Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palenie zbożem w piecu

232 odpowiedzi na ten temat

#161 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 12 maj 2011 - 22:35

Palenie zbożem w piecu papier na ruszt,lub podwójna gazeta wystarczy,nic już nie przeleci-zboże paląc się zaczyna się sklejać(tak zaczynałem).

nawet nie musi byś cały kocioł-wystarczy palnikhttp://www.kostrzewa...o-opis.html#tof

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Palenie zbożem w piecu Dzisiaj, 00:18
  •  

#162 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 maj 2011 - 22:56

Palenie zbożem w piecu A wy macie jakieś specjalne piece z podajnikiem i co ile godzin chodzicie dokładać i ile ton na sezon spalacie

Edytowany przez kapi123, 12 maj 2011 - 22:56.

#163 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 maj 2011 - 07:14

Palenie zbożem w piecu można palić w zwykłym piecu(kilka lat tak paliłem),a te przystawki,palniki lub piece to bardziej dla własnej wygody,żeby komfort opalania zbożem był podobny do opalania OO lub gazem-no i prawie jest taki komfort.

#164 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 maj 2011 - 08:37

Palenie zbożem w piecu murtek3,polecam ci dobry piec z podajnikiem tłokowym, pozwala spalić wszystko o granulacji < 4cm i w razie "w" posiłkować się ew drewnem na awaryjnym ruszcie. Ja stosuję mieszankę miału ze zbożem, aż do wyczerpania zapasu miału, którego mam jeszcze na ok. 2-3 sezony.Po tym okresie głównym menu mojego pieca będzie zboże, które pali się w nim świetnie, a 40 kg spalone na dobę zaspokaja potrzeby energii cieplnej w największe mrozy.
Piec dedykowany do zboża lub pelletu być może cechuje większa ekonomia spalania tego opału, jednak jest wyrażnie droższy, a co gorsze brak mu możliwości stosowania róznego rodzaju paliwa.
W nowo budowanym domu zainstalowałem taki sam piec i tam będę palił tylko zbożem ze względu na umiejscowienie kotłowni wewnątrz budynku i awersję do pyłu węglowego który jest związany z suchym miałem lub groszkiem, a takowego te piece potrzebują.Pierwsze zimowe próby, na razie na obiegu pierwotnym, są wyjątkowo optymistyczne, ale wynika to pewnie z energooszczędnej technologi budowy w stosunku do domu przedwojennego.Myślę ze w tym wypadku dawka 25-30 kg zaspokoi wszelkie potrzeby.
Piec na słomę wymaga zestawu maszyn do jej zbioru, a także osobnej kotłowni oddalonej sensownie od domostwa, celem uniknięcia wizji chlewa w swojej chałupie lub jej otoczeniu i z tej prozaicznej przyczyny ta wersja została przeze mnie od razu odrzucona.
Polecam wszystkim palenie zboża, a jeśli już ktoś uważa ze palenie to grzech, zawsze może biegac całą zimę w koło domu z workiem zboża na plecach. Gwarantuję że jego temperatura nigdy nie spadnie poniżej 36,6 StC, a jak podkręci obroty to i 38 St C staje się realne. Po nadejściu wiosny zboże można wysypać i ew skarmić gadziną w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Enter. B)

Edytowany przez xemit, 13 maj 2011 - 08:41.

#165 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 maj 2011 - 09:29

Palenie zbożem w piecu wiesmag ile obsiewasz hektarów i jakę stosujesz zabiegi agrotechniczne aby mieć owies do opału i jak to wygląda gdy ci włączą prąd

#166 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 maj 2011 - 11:41

Palenie zbożem w piecu chyba jak wyłączą-no to się wygasi samoczynnie,jak prąd już płynie to się rozpali samoczynnie na ustawieniach poprzednich(tam jest zapalarka sterowana fotokomórką).

kilku dobowe wyłączenia się nie zdarzają,ale gdyby były-to odpinam palnik(mam już na taką ewentualność przygotowane) i palę zbożem jak kiedyś lub opałem zebranym w obejściu.

owsa czystego w ogóle nie sieję,jeśli to mieszanka z jęczmieniem.jaki kawałek mieszanki pójdzie na opał to jeszcze nie wiem w żniwa się zobaczy-zbóż obsiewam 6ha(większość na inne cele)-a zabiegi normalnie-opał nie wymaga jakichś specjalnych,a skromniejsze zabiegi-to pole można zapaskudzić chwastami itp.

