Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palenie zbożem w piecu

232 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 21 luty 2011 - 10:33

Palenie zbożem w piecu Aby łupiny nie były za bardzo wilgotne to powinny się dobrze palić.
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Palenie zbożem w piecu Dzisiaj, 21:39
  •  

#122 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3922 postów

Napisany 21 luty 2011 - 10:38

Palenie zbożem w piecu Ja proponował bym przetestować na małej ilości (jeżeli jest tylko taka możliwość), wtedy nie ponosisz żadnego ryzyka.

Ale jeżeli aby wilgotność była odpowiednia to powinno być OK.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#123 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 luty 2011 - 12:36

Palenie zbożem w piecu Małej możliwości nie będę miał niestety , 50 worków na początek. Jak będę miał te łupiny to na pewno napisze jak się to pali.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#124 Share Jacub

Jacub

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 luty 2011 - 17:40

Palenie zbożem w piecu To może ja zabiorę głos bo trochę doświadczenia z tym owsem to jednak mam ;)

Osobiście ogrzewam budynki gospodarcze i siedlisko o łącznej powierzchni ok : 550 m2 z czego 250 jest ocieplonych raczej na słowo a za kaloryfer służy 23 KW dmuchawa przepływowa [oj jak to się załączy to temperatura w CO w oczach maleje :) ale piecyk daje radę]. Piec to dedykowany do zboża/peletu i ekogroszku CSI 60 KW

Kluczowy problem, o którym zreszta wiecie, przy spalaniu zboża i pochodnych to dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza. Jak to się wyreguluje to ... pali pięknie :D

Uzyskanie temperatury 90 stopni z owsa ... żaden problem. Testowałem na 95 stopniach i wiem że można i więcej wyciągnąc -> kwestia doboru palnika, deflektora, itp.

Dla mnie w zasadzie zawsze ważna jest temperatura powrotu CO, która nie powinna być niższa jak 50 -55 stopni [wtedy piecyk dłużej zyje]

Odnośnie spalania w tym sezonie.
Piec rozpaliłem na poczatku października 2010 roku i od tamtego czasu działa w trybie 24/7. Obsługa sprowadza się do kontroli zbrylania się białka na palenisko [to to takie białe draństwo co oblepia mi dziurki nadmuchu ;p] i raz dziennie wygarnięcie popiołu z popielnika.

Jak na razie przepaliłem ok 10 tony owsa, 1 tonę pszenżyta z przytulią, ok 200 kg kopru i ok 100 kg pestek ze słonecznika [tutaj powstał problem - łupinki zawieszają się w podajniku wiec je najlepiej wymieszać ze zbożem]

Wrażenia. Bez porównania z kotłami miałowymi, które do tej pory królowały u mnie w gospodarstwie. Co prawda było ciężko przekonać seniorów do palenia zbożem ale jak się dobrze przycisnęło to sami przyznali że w zasadzie woda ognista jest gorsza od spalania zboża. A jak się wydało że i lokalna szkoła opala słomą i zbożem o okolicznych parafiach nie wspomnę to temat zniknął bezpowrotnie. Popiół składuje na stercie i zamierzam wykorzystać jako nawóz w tym roku.

Mam plan żeby przetestować jeszcze pelet ale na razie rozglądam się po okolicy za dobrym dostawcą tegoż.

#125 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 24 luty 2011 - 21:39

Palenie zbożem w piecu Porządny rolnik do pieca zboża nie wsypie, a ci którzy sypali dobrze sobie w brodę plują ile stracili np. na życie, które zdrożało 300% :lol:
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#126 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:39

Palenie zbożem w piecu w brodę to ja są pluję ale dlatego że wcześniej kilka lat zboże za bezcen się sprzedawało,jeszcze dawali do zrozumienia że mi laskę robią.w zamian paskudny węgiel przywoziło(wysoko-kaloryczny tylko z nazwy).

pomyślcie wy "porządni rolnicy"jaka cena zboża i jaka nadwyżka by była gdyby ileś tam procent zboża nie do pieca lecz na rynek trafiło.

w tej zwyżce jak mówisz o trzysta procent jakiś promil masz dzięki mnie,w skali kraju takich jak ja spalających zboże są setki,ile w tej skali setek ton zboża mogło by jeszcze cenę psuć,i niespalone nadwyżki z poprzednich lat gdyby ani jedno ziarno do pieców nie trafiło.

nie wyśmiewaj,nie rób docinek,lecz dziękuj bogu że raz na dziesięciolecie parę groszy więcej weźmiesz.

po hossie zawsze jest bessa,ja liczę opał ile mnie on kosztuje a nie ile by mogło dać jeżeli mogło by cokolwiek.

poczekajcie jeszcze trochę(pogłowie świń będzie znikome kurczaka nie wstawią)to kto wam to kupi,do czego,no chyba że do pieca.

Edytowany przez wiesmag, 24 luty 2011 - 23:02.

