Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa??

78 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 luty 2008 - 22:16

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? Z tych dwóch to tylko zefir, bo 83 tyś za belarusa t dużo, moim zdaniem belarus zgoda wyjdzie tanio biorąc podstawowoą wersje za 60 tyś lub z przodem na krzyżakach za 70 tyś, a wybajerzony belarus to już mija się z celem, bo dołożyc jeszcze do tego belarusa lepsze opony, bo te ruskie to padaka, lepszą kabine, polską instalacje elektryczną alternator itd czyli całe oprzyżądowanie, lepszą kabine i mamy pronara 82sa, który wyjdzie w cenie tego zefira,

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Sprzedam MTZ 82TS - Opony - 95 %

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 43000.00 PLN
  • 15 sty 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? Dzisiaj, 00:59
  •  

#22 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 13 luty 2008 - 07:41

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? No właśnie Pronar 82a też będzie kosztował coś około tego co ten Zefir, nie myślałeś nad nim. Ja raczej wybierałbym pomiędzy 82a a Zefirem bo belarus to jakoś do mnie nie przemawia, wszczególności ta "świerkowa" kabina mnie od niego odstrasza.

#23 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 luty 2008 - 08:19

Z tych dwóch to tylko zefir, bo 83 tyś za belarusa t dużo, moim zdaniem belarus zgoda wyjdzie tanio biorąc podstawowoą wersje za 60 tyś lub z przodem na krzyżakach za 70 tyś, a wybajerzony belarus to już mija się z celem, bo dołożyc jeszcze do tego belarusa lepsze opony, bo te ruskie to padaka,

O boziu, kto tak demonizuje belarusa, po pierwsze te opony są są po prostu zbudowane z polimeru o nieco większej twardości co zwiększa ich twardość przez co nie zużyją sie tak szybko jak stomilki czy barumki zwłaszcza w transporcie cięższych maszyn na tylnym tuzie, :)

, polską instalacje elektryczną alternator itd czyli całe oprzyżądowanie, lepszą kabine i mamy pronara 82sa, który wyjdzie w cenie tego zefira,

ja swojego mam już prawie dwa lata i co jak co ale na instalację nie mam co narzekać, a kabina w pronarze ma tylko nieco zaokrąglony słupek przedni dwa nawiewy więcej inną deskę rozdzielczą ...o i mała szybkę z tyłu, a tak to polacy nawet zamki z oryginalnych kabin mtz-ta zakładają :rolleyes:

PS. jedyne co mi sie podoba w zefirze to te jego ułożenie przednich świateł, po prostu mu ładnie z oczu patrzy... ;)

#24 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 13 luty 2008 - 15:28

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? Jesteś pewien że to polacy te zamki od Belarusów zakładają a nie na odwrót bo ja kiedyś czytałem, że w latach 90 Pronar dzwignoł Belarusa z którym już w tym okresie było kirpsko tym że brał od nich skrzynie mosty i silniki, a potem szli na wymiane i jak czytałem to do białorusi szły felgi, właśnie jakieś pierdoły z kabiny, błotniki i coś tam jeszcze ale nie pamiętam już dokładnie co.

#25 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 luty 2008 - 16:09

Jesteś pewien że to polacy te zamki od Belarusów zakładają a nie na odwrót bo ja kiedyś czytałem, że w latach 90 Pronar dzwignoł Belarusa z którym już w tym okresie było kirpsko tym że brał od nich skrzynie mosty i silniki, a potem szli na wymiane i jak czytałem to do białorusi szły felgi, właśnie jakieś pierdoły z kabiny, błotniki i coś tam jeszcze ale nie pamiętam już dokładnie co.

Jedyne co do tej pory znalazłem polskiego w swoim belarusie to orbitol ;) , a co do zamków to reki nie dam sobie uciąć kto je produkuje, ale z ciekawości rozbiorę i zobaczę kto jest jego twórcą :rolleyes:

#26 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 luty 2008 - 16:21

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? Kiedyś szukłem info o belarusach, to właśnie na zachód do norwegii czy danii tak czy siak na zachód szły belarusy właśnie z kabinami od pronarów, tak się zastanawiam skąd belarus miałby kabine pronara?

#27 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1765 postów

Napisany 13 luty 2008 - 16:29

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? Tylko nie sugeruj że Pronar kabinę w 82sa sprowadza z Ukrainy.

#28 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 luty 2008 - 16:44

Kiedyś szukłem info o belarusach, to właśnie na zachód do norwegii czy danii tak czy siak na zachód szły belarusy właśnie z kabinami od pronarów, tak się zastanawiam skąd belarus miałby kabine pronara?

hmm, ale pisało, że są to kabiny produkowane w polsce czy może tego typu http://www.birawit.pl/1222.jpg , mi osobiście więcej do szczęścia by nie brakowało jeżeli bym miał już tego typu pokoik na ciągniku i chyba zakończmy na tym ta polemikę pronar/belarus bo nie tego temat się tyczy:) o i jeszcze 2 fajne fotki mam nadzieje, nie oberwie mi sie za nie ... http://www.farmphoto...d=328399#328399
http://www.farmphoto...d=312674#312674
Ps. nawet bak przeteleportowali pod kabinę;)

