Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palenie zbożem w piecu

232 odpowiedzi na ten temat

#101 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 18 luty 2011 - 11:00

Palenie zbożem w piecu

@danielhaker-próbowałeś kiedyś zboża do pieca wsypać?jakieś nawet kiepskie

Nie, nie próbowałem nigdy z powodu który napisałem wyżej
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Palenie zbożem w piecu Dzisiaj, 08:24
  •  

#102 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 18 luty 2011 - 11:46

Palenie zbożem w piecu ja spróbowałem z ciekawości(jak wiadomości o gminie MIECHÓW się ukazały),ojciec był zagorzałym przeciwnikiem,teraz nie wyobraża sobie innego opału(silosu koło domu żąda).

#103 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 19 luty 2011 - 22:08

Palenie zbożem w piecu Jak sie ma dużo kapusty to można sie umoralniać i węgiel kupować mnie tam lepiej wegla do pieca napakować niżeli drzewa ale jak sie chce zaoszczędzić na cos innego no to trza na węgiel po patrzeć za piłe i siekiere sie wziaść i do lasu. a co do palenia zbożem to niech nasz rząd robi dalej jak robi to ludzie zamiast chodować beda ugory zostawiać i jednolitą płatność brac bo to sie bedzie naprawde opłacać bo właściwie czysta kasa z dopłat i nie trzeba sie na..........ić tyle i wtedy przynajmniej bedzie dochód. Nie wiem ile w tym roku bedzie podstawowej płatności do Ha ale (niech ze 500zł do Ha 100zł na paliwo żeby zaorac ten ha czy co tam i 400 zł zostaje w kieszeni) :) Można by tez zasiać kosiarka zciąć prasa zebrac z ziarnem i do maszyny na brykiet przerobic ale to inna bajka:)
............Tylko przemyślane rozwiązania............

#104 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 luty 2011 - 23:58

Palenie zbożem w piecu w sąsiedniej parafi proboszcz drugi sezon ogrzewa zbożem,więc z grzechem to już chyba dajmy spokój.miech każdy pali czym chce byle nie śmierdziało plastikiem,byle ciepło miał,i czym komu wygodniej i lepiej się opłaca.

w tym sezonie to nie jeden najchętniej by palił wieprzowiną,zapach grila w całej wsi,wyobrażacie to sobie(rozmarzyłem się że aż stałem się głodny).

#105 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 20 luty 2011 - 08:10

Palenie zbożem w piecu

Jak sie ma dużo kapusty to można sie umoralniać i węgiel kupować mnie tam lepiej wegla do pieca napakować niżeli drzewa ale jak sie chce zaoszczędzić na cos innego no to trza na węgiel po patrzeć za piłe i siekiere sie wziaść i do lasu. a co do palenia zbożem to niech nasz rząd robi dalej jak robi to ludzie zamiast chodować beda ugory zostawiać i jednolitą płatność brac bo to sie bedzie naprawde opłacać bo właściwie czysta kasa z dopłat i nie trzeba sie na..........ić tyle i wtedy przynajmniej bedzie dochód. Nie wiem ile w tym roku bedzie podstawowej płatności do Ha ale (niech ze 500zł do Ha 100zł na paliwo żeby zaorac ten ha czy co tam i 400 zł zostaje w kieszeni) :) Można by tez zasiać kosiarka zciąć prasa zebrac z ziarnem i do maszyny na brykiet przerobic ale to inna bajka:)

Nie wiem co w tym temacie masz do rządu ? Może to że pszenica jest po 900 pln i bardziej opłaca się kupic węgiel niż palić zbożem ?

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#106 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 20 luty 2011 - 09:41

Palenie zbożem w piecu

byle nie śmierdziało plastikiem

Sąsiad pali pestkami z wiśni. Dym jak z wędzarni
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#107 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 luty 2011 - 10:23

Palenie zbożem w piecu zboże w piecu-na podwórku zapach jak przy piekarni rano,bardzo przyjemny zapach.dymu znikome ilości,żadnych chmur dymu.jak wiatr pasuje to aż chce się na podwórku być.

tylko sąsiedzi drewnem i kiepskim węglem smrodzą.

#108 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:16

Palenie zbożem w piecu Na zboże, olej zużyty jest mnóstwo teorii. Dla oleju zużytego jak czytam niektóre informacje to wprost sprawdzenie stanu oleju jest czymś niebezpiecznym, a już palenie to samobójstwo. Ale jak wiadomo powszechnie są piece na olej zużyty i posiadają certyfikaty.

Zboże jest chyba czyściejsze od węgla, spotkałem gdzieś w sieci porównanie węgla z olejem zużytym wynik z dużym plusem na korzyść oleju zużytego pod kątem ekologii.

Takie odbiegające pytanie: Czy lepiej abyśmy olej zużyty utylizowali poprzez spalenie w piecu, czy wylanie do pobliskiego rowu, studzienki kanalizacyjnej a może rozpylić na polu?

Czy nikt nie zauważa że w dzisiejszych czasach liczy się zysk ekonomiczny (wszystko oczywiście w granicy rozsądku). Na studiach miałem przedmiot "Etyka biznesu" na pierwszym wykładzie uświadomiono nas że w biznesie nie ma zasad.