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 luty 2011 - 22:40

Palenie zbożem w piecu

Porządny rolnik do pieca zboża nie wsypie, a ci którzy sypali dobrze sobie w brodę plują ile stracili np. na życie, które zdrożało 300% :lol:

Z tego wynika żem dziad

#128 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 25 luty 2011 - 09:32

Palenie zbożem w piecu @wiesmag@ ja nie kupuje i nie sprzedaję ,tyle hoduję świń żeby zjadły co urosło na moim polu, dokupuje jedynie trochę otrąb,soję, rzepak i premixy
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#129 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3922 postów

Napisany 25 luty 2011 - 22:26

Palenie zbożem w piecu

Porządny rolnik do pieca zboża nie wsypie, a ci którzy sypali dobrze sobie w brodę plują ile stracili np. na życie, które zdrożało 300% :lol:

Kolego czy stracili jeżeli prowadzą handel wymienny to zyskali, bo do pewnego momentu palili zbożem a później węglem (polą co tańsze - takie czasy).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#130 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 25 luty 2011 - 23:45

Palenie zbożem w piecu walkol-jakiś czas temu że szwagrem co też ze świniami walczy liczyliśmy co się lepiej opłaca,założyliśmy cenę świń około 4 zł żywca-nie licząc dokupionych dodatków,i założyliśmy cenę średnią zboża 400 zł,a cena dobrego węgla była chyba ponad 600 zł,wyszło nam zero,parę złotych tolerancji w jedną i drugą stronę,to bez znaczenia.

zboże do pieca ma niesamowitą zaletę:samowystarczalność,nikt mnie na jakości i wadze węgla już nie oszuka,nie mam żadnych potrąceń,terminów i czekania na swe pieniądze,nerwów kto po ile i czy płaci,żadnych atestów,świadectw,rejestru,weterynarzy,i naprawdę lekka i czysta robota z ogrzaniem domu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 26 luty 2011 - 11:10

Palenie zbożem w piecu <Porządny rolnik do pieca zboża nie wsypie, a ci którzy sypali dobrze sobie w brodę plują ile stracili np. na życie, które zdrożało 300%>

A co za różnica, czy ja zasieję 1ha zboża na opał, czy zasadzę jakieś paskudztwo mające w nazwie energetyczne?

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#132 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 luty 2011 - 11:51

Palenie zbożem w piecu jakie paskudztwo mające nazwę energetyczna? siejesz OWIES ENERGETYCZNY i po sprawie.przecież owies nawet swego czasu miał dopłaty energetyczne-oświadczenia umowy to już inna sprawa.

dzieci to mi nawet na grilu owsa dosypali-zapach i aromat niesamowity.

#133 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 luty 2011 - 10:44

Palenie zbożem w piecu @pawislok-znalazłem palnik na zboża i pellet,coś zamiast grandpala,może cię zainteresuje http://www.kostrzewa...o-opis.html#tof coś może z ich oferty by cię zainteresowało?

na takie paliwa jak pellet lub owies całkiem już bogata oferta na rynku,różne rozwiązania są dostępne,nawet prawie bezobsługowe.jest już konkurencja co przekłada się na cenę i rozwiązania.koszty co do kilku lat wstecz dużo mniejsze.

#134 Share powislok

powislok

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 19:42

Palenie zbożem w piecu

@pawislok-znalazłem palnik na zboża i pellet,coś zamiast grandpala,może cię zainteresuje http://www.kostrzewa...o-opis.html#tof coś może z ich oferty by cię zainteresowało?

na takie paliwa jak pellet lub owies całkiem już bogata oferta na rynku,różne rozwiązania są dostępne,nawet prawie bezobsługowe.jest już konkurencja co przekłada się na cenę i rozwiązania.koszty co do kilku lat wstecz dużo mniejsze.

dzieki@Wiesmag,zima juz sie konczy,ale mysle o zakupie palnika do istniejacego kotla lub nowego pieca,jeszcze raz dzieki i wpelni sie zgadzam z Twoimi pogladami w tym temacie;pozdrawiam!

#135 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:17

Palenie zbożem w piecu służę,i dzięki za uznanie.

z czystej ciekawości rozpaliłem kuźnię kowalską(miałem coś do rozgrzania)zbożem,no i się nadaje,tylko ciut zdmuchuje.

Edytowany przez wiesmag, 02 marzec 2011 - 20:21.

#136 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 00:13

Palenie zbożem w piecu panowie u mnie ten numer przerabialem i to w zwyklym piecu z dmuchawą(miałowym defro)- miałem troche zborza które bylo zebrane wilgotne i zapleśniało- efekt był nad podziw dobry- mniej wiecej 1tona dobego miału to była tona bylejakiego zboża(o małej wartości na rynku);) wiec przy cenie 700zł za wegiel i 600 za zboże(takie ceny byly u mnie po zniwach) wole palic zbożem;) a to z tym zbożem do pieca ze porzadny rolnik i takie tam... to jakis zabobon- ludzie ktorzy tak mowia dla mnie sa smieszni- dajcie sie lepiej najpierw zrobic w konia sprzedając zborze za bezcen a potem drugi raz sie robicie w konia kupując byle jaki węgiel płacąc jak za złoto. :lol:

#137 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 08:14

Palenie zbożem w piecu cały czas tak mówię.kilka już latek zbożem palę,nawet tym całkiem dobrym.

#138 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:24

Palenie zbożem w piecu

Porządny rolnik do pieca zboża nie wsypie

Też mi sie to nie podoba, słomą owszem ale ziarnem to troche przesada, dla mnie to brak szacunku do własnej pracy, choć korzyści z tego są. Zresztą jakbym miał palić np owsem, co roku go siać, uprawiać ziemię, to lepiej wsadziłbym tą wierzbę, sama odrasta, i mniejszy nakład pracy mi sie wydaje.
Taka polityka tego "państwa"- stłamsić co sie da, zamiast kupic zboże od swojego to sprowadzic byle skąd, a ceny wszystkiego w górę w tym opalu, więc rozumiem że niektórzy kombinują ale san bym tak nie zrobił.

Edytowany przez akadaka, 06 marzec 2011 - 22:34.

#139 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2011 - 23:16

Palenie zbożem w piecu A czym chcesz ściąć taką 3 letnią wierzbę? Z tego co wiem to zbiór jest bardzo energochłonny i mało jest maszyn, które się do tego nadają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 00:13

Palenie zbożem w piecu A czemu aż trzyletnią? U kolegi kosili kosiarką listwową, ale za gruba nie była.