Tylko nie sugeruj że Pronar kabinę w 82sa sprowadza z Ukrainy.

po pierwsze...od kiedy to Mińsk znajduje się na Ukrainie... :rolleyes: chyba, że istnieje jakiś trójkąt
Narew--------Mińsk
...... \ .......... /
...... i gdzieś na
........ Ukrainie

#29 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:23

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? tez mialem sylemat zefir czy belarus ale wybralem belarusa ;) dziwia mnie niektore komentarze bo niedlugo wyjdzie ze mtz-ta wymyslil pronar :rolleyes:

#30 Share mlody19

mlody19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:26

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? a dlaczego jednak wybrałes belarusa??
Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:40

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? balem sie ze nie bedzie do niego czesci bo za duzo ich pronar nie sprzedal. a jak sie firma rozleci za 10 lat to skad czesci?

#32 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 13 luty 2008 - 18:51

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? niestety jak narazie w większości polskich gospodarstw kupuje nowy ciągnik raz na 15 lat, a w tedy jak by wycofali go z produkcji, zawsze będziesz mógł go sprzedać jako jeden z 10ciu jeszcze jeżdżących ciągników marki zefir :rolleyes: , a tak trochę OT zauważyliście, że ceny belarusów pronarów rosną w takim tempie, że praktycznie za sumę która została wydana na jego zakup dziś bez problemu zostanie odzyskana podczas sprzedaży....;) takie to uroki inflacji :)

#33 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 luty 2008 - 08:01

balem sie ze nie bedzie do niego czesci bo za duzo ich pronar nie sprzedal. a jak sie firma rozleci za 10 lat to skad czesci?

A czemu myślisz, że się rozleci skoro coraz bardziej się rozwija, takim tokiem myślenia to do zakupu pozostały by tylko JD, NH czy Case bo Pronar stoi obecnie na podobnym poziomie co np Zetor, a co dopiero myśleć o zakupie Farmera czy Farmtraca no normalnie strach.

#34 Share Pronio82SA

Pronio82SA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Szybkie samochody oraz Bardzo drogie ciagniki :PPPP

Napisany 14 luty 2008 - 08:37

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? Bierz ZEFIRA jest mniej awaryjny od Belarusa.! ;)
Noi będziesz miał I zefira na AF ---- ale to tak już na marginesies :rolleyes:
Nie ma przyjemniejszej myśli że żniwa 2009 już niedługo :)

#35 Share fobos

fobos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 14 luty 2008 - 08:58

Bierz ZEFIRA jest mniej awaryjny od Belarusa.! ;)
Noi będziesz miał I zefira na AF ---- ale to tak już na marginesies :rolleyes:

A wtedy będziemy się mogli uczyć na błędach innych :)

#36 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2008 - 09:06

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? Myślę ze zefir może by nie gorszym ciągnikiem od tego p7, bo już kilka lat YTO 804 funkcjonuje i to na wielu rynkach ameryki południowej azji itd, a p7 to jak się nie mylę pomysł tylko i wyłącznie pronaru na połączenie iveco z carraro i do tego na łaych kółeczkach, skierowany do starszych rolników żeby wygodniej było wsiadac :rolleyes:, coś mi się wydaje że będzie wychodziło dużo wad wieku dziecięcego tak samo jak w farmerach

ps. czy nie jest tak że napędy i skrzynia w zefirze są masywniejsze jak w NH td? (szkoda tylko że z brazylijkich fabryk), a silnik też podobno znany w europie ze śmieciarek i sprzętów komunalnych

#37 Share mlody19

mlody19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 luty 2008 - 17:57

Co wybrac ZEFIRA85 czy Belarusa?? decyzje podjołem :) zdecydowałem sie jednak na ZEFIRA ;) prawdopodobnie gdzieś w połowie marca powinien zawitać na mojim podwórku :)
Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

#38 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 14 luty 2008 - 18:00

decyzje podjołem :) zdecydowałem sie jednak na ZEFIRA :) prawdopodobnie gdzieś w połowie marca powinien zawitać na mojim podwórku :)

dobrze wybrałeś ;)

#39 Share LukaszZduny

LukaszZduny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 601 postów

Napisany 14 luty 2008 - 18:00

A czemu myślisz, że się rozleci skoro coraz bardziej się rozwija, takim tokiem myślenia to do zakupu pozostały by tylko JD, NH czy Case bo Pronar stoi obecnie na podobnym poziomie co np Zetor, a co dopiero myśleć o zakupie Farmera czy Farmtraca no normalnie strach.

zobaczysz jak Martyniuk umrze to sie pronar rozleci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 14 luty 2008 - 18:05

decyzje podjołem :) zdecydowałem sie jednak na ZEFIRA ;) prawdopodobnie gdzieś w połowie marca powinien zawitać na mojim podwórku :)

czekamy z niecierpliwością :)

zobaczysz jak Martyniuk umrze to sie pronar rozleci

a Ty zazdrościsz czy co!?!? -narazie sie nie zanosi...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Dodaj odpowiedź