Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dopłaty do bydła

112 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:47

Dopłaty do bydła www.arimr.gov.pl/kalkulator-platnosci-bezposrednich.html
Facet na szkoleniu powiedział ze można podać sztukę która NAPEWNO urodzi się przed 15 mają. Tak więc można ryzykować ale tylko na własna odpowiedzialność bo jeśli chcesz wycofać sztukę albo dodać to nie poprawiasz wniosku tylko WYCOFUJESZ cały i oddajesz na nowo. Wiec jeśli zglosisz cielaka do dopłat a krowa poroni to za każdy dzień czerwca w którym będziesz robić poprawkę będą ci dopłaty malec.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dopłaty do bydła Dzisiaj, 07:19
  •  

#42 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 18 luty 2015 - 22:52

Dopłaty do bydła

Albo ktoś źle tutaj pisze albo źle rozumiem.  

Czyli jak ktoś ma 30 sztuk krów to dostanie do 27 dopłatę ? 

Jak ktoś ma 20 sztuk to dostanie do 17 sztuk dopłatę tak ?   Zawsze trzeba odjąć te 3 sztuki czy ktoś plotki stronę wcześniej pisze ? 

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#43 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1536 postów

Napisany 18 luty 2015 - 23:45

Dopłaty do bydła

A jak mam 48 opasów i jedną krowę to już do niej dopłaty nie dostanę?

#44 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 19 luty 2015 - 08:16

Dopłaty do bydła Pierdoly piszą. Musisz miec min 3,szt a doplate dostajesz do 30 sztuki max czyli jak masz 30 to dostajesz do wszystkich doplate. Ja mam 2 krowy i noedostane na nie mimo ze mam 50 byków jeszcze.

#45 Share krzysiek03

krzysiek03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 19 luty 2015 - 08:39

Dopłaty do bydła

kolego Mikruss mam taka sama sytuacje 2 krowy i 30 bykow wiec postanowiłem  kupic  mloda krowe cielna albo jalówke min 24 miesiące(w dobrej cenie) i będzie doplata do wszystkich 3 szt, cielaczek i mleko do innych cielaczków

Edytowany przez krzysiek03, 19 luty 2015 - 08:40.

#46 Share Paaatryk

Paaatryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 19 luty 2015 - 09:13

Dopłaty do bydła

trochę zamieszania z tymi dopłatami.... mam takie pytanko. Kupiłem teraz 4 byczki w wieku około 2-3 tygodni i mam 3 sztuki 11-18 miesięcy, czyli za rok 2015 dostanę dopłatę tylko do tych 3 sztuk ? czy do całości, bo już sam nie wiem, w projekcie na początku było, że dopłacie podlega bydło opasowe młode do 24 msc, jeśli jest w gospodarstwie minimum 6 miesięcy, ale teraz czytam wpisy na forum i widzę, że się pozmieniało

#47 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 19 luty 2015 - 09:19

Dopłaty do bydła

Dostaniesz dopłatę do wszystkich sztuk które urodziły się pomiędzy 15 maja 2013 a 15 maja 2015 włącznie .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#48 Share Paaatryk

Paaatryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 19 luty 2015 - 09:28

Dopłaty do bydła

Dzięki za odpowiedz ;-) Kurcze jak mnie to zaciekawiło, że dzwoniłem teraz na infolinię ARiMR i właśnie taką samą odpowiedz usłyszałem..... więc nie ma progu minimalnego tylko zwierzę nie może przekroczyć 24 miesięcy a dzień 15 maja 2015 roku i musi pozostać w gospodarstwie do 30 czerwca 2015 roku

#49 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 19 luty 2015 - 10:37

Dopłaty do bydła

tak musi zostać w gospodarstwie minimum do 30 czerwca (ale jeśli cielak z dniem 15 maja ma miesiąc to musisz go trzymać do 15 pażdziernika)

#50 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 19 luty 2015 - 10:55

Dopłaty do bydła Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Dzisiaj byłem na innym szkoleniu i w ich wersji trzeba mieć conajmniej 3 sztuki bydła lub krów lecz dopłata należy się do wszystkich sztuk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share MarcinO10

MarcinO10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 19 luty 2015 - 11:20

Dopłaty do bydła

A teraz pytanie:

Cielak urodzony powiedzmy 1 maja, zgłoszony do dopłaty. Padnie mi np. w sierpniu, czyli przed ukończeniem 6 miesięcy. Możliwa będzie korekta?

