik raczej nie powinieneś się martwić bo jeden nasz 3p ma wzmocnioną pompę a drugi zwykłą i zarówno pierwszy jak i drugi podnoszą bez problemu, co do jazdy to nawet bez obciążników z przodu dawało się grabić jakoś tylko wtedy stabilność przodu jest powiedzmy troszkę wątpliwa :P (w sumie to może przez podłoże bo koła bardzo przy nawrodach siadają jak to na torfach i wtedy obciązniki na przód jak najbardziej trzeba było założyć). Aha i ja nawet do transportu nie składam ramion, zgrabiarka w górę i w drogę (po asfaltach nie latam więc co mi tam). Bardzo fajnie jeśli miałbyś możliwość obadania takiej zgrabiarki z c360 podczepić, polatać wtedy będziesz miał 100% pewności czy akurat ta zgrabiarka nie będzie za dużym wyzwaniam dla ciągnika.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Będzie Kuhn :D .Tandem+kółko kopiujące+ruchoma głowica.Waga 540 kg-ale w Kuhnie karuzela jest tak jakoś dosyć blisko ciągnika w odróznieniu od Lely np. (moim zdaniem Lely jest najfajniej wykonana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Ja pisałem o 4,2 ale chyba byłem najbliżej, czyli co flaszeczka jest moja :rolleyes:

A nie próbowałeś pytać o Kuhna u innych dilerów, bo z tego co wiem to tafilaki bardziej stawiają na Lely a Kuhn jest tylko uzupełnieniem oferty, więc jak jakaś maszyna z Kuhna jest w ofercie Lely to narzucają na Kuhna wyższa marżę, tak nam tłumaczył handlowiec z tafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj