Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór zgrabiarki

111 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:08

Wybór zgrabiarki Witam planuje zakup zgrabiarki i chciałbym się dowiedzieć jaką wybrać, szerokość kolo 4 m i na tandemie

http://allegro.pl/zg...1499510901.html
http://otomoto.pl/zg...rio-A44420.html

warte są te maszyny? ta krone to na pewno ma amortyzatory skrętu a ta druga też ma coś takiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór zgrabiarki Dzisiaj, 18:09
  •  

#2 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 13:30

Wybór zgrabiarki a ja bym wolał dołożyć i wziąść nową np samasza. nie idealna ale my jeden sezon ograbiliśmy już i bez awarii, masz gwarancje no i co nowe to nowe.
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#3 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:10

Wybór zgrabiarki ja bym brał krone:) znajomy ma neumeyera 2 karuzelowego i wiem ze ma problem łozyskami na ramionach... a krone to krone o cześci łatwiej i w ogóle:) ja użytkowałem jedno gwiazdowe felle i też super chodziły:) teraz mamu kuhna 2 gwiazdowego i to jest wydajnośc i ale na wieksze maszyny i kawałki:) bo z takiej pokos to juz jest konkretny ale grabic 40 h jednogwiazdowa to było duzo jedzenia i to składanie ramion ;/

#4 Share fordtw15

fordtw15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 14:51

Wybór zgrabiarki jeszcze mam na myśli felle z takiej serii

http://allegro.pl/zg...1484905197.html
tylko jej stan wizualny na zdjęciach taki średni, ciekawe jak techncznie wygląda.
może w następnym tygodniu pojadę zobaczyć tą krone, do niej to wałek dokupić i pomalować

#5 Share pupa21

pupa21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 18:40

Wybór zgrabiarki Witam mam pytanie ,potrzebuje zgrabiarke jedno karuzelowo z jak najmniejszo średnico ,jakie są i jako polecacie .Będzie użytkowana tylko jeden-dwa dni w roku.

#6 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 19:45

Wybór zgrabiarki Polecał bym ci kuhna Ja miałem taką http://www.agrofoto....sus-c-330-kuhn/ szerokość robocza to jak dobrze pamiętam to 2,80 ceny tych zgrabiarek nie są wygórowane, dla ursusa 330 to nie był żaden problem współpracować z nią ;)

Edytowany przez zetor10045, 17 marzec 2011 - 19:47.

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 21:24

Wybór zgrabiarki mam taka zgrabiarke i raczej bedzie na sprzedaz. wspolpracowala z c-360 ale ciapek sobie spokojnie da rade. ma tylko pare palcow do wymiany, ale do sklepu z oryginalnymi czesciami mam 10 km wiec problemu nie ma. no i wlasnie nie wiem ile za nia zaspiewac. jak myslicie, 1500 zl bym za nia dostal??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#8 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 22:27

Wybór zgrabiarki Twoja jest identyczna jak ta z mojej fotki? jeśli tak i jest w dobrym stanie to myślę że taka cena jest jak najbardziej na miejscu. Ja nie pamiętam dokładnie za ile sprzedaliśmy jak dobrze pamiętam to chyba troszkę więcej niż 1500zł dostaliśmy.
360 to się nudziła w niej, mam teraz większą też kuhna to już dla 30 max bo ma co podnosić a i wspomaganie kierownicy też zaczyna działać ;)

Edytowany przez zetor10045, 17 marzec 2011 - 22:28.

#9 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 22:40

Wybór zgrabiarki Z tamtych dwóch to wybrałbym tę która jest w lepszym stanie technicznym. Może i do Krone będzie lepszy dostęp do części ale i Niemeyer jest znana więc problemu raczej nie będzie. ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#10 Share pupa21

pupa21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 04:08

Wybór zgrabiarki Panowie ja to zgrabiarke chce wykożystać w sadzie ,czy są z mniejszo średnico niż 2,80m. Może ma ktoś na sprzedaż z okolic woj. lubelskiego i absolutnie mi się nie spieszy z kupnem może być nawet na jesieni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 12:12

Wybór zgrabiarki Są nawet o szerokości 2,5m a czy jeszcze mniejsze to nie wiem, poszukaj na allegro zawsze coś się znajdzie zazwyczaj są to sprzęty dość stare z taka szerokością roboczą a więc i cena będzie nie wygórowana na pewno.

