Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór zgrabiarki

111 odpowiedzi na ten temat

#21 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 24 maj 2011 - 14:00

Wybór zgrabiarki

ogladalem ja na wystawie tylko ze ciekawe jakby ona zbierala i czy dlugo:) najlepiej jakby zobaczyl w pracy to mozna by bylo pomyslec

Sprzedawca twierdzi że przekładnie ma włoską, a reszta jest polskie, co do zębów to jednego odginałem o 90 stopni i wrócił więc nie jest tak źle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór zgrabiarki Dzisiaj, 04:36
  •  

#22 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 24 maj 2011 - 18:40

Wybór zgrabiarki zamowilem juz samasza Z-410 :) zeszli sporo z ceny jutro maja przywiezc sianko czeka to sie zobaczy jak pracuje:) dzieki za rady

#23 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 25 maj 2011 - 08:51

Wybór zgrabiarki Jeśli nie jest to tajemnicą to napisz ile zapłaciłeś?

#24 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 maj 2011 - 07:31

Wybór zgrabiarki Dałem 14.500 brutto zgrabilem juz kilka hektarów pracuje super, tylko musze pomyśleć nad kołem kopiującym łatwiej było by zgrabiać bo tak to na podnosniku trzeba trzymać. Myślalem samemu dorobić bo orginalne 800 a moze ktos dorabiał albo ma orginalne potrzebuje zdjeć zeby sie przyjrzec bede wdzieczny

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 09:16

Wybór zgrabiarki Witam-zwracam się do forumowiczów o pomoc w wyborze zgrabiarki karuzelowej.Zgrabiarka może mieć szerokość roboczą od 3,5 do max.4,2 m.Ze zgrabiarką ma współpracować C-360 i ma być to maszyna zawieszana.Musi być na tandemie i posiadać kółko kopiujące.Priorytety to :
a)cena (chociaż wszystkie te zgrabiarki kosztują od ok.18 do 23 tys-brutto)-ale wiadomo im taniej tym lepiej

b)wytrzymałość i wykonanie

c)cena części zamiennych

d)serwis-co mi z tego że tanie jak na ząb czy coś tam bedę czekał ruski miesiąc

e)polskie raczej nie wchodzą w grę no chyba że jest taka której nie znam a jest super

f)firmy jakie biorę pod uwagę to Poettinger,Claas,Kuhn,Krone,Kverneland,JF-Stoll.Ewentualnie Fella (jakoś mniej mi się widzi) i Lely (ale chyba zbyt ciężka).Pozdrawiam.

PS.Człowiek który dobrze mi doradzi i zakupię zgrabiarkę tej właśnie firmy dostaje duuużą wódkę :D .

PS 2.A jak się wkurzę to kupię dobrą używkę (ale to raczej tak na 10%)

#26 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 09:34

Wybór zgrabiarki No więc @jaro chcę poznać opinię dlaczego z góry skreślasz polskie zgrabiarki?
Kverneland czyli Taarup, Vicon oraz Deutz-Fahr są oparte na przekładniach włoskich Comer takich samych jak u rodzimych producentów

Kuhn 4,2m tandem 22brutto u tafilaków.

Nie wiem czy czytałeś ale trochę poruszaliśmy ten temat w galerii:
http://www.agrofoto....-433-tabliczka/
http://www.agrofoto....&total=26&st=20
http://www.agrofoto....6-samasz-z-410/

W sklepie internetowym grene są ceny podzespołów, co ciekawe palce zgrabiarki do Samasza droższe niż do zachodnich
http://www.sklep-gre.../cPath/420_2964

Edytowany przez adikpl1, 11 listopad 2011 - 09:47.

#27 Share cisek9403

cisek9403

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 09:50

Wybór zgrabiarki Jestem szczęśliwym posiadaczem Kuhna GA 4321 i po pierwszym sezonie użytkowania zero negatywnych opinii, sprawuję się świetnie,dobrze wygrabia, tylko że przy szybszym opuszczaniu buja zetorem 5320(540kg),ale jest solidnie wykonana. Polecam Kuhn.

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 10:10

Wybór zgrabiarki @adik-dlatego że mam parę polskich maszyn i one są niby dobre-ale zawsze tak jakoś nie do końca :D -u @Adrianosa chyba 3 razy wymieniano przekładnię w tym Samaszu ?
No właśnie-musi pasować do C-360 jestem gotowy zrezygnować z tego 0,5 metra szerokości roboczej byleby "sześćdziesiątka" dała radę to targać.