Jedna taka refleksja zboże = chleb a czy ciepło nie jest nam potrzebne do życia (przetrwamy zimę bez ogrzewania)?????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#109 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:20

Palenie zbożem w piecu Kolego @Garek ciekaw jestem czy będziesz dalej tak gadał za dwa trzy lata bo ja z swojego gospodarstwa nie widzę żadnych perspektyw na przyszłość fakty są takie ze więcej się ostatnio wydaje niż zarabia i nie mam kredytów jak moi koledzy z okolicy. Fakty są takie ze jak nie pójdziesz do roboty i kasy nie przyniesiesz to z gospodarstwa nie wyżyjesz na jakim takim poziomie a co do ogrzewania się płodami rolnymi to chyba alternatywa jak by nie było to jest to odnawialne źródło Energi i przynajmniej jak obrobi się pole to las mi pod dom nie podejdzie jak mojemu sąsiadowi podchodzi hehe (Las i wszelkie jego żyjątka gady płazy itp) Co z tego że w tym roku cena zboża jest na jakim takim poziomie a co będzie za rok znowu żyto po 180 a pszenica po 300.

Kolega wyżej dobrze to ujoł. :)

Edytowany przez TomaszKK, 20 luty 2011 - 11:24.

#110 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:29

Palenie zbożem w piecu Wolę czuć dym z owsa niż z węgla bądź plastiku. I strasznie denerwuje mnie to jak kiedyś sąsiad palił otrębami a z kolei jego sąsiad tak narzekał że to śmierdzi a sam plastik w piecu palił że dym szedł jak z fabryki. Ale w tym roku węgiel otręby i owies u mnie w podobnej cenie to się nie opłaca zbożem niektórzy na brykiet przeszli bo po 400zł/tona ale czy ogrzeje tym dom to nie wiem jak będą takie mrozy ponad 10stopni.
Tylko spokój może nas uratować....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:33

Palenie zbożem w piecu a ja uwazam ze najlepiej weglem lub flotem i na polu ktorym bym mial siac owes wole posiac rzepak skosic sprzedac i przywiesc wegiel lub flot i temp. na piecu mam 90 stopni gdzie z owsa sie nie uzyska temp takiej

#112 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:45

Palenie zbożem w piecu Jak przy wszystkim czym byśmy nie palili zawsze będą przeciwnicy jak i zwolennicy.

W każdym opale liczy koszt 1 MJ a nie cena np. 1 kg czy 1 l.
http://brykietkominkowy.pl/brykiet.php
http://www.instalacj.../5044-23-40.htm

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#113 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 luty 2011 - 11:48

Palenie zbożem w piecu Na VI klasie nakosisz tyle rzepaku, ze na zapałki nie wystarczy, a owsa trochę się zbierze(2-4 tony).

#114 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:53

Palenie zbożem w piecu po co osiągać temperaturę 90 stopni w porywach-nie lepiej 50-60 stopni ciągle,szkoda pieca i przyjemniej mieć stałą tem.

80 w porywach na zbożu też można,ale to nie o to chodzi.

poza tym to jest płodozmian-też ważny.

rzepak w piecu chyba dużo lepszy jak węgiel-to tak na marginesie.

#115 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:06

Palenie zbożem w piecu I do rzepaku trzeba mieć sprzęt i gdzieśtrzeba go sprzedać a w promieniu 100km odemnie nigdzie nie ma skupu a na klasę ziemi osobiścienie mogę narzekać lecz mam jej za mało aby opłacało się wsiać rzepak.
A co do tych wartości opałowych skoro węgiel ma 17-32MJ/kg a na jesieni przywieźli mi węgiel po 850tona i wcale tak dużo ciepła nie dawał powiedzmy że miał 25MJ/kg A taki brykiet ma powiedzmy że 15MJ/kg to i tak bardziej opłaca się opalać brykietem po 400zł/tona

Tylko spokój może nas uratować....

#116 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 luty 2011 - 19:08

Palenie zbożem w piecu Jak już ktoś myśli nad paliwem do pieca pochodzącym z pola to tylko wierzba energetyczna. Starą rotacyjną kosisz co roku i do prostego rębaka wrzucasz i masz paliwo. Nie musisz się tym co roku bawić, tylko sadzisz raz i tylko kosisz. Takich roślin jest sporo - ślazowiec, miscanthus... Tylko trzeba kawałek pola poświęcić. Ale jeśli ktoś rok w rok pali zbożem z jednego kawałka to warto pomyśleć nad rośliną bardziej wydajną (w przeliczeniu na t z hektara).

#117 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:05

Palenie zbożem w piecu dla mnie wierzba lub długoletnie rośliny mają podstawową wadę:właśnie tą że są długoletnie,potrzebna również obróbka typu rębak,zboża mają tą zaletę że po żniwach gotowe są do spalenia.

zboża sieję z przeznaczeniem na sprzedaż,spalenie go dla siebie traktuję jakąś formą sprzedaży,bez obiegu po kupcach i przywózki węgla,w tym temacie ogrzewania stałem się samowystarczalny bez dużych inwestycji ,a ekologia przy tym działaniu to skutek uboczny.

#118 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:19

Palenie zbożem w piecu No i jeszcze popiuł możesz wykożystać jako nawóz :)

#119 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 20 luty 2011 - 21:55

Palenie zbożem w piecu A co myślicie o łupinach słonecznika, spotkał się ktoś z was z czymś takim, jak to się pali?? Mam możliwość kupienia tego tylko nie wiem czy można się o to pokusić.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 20 luty 2011 - 22:07

Palenie zbożem w piecu Brykiet z tego robią więc pewnie się nadaje do pieca.