Skocz do zawartości

Zdjęcie

massey ferguson 699 informacje ogólne

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 luty 2015 - 13:16

Witam, mam ogromną prośbę ponieważ potrzebuje pomocy na temat MF 699 dokładniej jakie skrzynie mają ile prrzelozen? pytam bo chcę taki kupić a spotykam się ze jedne mają trzy wajchy w podłodze a inne dwie, niby taka normalna sprawa a nie pojętego nigdzie znaleźć.Prosiłbym o w miarę szybkę odp bo wybieram sie niedługo oglądać ciągniki
pozdrawiam,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
massey ferguson 699 informacje ogólne Dzisiaj, 12:11
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 luty 2015 - 17:05

Trzy dźwignie to skrzynia 12x4. Begi jak w 255 to skrzynia z dwiema wajchami. 12x4 - lewa wajcha 3 biegi i wsteczny jak w c 330 środkowa to coś ala półbieg szybciej wolniej i prawa szosowe polowe. Skrzynia 12x4 będzie trochę szybsza coś koło 30 km/h. Ta z dwiema wajchami to jak w 255 coś koło 25 km/h.

#3 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 luty 2015 - 20:22

massey ferguson 699 informacje ogólne Ok dzięki rozumiem, tylko jeszcze takie pytanie którą jest lepsza bardziej wytrzymała bardziej praktyczna w polu? to te MF-y nie jeżdżą 40km\h?
te szybciej wolniej to na jakiej zasadzie działa? można uŻywać tego bez sprzęgła? a ta z dwiema wajchami nie ma wzmacniacza momentu obrotowego?

#4 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:05

Seria 600 to był prosty model jak ktoś chciał 40 km/h musiał kupić serię 3000. Lepsza jest ta skrzynia która ma więcej biegów. Ten półbieg działa chyba ze sprzęgłem ale jest dobrze zsynchronizowany. Mam taka skrzynię w 390 bez sprzęgła nie próbowałem. Ogólnie wszystkie biegi są w tej skrzyni zsynchronizowane oprócz 1. Co do skrzyni z dwiema wajchami nie wiem czy jest synchronizowana ale nie ma tego wzmacniacza momentu tak jak nie ma go w 255.

#5 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 19 luty 2015 - 09:58

Skrzynia z 2 dźwigniami nie jest taka jak w MF255. O ile dobrze pamiętam jest tam 4 biegi ( 3 do przodu plus wsteczny). Druga dźwignia to reduktor ( popularnie: polowe - szosowe lub wolne - szybkie). Dodatkowo jest jeszcze taka mała dźwigienka na desce lub pod nią od wzmacniacza momentu. W serii 600 nie było skrzyń 8+2 ( chyba że się mylę ). Skrzynia szybka ok 40km/h jest w serii 300 oraz 3000 i nowszych ale to skrzynia min. 12+12 ( 16+16, 32+32) choć też mogą być wolniejsze (ok 30km/h)

Skrzynia 12+4 ( ta na 3 dźwignia ) półbieg to dodatkowe przełożenie - obowiązkowo ze sprzęgłem. W przypadku 12+4 ze wzmacniaczem ( tej na 2 dźwignie ) nie potrzeba sprzęgł.

Zdecydowanie najlepsza w serii 6xx jest na 3 dźwignie bez wzmacniacza.

#6 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 luty 2015 - 10:20

massey ferguson 699 informacje ogólne właśnie też tak myślałem że ta z dwoma dzwigniami jest ze wzmacniaczem, taką samą mam w 595 też mam wzmacniacz ale pod obciążeniem nie sprawuje się chyba że jest coś uszkodzony i dlatego pytałem o tę trzy dźwignie na jakiej zasadzie to działa bo jak na takiej jak wzmacniacz to nie do końca dobre jest to rozwiązanie pod obciążenie,nie ma to jak tryb o tryb zazebi wtedy nic się nie slizga, właśnie mam do oględZin taki z trzema dzwigniami więc lepsza skrzynie ma. a seria 300 też fajne maszyny ale już sporo droższe.

#7 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:52

massey ferguson 699 informacje ogólne pytanko jeszcze na co szczególnie zwracać uwagę przy modelu 699? bo jutro jadę oglądać

#8 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 20 luty 2015 - 09:11

Skrzynia: Masz dodatkowe przełożenie - koło do koła. Musisz zmieniać z wciśniętym sprzęgłem. Proste i niezawodne.

Uwagę zwróć przede wszystkim na:

- przedni most: czy nie ma luzów na wale napędowym i poprzecznych na wałku atakującym. Luzy na sworzniach sprawdź. Jak duże to jest szansa że przekładnia w kiepskim stanie.

- tylny most - jest niezawodny ale w tym modelu zdarza się że potrafi półoś ukręcić. Sprawdź czy ktoś tam już coś nie robił. Sprawdź hamulce jak hamują - jak będą kończyć się tarcze a ktoś nie wymieniał oleju to może być problem z hydrauliką.

- Skrzynia: standard jak w każdym innym, czy wybiera i jak wybiera, czy nie zgrzyta ( jest synchronizowana cała lub bez jedynki ale nie powinno być żadnych zgrzytów). 

- Silnik: Jak odpala na zimnym, co z odmy leci - jak delikatny dymek lub bardziej para to ok ale jak pluje olejem to coś jest nie tak. Jak przyśpiesza to nie powinien puszczać czarnego dymu.