#52 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 21 luty 2015 - 21:01

Dopłaty do bydła

Nie trzeba żadnej korekty . Składasz tylko wszystkie papiery o padnięciu cielaka i chyba 15 dni na to jest trzeba zmieścić się w tym czasie taki jest warunek. A dopłatę dostaniesz mimo iż cielak padł bo tego nie można przewidzieć , Pytałem wczoraj w ARiMR

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#53 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 21:36

Dopłaty do bydła

a jak to jest ze sprzedaza, mam byka 20 mcy-za kilka dni zloze wniosek, i nie wiem czy go wpisywac, do doplat, bo byc moze , ze w maju go sprzedam... Czy jak go wpisze, i  sprzedam w maju, to wystarczy wyrejestrowanie go, czy pozniej musze robic jakies poprawki we wniosku?

#54 Share kiszOn

kiszOn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego, zwłaszcza wykorzystanie zjawiska heterozji

Napisany 13 marzec 2015 - 14:58

Dopłaty do bydła

jeśli go sprzedaż to będzie potrzebna korekta do wniosku

#55 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 13 marzec 2015 - 16:02

Dopłaty do bydła

a jak to jest ze sprzedaza, mam byka 20 mcy-za kilka dni zloze wniosek, i nie wiem czy go wpisywac, do doplat, bo byc moze , ze w maju go sprzedam... Czy jak go wpisze, i  sprzedam w maju, to wystarczy wyrejestrowanie go, czy pozniej musze robic jakies poprawki we wniosku?

Musisz  go mieć  w  stadzie  na  dzień  30  czerwca  ,  jesli planujesz  sprzedać  wcześniej  - nie  zgłaszaj  do  dopłat 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#56 Share darekka

darekka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 marzec 2015 - 22:26

Dopłaty do bydła

Czy ktoś był już w Agencji z wnioskiem o dopłaty do bydła i dopłaty do krów?
U nas na zebraniach mówili, że dopłaty będą do max 30 szt. krów i do max 30 szt bydła do 2 lat. Łącznie więc do max 60 szt.
Dziś sąsiad wrócił z agencji, że wnioski przyjmują max na 30 szt bydła i krów razem wziętych. To jakaś wielka ściema, tylko nie wiem w którym miejscu.
Czytałem o tym na stronach agencji i zrozumiałem, że jest tak jak mówili na zebraniach.
Jak jest u Was?
Ja jestem z małopolski.

#57 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 19 marzec 2015 - 07:50

Dopłaty do bydła

To ktoś  w  waszej  agencji  jest  nie  zorientowany ,  trzeba  go  uświadomić i  objechać  za  wprowadzanie  ludzi  w  błąd 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#58 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 19 marzec 2015 - 08:20

Dopłaty do bydła

Dopłaty można uzyskać do 30 sztuk bydła w wieku do 2 lat i do 30 krów powyżej 24 miesięcy , czyli maksymalnie do 60 sztuk ! Ktoś w Waszej agencji się myli .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#59 Share beata12596

beata12596

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:rolnicwo oczywiście

Napisany 19 marzec 2015 - 19:10

Dopłaty do bydła

Jest dokładnie tak jak mówi kolega powyżej, zdawałam już wniosek, w tym na dopłaty do bydła do 30 szt i do krów też do 30szt. tylko wcześniej trzeba z agencji pobrać formularze do wpisania tych sztuk, nie wiem czy można go sciągnąć ze strony agencji.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 21:03

Dopłaty do bydła

Beata a sprawdzali Ci w agencji czy bydło ma spójną historię?? Bo słyszałem, że najmniejszy błąd, spóźnienie lub niespójność dyskwalifikują daną sztukę...