#167 Share angus

angus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:wszystkiego po trochu

Napisany 13 maj 2011 - 20:02

Palenie zbożem w piecu wiesmag ile ton wychodzi na sezon grzewczy?

#168 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 maj 2011 - 20:18

Palenie zbożem w piecu około 5-na 160m(w miarę ocieplony-czasy i technologia Gierkowska).do tego już nic więcej-żadnych rozpałek,żadnego drewna lub trocin.dziadkowie i dzieci ciepło chcą mieć-temperatura w domu jest-dla mnie za duża.

dla porównania(bo to was najbardziej interesuje)na porównywalną zimę potrzebowałem 4 tony węgla i drewna hałdę.

#169 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 13 maj 2011 - 20:31

Palenie zbożem w piecu Opalanie zbożem? - jakie to nieetyczne ,rzekł bym nawet niemoralne, zwłaszcza jeśli to robi rolnik .
Słowo daje to już nie macie czym palić, wiadomo ekonomia ekonomią ale wszystko ma swoje granice.
Aż się boję pomyśleć co by na to powiedzieli nasi dziadkowie .

#170 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 13 maj 2011 - 20:55

Palenie zbożem w piecu Gdy widzę taki post jw chcę mi się śmiać z głupoty co niektórych ludzi. Powtarzam głupoty. Nieetyczne, niemoralne :lol: :lol: Ja palę i będę palił tym co tańsze- liczy się tylko i wyłącznie ekonomia. Szczerze powiedziawszy podziwiam takich ludzi ("starej daty"- tj zacofanych), którzy sprzedają zboże powiedzmy za 400 zł/t a kupują węgiel za 800 zł/t. Ach bym zapomniał to jest grzech, niemoralne itd... :lol: Głupota w najczystszej postaci. Zresztą szkoda słów.

xemit masz rację. Piec na słomę nie jest taki dobry jak mi się wydaję. Jego cena pozostawia wiele do życzenia, należy mieć osobne pomieszczenie na zewnątrz (no z tym akuratnie nie miałbym problemu), lecz chyba najgorszy jest wkład w uzyskanie tego opału, tj kupno odpowiedniej prasy, a o kłopocie z robieniem sterty i ciągłym wożeniu (podobno co dwa dni) nie wspomnę. Nie ma to jak pójść do stodoły, zabrać kilka wiaderek, wsypać do podajnika pieca w piwnicy i leżeć kilka dni w cieplutkim domku.

Edytowany przez murtek3, 13 maj 2011 - 20:56.

CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:20

Palenie zbożem w piecu a drewno jest etyczne?-las rośnie bardzo wolno.

@czadowywicek-zmień rozgłośnię-ta z Torunia ma za duży wpływ na twój umysł.

właśnie nie mamy czym innym palić-nie jesteśmy górnikami,a nafciarzami tym bardziej-musielibyśmy kupić opał-a po co jak leży w stodole.

#172 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:22

Palenie zbożem w piecu Ale środowiska nie zatruwamy , bo zatruwanie środowiska to grzech ekologiczny i też spowiadać się trzeba. :D

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#173 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:39

Palenie zbożem w piecu dajcie spokój koledzy("palący zboże","siedzący w ciepłym")-takiego SŁUCHACZA nie przekonacie,on wie lepiej i jest po dobrej stronie moralności.GŁODNO I CHŁODNO-byle zgodnie z naukami płynącymi z Torunia.

mój dziadek był bardzo nowoczesny-zawsze go ciekawiły jakieś nowinki-byłby ZA.

czyż to nie piękne-być samowystarczalnym?-chociażby w mroźne dni.