- Hydraulika i podnośnik. Masz w nim 3 pompy - 2 w tylnym moście od hydrauliki zew. i podnośnika oraz 3 przy silniku od wspomagania. Sprawdź co się dzieje z kontrolką ciśnienia oleju hydraulicznego ( ma się zapalić po włączeniu zasilania i zgasnąć zaraz po odpaleniu - tak ma się zachować i tyle jak jest inaczej to coś jest nie tak). Sprawdź czy podnośnik na pusto nie pulsuje przy podnoszeniu i jak będziesz podnosił to gwałtownie dodaj gazu i patrz co się dzieje z podnośnikiem i kontrolką od oleju hydraulicznego. 

Najlepiej weź sobie kogoś kumatego bo co dwie głowy to nie jedna.

#9 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 20 luty 2015 - 19:21

massey ferguson 699 informacje ogólne dzięki za wyczerpującą wypowiedź i jak najbardziej pomocną :-) trochę się orientuje z tym wszystkim naprawy 595 robię sobie wszystkie sam,Ale jak inny model to trzeba go poznać i wtedy też już będzie się ogarniac.Ale pytam bo chce jak najwięcej wiedzieć.Oglądałem już go Ale niestety się rozczarowalem bo sporo rzeczy nie działało,tzn główne podzespoły działały,hamulec na jedno koło ale widać że nie zadbany,Ale pewnie też cena mówi za siebie bo utargowalem do 26000 zł. jeszcze rozmyslam czy kupić 6 wolnossącą czy 4T tylko nie mogę znaleźć nigdzie 698T
a może polecicie coś innego w jakiejś cenie do 35000?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 20 luty 2015 - 21:44

To czy 6 wolnossący czy 4T to kto co woli. W 698T masz silnik który montowano do naszych ursusów. A4.236 tylko z turbosprężarką. Zapewne będzie kilka różnic ale całą masę zamienników dobierzesz. Nie wiem ile tej mocy potrzebujesz. Ja mam 390 i tam siedzi Perkins A4.248 i pracuję nim z takimi maszynami jak pług 3x40 cm, agregat 3m, gruber 2,2m i to wszystko na ciężkich w uprawach rędzinach. Masz 595 i tam siedzi ten sam co w 698 czyli A4.318 - do niego już za wiele nie dobierzesz z ursusa ale ma ten silnik plusy takie jak stosunkowo duży moment obrotowy do mocy. Jest wyraźnie mocniejszy od tego A4.248. Z tym turbo nie miałem kontaktu w ciągniku. 6 cylindrowy mam kontakt w 3080 i trzeba przyznać że mocniejszy jest sporo ale jakiegoś wielkiego szału nie robi. W porównaniu z podobnym mocą JD jest słabszy ale za to dużo mniej spali. 

#11 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 luty 2015 - 09:17

massey ferguson 699 informacje ogólne Głównie to potrzebuje ciągnika do ciężkich prac polowych: pług 4x40 z wałem, agregat z siewnikiem 3m,grubera planuje kupić ale nie wiem jeszcze jakiej szerokości,rozrzutnik 8T, więc taka moc 100km by pewnie starczyla. wiadomo jak jest zapas to dobrze, a 4T to już taka granica. MF 699 nie jest ich dużo ale są mechaniczne mniej skomplikowane niż serii 30.. i będę mógł naprawić sam. fajnie też gdyby było trochę więcej komfortu niż w 595. znalazłem nie daleko mnie 3075 muszę jechać zobaczyć, a duża różnica jest w spalaniu między 4T a 6 wolnossacym?

#12 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 luty 2015 - 09:43

To są ciągniki wiekowe. Taka wolnossąca 6 będzie miała mniej obciążony wał korbowy, wyżyłowany silnik. Ale z drugiej strony ewentualny remont 4 będzie tańszy.

#13 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 21 luty 2015 - 12:24

massey ferguson 699 informacje ogólne no właśnie a takiego wiekowego, trzeba liczyć się z remontami, ale w 4 dochodzi turbina do remontów czego w 6 nie ma...

#14 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 22 luty 2015 - 09:22

Uwierz że pomimo turbiny będzie zdecydowanie tańszy. Teraz regeneracja turbo zamyka się w 1 tyś zł. Co daje praktycznie 2 zestawy naprawcze więcej. Tylko AT4.236 możesz naprawić na polskich zamiennikach wysokiej jakości z ursusa a 6 cyl już nie.

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 luty 2015 - 09:31

Polskie zamienniki wysokiej jakości robione gdzieś po jakichś rzemieślniczych firmach. Dobre sobie.

#16 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 22 luty 2015 - 21:12

Fakt faktem że nikt nie wie gdzie i kto robi części do tych ursusów. Nawet w firmowym sklepie ursusa nie wiedzą skąd pochodzą części. Ale części robią jeszcze ponoć w Chełmnie, przynajmniej wcześniej nie było źle z jakością. Myślisz że z chin będą lepsze?

#17 Share _Grzesiek_5

_Grzesiek_5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 24 luty 2015 - 20:53

massey ferguson 699 informacje ogólne jeszcze trochę i wszystko będzie Made in China

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2131 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 10:17

Zestawy naprawcze robi MAHLE Polska, Krotoszyn. Są to produkty bardzo wysokiej jakości. Nie ma jeszcze źle z częściami do Perkinsów AD3.152 i A4.236 ( odpowiedniki polskich silników montowanych w licencyjnych i postlicencyjnych ursusach).