Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palenie zbożem w piecu

232 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 14 marzec 2010 - 16:52

Palenie zbożem w piecu Jestem kolejnym, który popiera spalanie owsa. Od grudnia poszło niecałe 3 tony oraz 1400 kg węgla typu eko-groszek, co daje w przybliżeniu koszt 2000 zł. Samym węglem byłoby to około 3000 zł. Rożnicę widać. Z obserwacji pracy pieca widać, że spalanie mieszanki weglowo-owsianej ma sens przy znacznie niższych temperaturach otoczenia, ponieważ temperatura wody musi być wyższa niż w przypadku palenia samym węglem. To są obserwacje czysto subiektywnie, zważywszy, że nie każdy dom jest taki sam. Opis dotyczy pieca HEWT z Lublińca. 
all rights reserved

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Palenie zbożem w piecu Dzisiaj, 14:02
  •  

#42 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 15 marzec 2010 - 16:14

Palenie zbożem w piecu Mi też się pod koniec zimy kończy opał i tak samo zamiast jechać na skład po flot czy groszek to zniosłem kilka worków jęczmienia i jak narazie pali się elegancko i cieplutko w domu. Suchy owies ma kaloryczność 18KJ a śedni węgiel ok 25KJ więc różnica nie jest duża w kaloryczności a mając jeszcze piec przystosowany do palenia zbożem to myśle że wychodzi dużo taniej od palenia węglem. A ja też mieszkam w odległości ok 30km od Kopalni w brzeszczach i tam jest węgiel po ok 600 za tonę i jeszcze trzeba 2 dni w kolejce stać więc dziękuje...
-----

#43 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 17:48

Palenie zbożem w piecu Węgiel powinien być dużo dużo tańszy (przynajmniej w Polsce, która ma jego ogromne pokłady). A jeśli już tak windują ceny to powinien być taki jak należy. Dwa lata temu kupiłem, to cały komin mi się za.ebał i popiołu było prawie tyle co węgla. W tym roku kupiłem koksu, który nie ma kaloryczności. Mam zwykły (jeszcze) piec, więc rozpalam węglem lub koksem i na to sypię jęczmień (praktykuje to od ok 3 lat) i nikt mi nie powie, że się nie opłaca.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#44 Share west

west

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 656 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:37

Palenie zbożem w piecu ceny węgla i drewna to kosmos więc ekonomia sama podpowiada najlepsze wyjścia. W 100% popieram spalanie zboża koszt przystosowania pieca niewielki a w kieszeni widać różnicę.

#45 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 marzec 2010 - 21:15

Palenie zbożem w piecu ja tez jestem zwolennikiem palenia zbożem , choć nie mogę... :) bo gdzyby sie matka moja dowiedziała to chyba bym w stodole mieszkał.. :) a ojciec wierzy tylko w drzewo i egiel.. :) umnie sasiedzi palą zbożem i to sobie chwalą... umnie nawet jeden palił przenżytem...ale zatykało piec, bo robiła sie gruba skorupa... a teraz dorwali splesniałą gorczyce... powiem tak zborze paliło sie super... ale jak mi pokazał jak sie pali gorczyca to normalnie jak by ktoś palnik właczył takie :) a gorczyce to kupił za 150zł za tone, bo mu ostatnio przywoziłem 3 tony.. ja tez próbowałem palic zborzem , jak nikt nie wiedział :) i powiem że paliło sie dobrze, ale przelatywało przez ruszta... musiałbym dorobić przystawke do pieca tak jak ma sąsiad, bo kiedyś palił truciną, a teraz tylko zborzem... nawet juz mi powiedział że jak bede jemu kosił to mam wiatr zamknąć w kombajnie i otworzyc sita aby jak najwecej wleciało :)
odnosnie tego grzechu i tego chleba... to powiem tak.. drogie dzieci... wegiel ile kosztuje to nie musze mówić... w porównaniu do owsa nawet 3-4 razy drożej za tone... w przenżycie (bo tego sieje najewcej) jakieś 2razy drozej za tone... i tu pojawia sie moje pytanie do drogich dzieci... chyba macie swiadomośc ile tona zborza kosztuje i jej wyprodukowanie.. nawozy, paliwo, srodki ochrony włąsna robocizna... i ja mam oddawać swoją krwawicę za 350zł + VAT ( przenżyto, dzisiaj dzwoniłem)i za dwie tony kupowac tonę węgla??? i to nie zawsze tone.. bo unas był wegiel po 800 a już poszło przez zimę 3.5t... a odnosnie chleba... to ja mam oddać zboze za grosze i kupic wegiel za setki a samemu nie mieć na chleb??? pomyslcie co piszecie.. jesli przenxyto było by po jakieś 450 za tone a przenica 550 to napewno wielu by zrezygnowało z palenia... ale jakie ceny sa takie sa... a jesli ktoś ma swoja ziemię to moze posiac na najsłąpszym kawałku owies... i nawet zbytnio o niego nie dbac, aby potem skosić wszystko i miec na opał.. ja bym tak robił gdybym mógł... :) ale weź starszemu pokoleniu wytłumacz...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#46 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:25