#174 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:46

Palenie zbożem w piecu Lekcje odrobiliście ? to idźcie i powiedzieć mamusi dobranoc .Jak dorośniecie to pewne sprawy zrozumiecie ,że nie tylko się pieniądze liczą. Po postach sądząc to nie tylko kultury Wam brak ale i wychowania co świadczy o waszych rodzicach .

#175 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 13 maj 2011 - 21:54

Palenie zbożem w piecu

Jak dorośniecie to pewne sprawy zrozumiecie ,że nie tylko się pieniądze liczą.

Kolego rozmawiasz z dorosłymi ludźmi, więc napisz proszę co masz na myśli. Jestem bardzo ciekawy. Jeśli masz na myśli to, iż palenie zbożem to grzech to przytoczę Ci słowa księdza z mojej parafii- "(...)jeśli kamienie są droższe od jedzenia, to i trzeba tym jedzeniem palić..."

Swoją drogą mam inne zdanie, tzn. jeśli Ty dorośniesz, to zrozumiesz pewne sprawy
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#176 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:01

Palenie zbożem w piecu

Lekcje odrobiliście ? to idźcie i powiedzieć mamusi dobranoc .Jak dorośniecie to pewne sprawy zrozumiecie ,że nie tylko się pieniądze liczą. Po postach sądząc to nie tylko kultury Wam brak ale i wychowania co świadczy o waszych rodzicach .

Ty w ogóle wiesz co to jest praca i życie na wsi??? Czy jesteś jakiś mieszczuch z dużego miasto co tylko podejdzie to kaloryfera i odkręci i zadowolony. Z twoich wypowiedzi wnioskuje że ty myślisz że życie na wsi to cud miód i malina a kasę to sobie rolnik z drzewa zrywa

#177 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:06

Palenie zbożem w piecu Różnica między nami jest nie tyko wiekiem (56) ale i kulturą , ja wyraziłem swoją opinię i nikomu nie ubliżyłem .

#178 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:13

Palenie zbożem w piecu mój wiek se możesz sprawdzić w profilu-ja go nie ukrywam,dzieci mam dorastające.

dorosły się znalazł.

paciorek za nas grzesznych jeszcze możesz zmówić.

mieczem zacząłeś,to się nie dziw że mieczem walczymy.

#179 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:18

Palenie zbożem w piecu

Opalanie zbożem? - jakie to nieetyczne ,rzekł bym nawet niemoralne, zwłaszcza jeśli to robi rolnik .
Słowo daje to już nie macie czym palić, wiadomo ekonomia ekonomią ale wszystko ma swoje granice.
Aż się boję pomyśleć co by na to powiedzieli nasi dziadkowie .

No ja do ciebie nic nie mam. Ale jak to może być nie etyczne i nie moralne jak rolnika robią w konia na każdym kroku to jest wszystko ok. Jakbym ja był na miejscu tych co mają do ogrzania dom i miałbym kupować węgiel i z tego węgla wyjmować kamienie i różne ustrojstwa to już bym wolał kupić tego owsa czy jakiegoś tam najtańszego zboża ale zamiast zapłacić 800-900 zeta czy ile tam za tonę węgla to za to można kupić dwie tony zboża i na pewno na dłużej wystarczy niż ten węgiel

Edytowany przez damjan15, 13 maj 2011 - 22:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:20

Palenie zbożem w piecu Wiesz,wcale bym się nie zdziwił jak byś swoim dzieciom kazał swoje zwłoki spalić w piecu co. , byłoby bardzo ekonomicznie.

ps.do wiesmag

Edytowany przez czadowywicek, 13 maj 2011 - 22:26.