#12 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 17:51

Wybór zgrabiarki ta moja Kuhna moze i az w tak dobrym stanie nie jest jak ta z fotki, no ale wszystko sprawne. w komplecie daje drugi zestaw calych mocowan z kolami, ten "grzebien" co jest z boku no i walek oczywiscie. na zyczenie kupca moge wymienic wszystkie palce. mysle ze ze wszystkimi nowymi palcami i ta reszta co podalem to te 1500-1600 to rozsadna cena ;) jak mi sie uda to zrobie zdjecie.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#13 Share pupa21

pupa21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 06:06

Wybór zgrabiarki Byłbym zaiteresowanym gdyby nie ta odległość między lubelskim a pomorskim.Znalazłem na alegro zgrabiarke 2m.i taka by mi odpowiadała najbardziej

Edytowany przez Matey, 19 marzec 2011 - 13:14.

#14 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 22 maj 2011 - 11:24

Wybór zgrabiarki witam mam w planach zakup zgrabiarki i zastanawiam sie nad pronarem ZKP420 i nad samaszem Z-410.moze ktos mial stycznosc z tymi zgrabiarkami i moze mi powiedziec ktora lepsza?? cenowo lepsza jest z pronaru tylko ciekawe jak jakosciowa?

#15 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 22 maj 2011 - 17:06

Wybór zgrabiarki A dużo masz do zgrabiania? Moim zdaniem Samasz jest lepszy jakościowo. Obydwie firmy są polskie więc z częściami nie będzie problemu. A ile wynosi różnica w cenie?

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#16 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 22 maj 2011 - 18:22

Wybór zgrabiarki Posiadam samasza i mogę ci polecić. Jest dobrze wykonana tylko jakoś lakieru jest średnia. A może kup coś zachodniego np. Fella czy Krone ? Dużo masz łąk ?

#17 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 maj 2011 - 10:26

Wybór zgrabiarki roznica jest 3tys wiec spora ale tez slyszalem ze samasz sie juz dlugo zajmuje tymi sprzetami a pronar od niedawna. A łąk mam kolo15 ha wiec zagraniczna mi jest nie tak potrzeba zwlaszcza ze cena jest sporo wyzsza:)

#18 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 23 maj 2011 - 14:57

Wybór zgrabiarki Tak jak koledzy wyżej proponuję zakup zachodniej zgrabiarki, a co do polskich to dzisiaj widziałem tą zgrabiarkę: http://www.jarmet.pl...y_pl.php?p=z206 cena 7800zł brutto.

#19 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 maj 2011 - 18:37

Wybór zgrabiarki ogladalem ja na wystawie tylko ze ciekawe jakby ona zbierala i czy dlugo:) najlepiej jakby zobaczyl w pracy to mozna by bylo pomyslec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 24 maj 2011 - 05:52

Wybór zgrabiarki Oglądałem kiedyś bliżej Pronara, bardzo słabo spprężyste palce, gdy odgięłem go do góry tak na 90 stopni paluch nie wrócił!!! Także na nierównościach łatwo zgąć, nie wiem jak z Samaszem. Ja mam Krone używaną i naprawde polecam, zgrabia czysto, paluchy spreżyste (mozna je wyginac nawet do góry i zawsze wrócą), tylko jeśli chodzi o używke musiałbys poszukać w dobrym stanie, żeby nie dokładać na naprawy. Na dobra używke z zachodu musiałbyś liczyć te 7-9tys., ale myśle że warto.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu...