Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty do bydła

112 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kbagro

kbagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 22:41

Dopłaty do bydła

Beata a sprawdzali Ci w agencji czy bydło ma spójną historię?? Bo słyszałem, że najmniejszy błąd, spóźnienie lub niespójność dyskwalifikują daną sztukę...

kolego masz rację dopłaty będą tylko do sztuk spójnych i zgłoszonych w ciągu 7dni od urodzenia dziś w biurze powiatowym mi to powiedzieli nawet od razu dostałem listę z terminowością zgłoszeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty do bydła Dzisiaj, 23:09
  •  

#62 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 07:42

Dopłaty do bydła

przecież takie zasady są chore, robią z nas idiotów,  co z tego że w oborze bydło stoi jak dopłat do niego nie dostaniemy bo kiedyś ktoś się spóźnił.

Nasi urzędasy to zakała narodu. Ktoś kto napisał takie rozporządzenie powinien mocno się zastanowić w czyim imieniu działa.

Kupię dajmy na to cielaki od sąsiada i okaże się że dopłat do nich nie dostanę bo sąsiad coś zawalił. a przy opasie bydła gdzie zysk ze sztuki jest w granicach 500 do 1000 zł to dopłata dwa razy po 70 Euro to naprawdę sporo kasy. 

#63 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 20 marzec 2015 - 19:36

Dopłaty do bydła

kolego masz rację dopłaty będą tylko do sztuk spójnych i zgłoszonych w ciągu 7dni od urodzenia dziś w biurze powiatowym mi to powiedzieli nawet od razu dostałem listę z terminowością zgłoszeń

Staram się zawsze zachowywać 7 dniowy termin, nikt mi nic nie dawał tylko z tyłu na wniosku kazali wpisać nr. tel. w razie czegoś mają dzwonić, żeby złożyć wyjaśnienia.

#64 Share jarek1996

jarek1996

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 19:52

Dopłaty do bydła

A co będzie z kupionymi sztukami, które zgłoszone były w terminie dłuższym niż 7 dni ? 3 lata temu kupiłem 10 krów i żadna nie jest w terminie zgłoszona. 

#65 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 21:39

Dopłaty do bydła znalazłem wydruk z 1.1.2014 i dwie sztuki są niespujne na 59. Ale teraz będzie tego więcej bo w kupnych cielakach sporo jest zgłoszonych po terminie. Wszystko co u mnie urodzone jest spójne tak że za kogoś kary nie zamierzam płacić. Jak mi dopłaty obniża to będę się odwoływał.

#66 Share kbagro

kbagro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 22:00

Dopłaty do bydła

przy zakupionych sztukach jeżeli zakup był zgłoszony terminowo to chyba nie ma problemu. na pewno nie ma go przy przepisaniu gospodarstwa bo wtedy następca ma czyste konto i wszystko jest ok

#67 Share robo1980

robo1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 10:21

Dopłaty do bydła

te dopłaty to nic dobrego nie dają bo już u mnie handlarze cieląt podniesli się z cenami o 200zł albo i więcej.

#68 Share Januszxx

Januszxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:30

Dopłaty do bydła

Połączone

Witam serdecznie

Czy to prawda, że Nasz wspaniałomyślny minister, Marek Sawicki wymyślił taką dyrektywę, że jeśli ktoś przekroczył termin rejestracji bydła, tzn. do siedmiu dni to nie należy się dopłata do tych zwierząt? Z góry dzięki za odpowiedz :D

#69 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 25 marzec 2015 - 21:36

Dopłaty do bydła http://www.agrofoto....view=getnewpost Tutaj masz wszystko.

#70 Share Januszxx

Januszxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:48

Dopłaty do bydła donweter1989

Tak, czytałem. Ale tam pisze o sztukach krów, bydła czyli od 3-30. A mi chodzi o zarejestrowanie cielaka w terminie niepóźniejszym niż 7 dni od dnia narodzin, bo jeśli on został zarejestrowany później do dopłaty się nie należą. Czy Wy słyszeliście o czymś takim? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:53

Dopłaty do bydła No tak, jeśli się spóźnisz choć jeden dzień ze zgłoszeniem cielaka to dopłata nie przysługuje ze względu na brak spójności.

#72 Share Januszxx

Januszxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:55

Dopłaty do bydła

Co za chore rozporządzenie... Ale dzięki za odpowiedz. 

#73 Share EMaja

EMaja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 06:04

Dopłaty do bydła

To nie jest brak spójności. Brak dopłat do takiej sztuki to wynik nieprzestrzegania ustawy o rejestracji zwierząt. Ten wymóg jest chyba w całej UE, tylko, że u Nas aż tak mocno nie przestrzegano wymogów 7 dniowej rejestracji.

Ja wczoraj, wypełniając rolnikowi wniosek, ze 150 sztukowego stada wyszukałam 32 nadające się krowy i 7 młodzieży.

#74 Share maroon88

maroon88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 10:56

Dopłaty do bydła

A czy wy rejestrujecie cielaka zawsze do 7 dni? Kto wam niby udowodni jaki wiek ma cielak? A przecież nie ma tak że kontrole są niezapowiedziane i zawsze jest kilka dni na uzupełnienie papierów i rejestrację cielaków Zresztą żebyście wiedzieli jakie wałki są robione z kolczykami u pośredników skupujących bydło to byście się za głowę złapali

#75 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 11:01

Dopłaty do bydła

No faktycznie, zarejestrować cielaka w ciągu 7 dni to problem nie z tej ziemi, kto nie umie się dostosować dopłat nie dostaje, takie są tego warunki, proste.

Temat łączę z wyżej podanym

#76 Share ekwador

ekwador

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 18:15

Dopłaty do bydła

Warunki może i są proste tylko po kieszeni dostajesz w czasie jak kupisz zwierzaka i powierzysz zgłoszenie osobie sprzedającej, która to zgłosi nieterminowo.

W takim przypadku wina nie jest Twoja ale kata to i owszem bo ARiMR to nie interesuje kto nawalił.

Sytuacja ma się tak samo jak zwierzę sprzedasz i sam to zgłosisz powiedzmy ósmego dnia, nowy właściciel  przez twoje spóźnienie dopłaty nie otrzyma. 

Edytowany przez ekwador, 26 marzec 2015 - 18:18.

Nastały kolejne zmiany na Agrofoto

Najwyraźniej został wprowadzony nowy model rządów, mod przekracza normy społeczne, a Admin daje ciche przyzwolenie nie reagując na to.

Terror  nową wizytówką forum

#77 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 28 marzec 2015 - 19:12

Dopłaty do bydła

Do kiedy należy zarejestrować bydlaka żeby dostać na niego dopłatę?

#78 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 19:18

Dopłaty do bydła Arimr ma gotowy formularz, który masz od nich wziąć, następnie wpisać tam sztuka po sztuce zwierzęta, na które zamierzasz złożyć wniosek o dopłate, a następnie ten oto wypisany formularz składasz w arimr wraz z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie. Chyba o to Ci chodziło?

#79 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 28 marzec 2015 - 20:25

Dopłaty do bydła

Raczej chodzi mi o to do kiedy muszę zarejestrować cielaki, np; jeżeli zgłoszę zakup cieląt 10 maja a do 15 maja muszę złożyć wniosek to wszystko gra? Czy muszę zarejestrować je wcześniej?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share PATr

PATr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1614 postów

Napisany 28 marzec 2015 - 23:50

Dopłaty do bydła

Po prostu trzeba dobrze wypisywać zgłoszenia rejestracji, wypisujesz dopiero jak jedziesz do agencji z datą max 6 dni wcześniej i nikt ci nie udowodni że ten cielak ma 15 dni a nie 7...