#29 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 10:43

Wybór zgrabiarki

Jestem szczęśliwym posiadaczem Kuhna GA 4321 i po pierwszym sezonie użytkowania zero negatywnych opinii, sprawuję się świetnie,dobrze wygrabia, tylko że przy szybszym opuszczaniu buja zetorem 5320(540kg),ale jest solidnie wykonana. Polecam Kuhn.

My również posiadamy Kuhna tylko, że Ga 3501 GM i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Mamy w niej kółko kopiujące i myślę, że tandem jest w tedy zbędny. Myślę, że jak miałbym kupować dzisiaj zgrabiarkę to postawiłbym na Kuhna :rolleyes:

Pozdrawiam ;) I życzę udanego zakupu B)

Edytowany przez rolnik9595, 11 listopad 2011 - 10:44.

#30 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 11:17

Wybór zgrabiarki zgrabiarki mają to do siebie, że środek ciężkości jest daleko od ciągnika, w im większa szerokość tym wirnik dalej od ciągnika. do C360 zgrabiarka nie cięższa jak 500kg, choć i to może być za dużo.
23 tyś zł brutto wystarczy na Pottingera czy Krone???

co do samej firmy to poziom wykonania jest raczej na równym poziomie, ja skupił bym sie na odległości od dilera, lub układów z lokalnym dilerem itp.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 11:23

Wybór zgrabiarki Na Pottingera na pewno-Krone jeszcze nie wiem.Nawet wśród czołowych marek zdarzają się różnice wykonaniu-bardzo ładnie był zrobiony Lely i Claas-ale niestety z pewnością zbyt ciężki (Lely).

#32 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 12:02

Wybór zgrabiarki Panowie mam zgrabiarke fella ts-415 już wiekowa zgrabiarka ale sprawuje sie wysmienicie. Przy tym co praocwała nie widac praktycznei wypracowania na niej jest na tandemie kółko kopiujące sam zorbiłem i pracuej z Ursusem 3512 i nie widać żeby go tak strasznie znosiło a pracuje bez obciązników z obciażnikami wgl bym nie czuł że mam zaczepiona zgrabiarke a najlepsze jest to że dałem za nia niecałe 2300 zł z przekaźnikiem i na tandemie wystarczyło pomalowac i dorobic jedne grabie. Zgrabiarkę mam obecnie do sprzedania bo przy 14 ha i zbieraniou wszystkiego w jeden dzień w pryzme trochę sie nie wyrabia i chciał bym zmienic na 2 gwiazdowa.

#33 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 12:12

Wybór zgrabiarki ja też mam używaną Fellę blisko 10 lat i też jest super, a raczej była do puki nie zaczęła się pieprzyć :D

@jaro a jaki masz kolor C360?? może coś do koloru wybrać ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#34 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 12:40

Wybór zgrabiarki To co zaczęło ci w niej siadać?

#35 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 13:36

Wybór zgrabiarki pękają ramiona w połowie, jest tam osadzona tulejka i przewiercona dziura na jej zabezpieczenie, nowe maja to zupełnie inaczej rozwiązane,
wymienione wszystkie rolki, łożyska były w nich luźne, w nowych jest inaczej

i ogólnie juz się trochę nakręciła.

#36 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 15:05

Wybór zgrabiarki

ja też mam używaną Fellę blisko 10 lat i też jest super, a raczej była do puki nie zaczęła się pieprzyć :D

@jaro a jaki masz kolor C360?? może coś do koloru wybrać ;)

Taki bardziej pomarańczowy (rzadko spotykany ale oryginalny)-wątpię aby coś pod kolor się dobrało :D -po otrzymaniu pewnego PW bardziej skłaniam się ku mniejszej szerokości-3,5-3,8 m.

#37 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 11 listopad 2011 - 15:27

Wybór zgrabiarki http://www.agrofoto....iarka-bagramet/ Tu masz coś pod kolor :lol:
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#38 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 15:31

Wybór zgrabiarki moja fella ma właśnie cos koło tej szerokości i jak się grabi dwie grabiarki jest ok, ale jest licha trawa do za drugim przejazdem w tą samą stronę trzeba jechać ciągnikiem po pokosie.

#39 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 16:44

Wybór zgrabiarki

moja fella ma właśnie cos koło tej szerokości i jak się grabi dwie grabiarki jest ok, ale jest licha trawa do za drugim przejazdem w tą samą stronę trzeba jechać ciągnikiem po pokosie.

Czyli że polecasz szerszą ?
@damian-dzięki o takie coś właśnie chodziło ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 18:20

Wybór zgrabiarki co najmniej taką gdzie średnica wirnika to 3m lub więcej, tylko z większa C360 nie widzę. Eurotop 380 (śr wirnika 3m) waży 380kg, a 421 (śr wirnika 3,2m) 540kg, nie wiem jak ma się to w innych markach.