Jarolek19

Palenie zbożem w piecu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukasz27    10

ja też ogrzewam dom zbożem a konkretnie owsem. mam specjalny piec do tego. powierzchnia ogrzewania to 200 m2. zużycie 100 kg na 40 godzin. próbowałem także palić żytem a jutro mam zamiar spróbować łubinem.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    80

Czy mógłbyś powiedzieć jak wygląda taki piec ??Dużo się różni od zwykłego pieca ??


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

piec ma z boku pojemnik na zboże w tym pojemniku jest na dole ślimak który transportuje zboże do pieca. w piecu zboże to jest dostarczane do takiej roterki która jest zakończona kielichem. w tym kielichu spala się to zboże. u góry jest żar i ogień a zboże wydostaje się z pod spodu i zostaje spalone na górze w kielichu. to tak w skrócie. na piecu z owsa uzyskuje temperature na poziomie 55- 57 stopni. więcej nie da rady z owsa wyciągnąć. jak mieszałem z żytem to temperatura była wyższa nawet 60 stopni. czystym żytem jeszcze nie próbowałem .


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Marcin te 100kg wydaje mi się trochę dużo no ale Ty nie masz specjalnego palnika pod kontem zboża?

Sądząc po Waszych wypowiedziach to rzeczywiście duzo... miała być taka oszczędność opału po momntarzu nowego pieca ale różnicy nie widzę w porównaniu z tym z przed 20stu lat

 

Węgla cos okolo 70kg szło... A moze to kwestia ustawienia pieca?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja swój piec ustawiałem dwa dni . pierwszy zgodnie z instrukcją i nic cały dzień zmarnowałem. na drugi dzień ustawiałem go po swojemu. pierwsa rzecz jaka zwróciła moją uwagę to siła wiatru jaką daje dmuchawa. według mnie powinna być jak najmniejsza wtedy zboże ładnie się pali i przede wszystkim go nie wydmuchuje z paleniska. nie chce mi się znowu wierzyć że ktoś zużywa tylko 20 kg na dzień. pewnie do tego jeszcze taczkę drzewa spala ale zapomniał dodać.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

moim zdaniem to strasznie dużo spalasz. I strasznie tanio sobie liczysz to zboże, chętnie bym u Ciebie dokupił w tej cenie co piszesz 17zł za 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

@lukasz

Możesz jeszcze przybliżyć inne ustawienia? ;)

 

@semos

A po ile jest?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

innych ustawień w sumie już nie ma. mój piec ma taki mały komputer. na nim programuje ile sekund ma podawać zboże do paleniska i jak długa ma być przerwa pomiędzy poszczególnymi podawaniami.ale to każdy musi sam ocenić. czy zboże jest podawane za szybko bo się przesypuje czy za wolno bo w kielichu robi się dziura z braku zboża. najważniejsze to ustawić siłę wiatru ja mam ustawione na 25 %. ustawiam jeszcze kiedy piec ma się wygasić . chodzio to przy jakiej temperaturze ma zgasnąć żeby na darmo zboża nie zużywał. u mnie jest to 65 stopni ale na owsie takiej temperatury nie osiągnie więc to takie zabezpieczenie mało potrzebne. piec chodzi 24 h non stop. dzisiaj go wygasiłem na noc chcę zobaczyc jak przerwa w paleniu wpłynie na szybkość nagrzania mieszkania i zużycia zboża.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Ja chyba chyba kupie owies bo dzis bylem na skladnicy i jak zobaczylem ceny opalu to myslalem ze zawalu dostane.A tak nie w temacie to pale slonecznikiem i przyznam sie ze w polaczeniu z drewnem bardzo dobrze sie pali nawet mokry.Powiedzcie mi ile kg owsa zuzyje na ogrzanie domu 320m2 palac przez 16h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

nie chce mi się znowu wierzyć że ktoś zużywa tylko 20 kg na dzień. pewnie do tego jeszcze taczkę drzewa spala ale zapomniał dodać.

Kiedyś byłem w firmie która sprzedaje te palniki i ludzie różnie mówią jeden mówi że dużo drugi że mało spala, no ale trzeba też wziąć pod uwagę czy dom na górce stoi czy nie no i jaka powierzchnia a i czy jest ocieplony. U mnie na wsi jest nawet 5 stopni różnicy między różnymi miejscami a wcale nie tak duża wioska.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Od trzech lat mam piec na z podajnikiem w którym można spalać ekogroszek pellet owies i inne zboża.Przy dórzych mrozach -10 spalanie owsa ok 70kg na dobę.Ustawiony na 67 stopni,żeby grzał wodę domycia,bo do samych grzejników wystarczy 50.Do zasypu wchodzi 3 worki.Największym plusem jest to,że nie trzeba sie uganiac za opalem bo rośnie na polu po kosztach produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W żniwa można było kupić żyto nawet po 16 - 18 zł i ludzie facetowi całe przyczepy przywozili.

 

A jęczmieniem ktoś palił??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

O ile mnie pamięć nie myli to był już ten temat poruszany. My palimy w zwykłym piecu żytem i przy jesiennych spadkach temperatury takie paliwo sprawdza się ale zimą bez węgla się nie obejdzie, gdybym miał piec z podajnikiem to myślę że to dobre rozwiązanie problemu drogiego opału a poniżej ciekawy link odnośnie palenia zbożem

Min. Sawicki pszenicą napali w piecu? - Biznes - Informacje - portal TVN24.pl - 03.09.2009


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

dzisiaj próbowałem palić łubinem i niestety się nie dało. łubin zadusił ogień. ale jak go pomieszałem z owsem to się spala bez problemu. podobna sytuacja jest z żytem. sam się nie chce palić ale z owsem idzie ;)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

Również opalam owsem. spalam około 35 kg na dobę. dom 230m2 + cwu.

 

lukasz27 masz moze LINGa DUO?


Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlikk18    67

mam ;) no ogólnie nie jest źle. trochę trzeba się pobawić z ustawieniami. nie wiem czy tez tak masz ale u mnie owies wlatuje tam w tą komorę dmuchawy ;/ i co jakiś czas muszę wygarniać

 

jestem zadowolony z pieca.

  • Thanks 1

Bydło Mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

nie po to się zapiernicza przy zbożu w polu cały rok żeby palić go w piecu.palić zbożem to grzech sorki że się powtarzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

palenie zbożem to na TE CZASY bardzo dobry pomysł:

- opłaca się

-podnosi cenę zbóż

-rydzyk mnie rozgrzeszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj