grzesieks345

Dopłaty do bydła

Polecane posty

MarcinO10    69

A teraz pytanie:

Cielak urodzony powiedzmy 1 maja, zgłoszony do dopłaty. Padnie mi np. w sierpniu, czyli przed ukończeniem 6 miesięcy. Możliwa będzie korekta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Nie trzeba żadnej korekty . Składasz tylko wszystkie papiery o padnięciu cielaka i chyba 15 dni na to jest trzeba zmieścić się w tym czasie taki jest warunek. A dopłatę dostaniesz mimo iż cielak padł bo tego nie można przewidzieć , Pytałem wczoraj w ARiMR


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

a jak to jest ze sprzedaza, mam byka 20 mcy-za kilka dni zloze wniosek, i nie wiem czy go wpisywac, do doplat, bo byc moze , ze w maju go sprzedam... Czy jak go wpisze, i  sprzedam w maju, to wystarczy wyrejestrowanie go, czy pozniej musze robic jakies poprawki we wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

a jak to jest ze sprzedaza, mam byka 20 mcy-za kilka dni zloze wniosek, i nie wiem czy go wpisywac, do doplat, bo byc moze , ze w maju go sprzedam... Czy jak go wpisze, i  sprzedam w maju, to wystarczy wyrejestrowanie go, czy pozniej musze robic jakies poprawki we wniosku?

Musisz  go mieć  w  stadzie  na  dzień  30  czerwca  ,  jesli planujesz  sprzedać  wcześniej  - nie  zgłaszaj  do  dopłat 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekka    0

Czy ktoś był już w Agencji z wnioskiem o dopłaty do bydła i dopłaty do krów?
U nas na zebraniach mówili, że dopłaty będą do max 30 szt. krów i do max 30 szt bydła do 2 lat. Łącznie więc do max 60 szt.
Dziś sąsiad wrócił z agencji, że wnioski przyjmują max na 30 szt bydła i krów razem wziętych. To jakaś wielka ściema, tylko nie wiem w którym miejscu.
Czytałem o tym na stronach agencji i zrozumiałem, że jest tak jak mówili na zebraniach.
Jak jest u Was?
Ja jestem z małopolski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To ktoś  w  waszej  agencji  jest  nie  zorientowany ,  trzeba  go  uświadomić i  objechać  za  wprowadzanie  ludzi  w  błąd 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopłaty można uzyskać do 30 sztuk bydła w wieku do 2 lat i do 30 krów powyżej 24 miesięcy , czyli maksymalnie do 60 sztuk ! Ktoś w Waszej agencji się myli .


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

Jest dokładnie tak jak mówi kolega powyżej, zdawałam już wniosek, w tym na dopłaty do bydła do 30 szt i do krów też do 30szt. tylko wcześniej trzeba z agencji pobrać formularze do wpisania tych sztuk, nie wiem czy można go sciągnąć ze strony agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

Beata a sprawdzali Ci w agencji czy bydło ma spójną historię?? Bo słyszałem, że najmniejszy błąd, spóźnienie lub niespójność dyskwalifikują daną sztukę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kbagro    2

Beata a sprawdzali Ci w agencji czy bydło ma spójną historię?? Bo słyszałem, że najmniejszy błąd, spóźnienie lub niespójność dyskwalifikują daną sztukę...

kolego masz rację dopłaty będą tylko do sztuk spójnych i zgłoszonych w ciągu 7dni od urodzenia dziś w biurze powiatowym mi to powiedzieli nawet od razu dostałem listę z terminowością zgłoszeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

przecież takie zasady są chore, robią z nas idiotów,  co z tego że w oborze bydło stoi jak dopłat do niego nie dostaniemy bo kiedyś ktoś się spóźnił.

Nasi urzędasy to zakała narodu. Ktoś kto napisał takie rozporządzenie powinien mocno się zastanowić w czyim imieniu działa.

Kupię dajmy na to cielaki od sąsiada i okaże się że dopłat do nich nie dostanę bo sąsiad coś zawalił. a przy opasie bydła gdzie zysk ze sztuki jest w granicach 500 do 1000 zł to dopłata dwa razy po 70 Euro to naprawdę sporo kasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beata12596    298

kolego masz rację dopłaty będą tylko do sztuk spójnych i zgłoszonych w ciągu 7dni od urodzenia dziś w biurze powiatowym mi to powiedzieli nawet od razu dostałem listę z terminowością zgłoszeń

 

Staram się zawsze zachowywać 7 dniowy termin, nikt mi nic nie dawał tylko z tyłu na wniosku kazali wpisać nr. tel. w razie czegoś mają dzwonić, żeby złożyć wyjaśnienia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1996    4

A co będzie z kupionymi sztukami, które zgłoszone były w terminie dłuższym niż 7 dni ? 3 lata temu kupiłem 10 krów i żadna nie jest w terminie zgłoszona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

znalazłem wydruk z 1.1.2014 i dwie sztuki są niespujne na 59. Ale teraz będzie tego więcej bo w kupnych cielakach sporo jest zgłoszonych po terminie. Wszystko co u mnie urodzone jest spójne tak że za kogoś kary nie zamierzam płacić. Jak mi dopłaty obniża to będę się odwoływał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kbagro    2

przy zakupionych sztukach jeżeli zakup był zgłoszony terminowo to chyba nie ma problemu. na pewno nie ma go przy przepisaniu gospodarstwa bo wtedy następca ma czyste konto i wszystko jest ok

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

te dopłaty to nic dobrego nie dają bo już u mnie handlarze cieląt podniesli się z cenami o 200zł albo i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Januszxx    0

Połączone

 

 

Witam serdecznie

Czy to prawda, że Nasz wspaniałomyślny minister, Marek Sawicki wymyślił taką dyrektywę, że jeśli ktoś przekroczył termin rejestracji bydła, tzn. do siedmiu dni to nie należy się dopłata do tych zwierząt? Z góry dzięki za odpowiedz :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Januszxx    0
donweter1989

Tak, czytałem. Ale tam pisze o sztukach krów, bydła czyli od 3-30. A mi chodzi o zarejestrowanie cielaka w terminie niepóźniejszym niż 7 dni od dnia narodzin, bo jeśli on został zarejestrowany później do dopłaty się nie należą. Czy Wy słyszeliście o czymś takim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

No tak, jeśli się spóźnisz choć jeden dzień ze zgłoszeniem cielaka to dopłata nie przysługuje ze względu na brak spójności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMaja    0

To nie jest brak spójności. Brak dopłat do takiej sztuki to wynik nieprzestrzegania ustawy o rejestracji zwierząt. Ten wymóg jest chyba w całej UE, tylko, że u Nas aż tak mocno nie przestrzegano wymogów 7 dniowej rejestracji.

Ja wczoraj, wypełniając rolnikowi wniosek, ze 150 sztukowego stada wyszukałam 32 nadające się krowy i 7 młodzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

A czy wy rejestrujecie cielaka zawsze do 7 dni? Kto wam niby udowodni jaki wiek ma cielak? A przecież nie ma tak że kontrole są niezapowiedziane i zawsze jest kilka dni na uzupełnienie papierów i rejestrację cielaków Zresztą żebyście wiedzieli jakie wałki są robione z kolczykami u pośredników skupujących bydło to byście się za głowę złapali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No faktycznie, zarejestrować cielaka w ciągu 7 dni to problem nie z tej ziemi, kto nie umie się dostosować dopłat nie dostaje, takie są tego warunki, proste.

 

Temat łączę z wyżej podanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Moscov
      Witam. W tym roku pojawił się pewien problem z gnojowicą bydlęcą, Problem polega na tym że gnojowica się pieni. Kiedy miałem już pełne szambo, to Piana  pojawiała się na kratach, miała taką galaretowatą konsystencję. Teraz, gdy ubrałem już szamba, po włączeniu mieszadła wypycha tą pianę przez okienko. W czym może tkwić problem? Gdzie szukać przyczyny? 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez ceston
      Witam mam pytanie odnośnie dopuszczania jałówki która ma brodawki na całym ciele nawet na brzuchu. Inseminator mówi że to można leczyć ale też że to ku....stwo i będzie przechodzić na inne sztuki. Więc lepiej ją leczyć i zacielac czy podtuczyc i wypchnąć.
    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj