Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jałówki MO lub krowy 1 , 2 laktacja

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 18 luty 2015 - 16:19

Witam chciałbym wiedziec czy ktos w Polsce ma moze na sprzedaz 5 sztuk jałówek MO cielnych lub 1 2 laktacja oczywiscie zalezy mi na tym zeby matki były wydajne bo zamierzam rozpocząc hodowle tych krów.Podam tez co zamierzam dawac latem pastwisko 2-3kg paszy pełnoporcjówki 1-2kg ququ zesrutowanej na uzupełnienie niedoboru energii do tego  witaminy lizawka , zimowe siano sianokiszonk 2-3kg pasza 1-2kg ququ dodatkowo młóto do 5kg i nie licze na wydajnosci 10tys ja bede zadowolony z 7tys .Docelowo mam zamiar zwiększyc stado do 10 sztuk , a teraz mam 2 bezrasowe  i szukam tych 5 MO zeby wydajnosc była .Znam się jezeli chodzi o ilosci MJ w trawie ile trzeba na 1JPM , ile krowa potrzebuje bytowych a na 1 litr mleka ile JPM itd. Teraz praktycznie jezeli ktos jest w temacie to prosze o rady i kontakt do kogos kto ma w Polsce MO bo od tych posredników co sprowadzają z Czech to czort wie co mozna kupic , bo mogą byc chore(IBR BVD ) czy cos gorszego i nawet te wydajnosci jakie mówią to czy takie będa bo napisac wydajnosc jaką sie chce  to zadna sztuka a juz przy kilkuset sztukach to pole do popisu ze szkoda gadac.Chyba ze zna ktos dobrego posrednika lub firme co sprowadza .Z góry dziękuje za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jałówki MO lub krowy 1 , 2 laktacja Dzisiaj, 21:39
  •  

#2 Share Hara32

Hara32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 luty 2015 - 21:46

Jeśli cię interesuje czysto rasowy MO to zaglądnij sobie na strone Montagro. Nie będe tu o niej pisał i chwalił bo jeśli będziesz zainteresowany to się zorientujesz jakie mają stado. Byłem tam może 4 lata temu z ojcem i mam dobrą opinię o nich. Zootechnik I klasa. Nie sugeruj się wpisem że nie prowadzą sprzedaży jałowic, bo nie aktualizowali tam dawno nic na tej stronie. Może mają coś teraz do sprzedania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Artek84

Artek84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 24 luty 2015 - 10:40

Zadzwonie oczywiscie do nich bo wiem ze to najlepsza firma mająca MO w Polsce ale własnie patrzyłem na stronie tam nieraz i ogłoszen brak ze niby wszystko zostawiają na powiększenie stada ale dziękuje za odpowiedz