Palenie zbożem w piecu FINN
Ja palę, co prawda jęczmieniem w zwykłym piecu przy którym nie mam specjalnych ruszt. Na rozpalony węgiel (zrobi się taka skorupa) sypię sobie jęczmień i się elegancko pali oraz jest bardzo przyjemny zapach na podwórku. Najlepszym rozwiązaniem byłby piec z zasobnikiem ale powoli się go kupi. Ja również gdy koszę zmniejszam wiatr w kombajnie i otwieram sita (byle jak najwięcej a jakość mnie nie obchodzi, ponieważ i tak spalę). :)
Aha, starsze pokolenie jest bardzo sceptycznie do tego nastawione. Jednemu dziadkowi powiedziałem, że palę zbożem to myślałem że mnie zabije :) :). Ale takiemu nie przetłumaczy że kamienie są dwa lub trzy razy droższe od chleba (zboża).
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#47 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:28

Palenie zbożem w piecu murtek3 to czemu masz tyle maszyn do sprzedania:)

#48 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 12:12

Palenie zbożem w piecu @super
Modernizacja. Na razie "16" i brony talerzowej nie sprzedaję (muszę to wykreślić). Siewniki mam dwa, ale kupuję jeden nowy, opryskiwacz, agregat, rozsiewacz też nowe i myślę nad ciągnikiem. A co do kombajnu to mam dwa i 1 sprzedaję gdyż jest to dla mnie nieopłacalne. :)

#49 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 14:19

Palenie zbożem w piecu Proponuje wrocic do tematu, bo poleca warny

KS Falubaz

#50 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 16 marzec 2010 - 14:50

Palenie zbożem w piecu Palicie zbożem w piecach a w Afryce ludzie nie mają co jeść.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Toma

Toma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 17:13

Palenie zbożem w piecu To w takim razie kup u mnie zboże po rozsądnej cenie i zawieść do Afryki.

Edytowany przez Matey, 16 marzec 2010 - 18:47.
cytowanie poprzedniego posta

#52 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 16 marzec 2010 - 18:08

Palenie zbożem w piecu

Palicie zbożem w piecach a w Afryce ludzie nie mają co jeść.

No a czy to nasza wina???
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#53 Share Libero

Libero

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 18:47

Palenie zbożem w piecu Za pieniądze zaoszczędzone na opale rzucę więcej na organizacje charytatywne, a nie będę napełniał kabzy właścicielom kopalni

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

#54 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 marzec 2010 - 14:12

Palenie zbożem w piecu a jak ja mam dorabiac jakiegoś handlarza zbozem , ze kupi odemnie za grosze zboze , i pchnie gdzieś gdzie ma wejścia , to ja wolę te zboże spalić i mieć ciepło i przyjemnie w domu i nie przejmowac sie czy mi sarczy na węgiel.
a co do biednych w Afryce to nie bede sie wypowiadał... bo to moze byc drazniący temat...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#55 Share MrRemi

MrRemi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 20:11

Palenie zbożem w piecu Popieram Toma i FINN. Ja palę pszenżytem i jestem zadowolony, raz że tanio, po drugi czyściutko i popiół na pole lub do ogródka bo to nawóz :) A to że tak jest to nie nasza wina tylko tych co rządzą !!! :)

#56 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 21 marzec 2010 - 20:22

Palenie zbożem w piecu Zboże podczas spalania wytwarza strasznie dużo ciepła, sam też nieraz nim palę jeśli chce szybko podnieść temperaturę w piecu, no ale ja do palenia wykorzystuje odpady jakie zostają po sprzątaniu magazynów - no a tego trochę jest, ale jak mówię stosuję zboże raczej jako dodatek poprawiający spalanie/podnoszący temperaturę niż jako podstawowy surowiec opałowy.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#57 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 21 marzec 2010 - 20:35

Palenie zbożem w piecu a jak ze zboża robi się alkohol który jest dodatkiem do paliwa a później szpanuje się paląc gumę w samochodzie przed dziewczynami to nikt nie protestuje że nie wolno :)

#58 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 21:45

Palenie zbożem w piecu Moim zdaniem bardzo dobry sposób na tanie i wygodne ogrzewanie domów. Sam palę owsem i niema co się przejmować że w Afryce głód jest dlatego że ja spaliłem owies bo tym nie zaspokoi się takich potrzeb. Palenie zbożem w piecu ma więcej zalet niż wad, po pierwsze energia odnawialna (węgla coraz mniej a płaczą ze i lasy coraz mniejsze powierzchnie zajmują) po drugie bardzo wygodne wystarczy zaglądnąć do pieca dwa razy dziennie i dosypać owies. Ogólnie to pali się prawie tak jakby palić piecem gazowy grzejniki cały czas ciepłe i nie dużo czasu na obsługę. Teraz nie mam owsa i muszę palić drewnem :) a to przygaśnie albo zgaśnie albo jeszcze co innego.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#59 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 22:06

Palenie zbożem w piecu witam, a czy w tym roku ktoś pali zbożem???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 19 styczeń 2011 - 23:34

Palenie zbożem w piecu No też jestem ciekaw jak tona węgla już prawie kosztuje tyle co owies. Gdzie ci cwaniacy? :lol:

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.