Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palenie zbożem w piecu

232 odpowiedzi na ten temat

#21 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 12 luty 2008 - 22:31

Palenie zbożem w piecu Jezeli mamy odpowiedni piec do palenia zbozem to podono jest to całkiem opłacalne nawet przy cenie owsa 500zł a przy obecnej to moze wyjdzie podobnie co wegiel,ale jak policvzymy koszt produkcji to chyba jeszcze nie tak zle bedzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Palenie zbożem w piecu Dzisiaj, 14:43
  •  

#22 Share super

super

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 27 luty 2010 - 22:03

Palenie zbożem w piecu nie po to się zapiernicza przy zbożu w polu cały rok żeby palić go w piecu.palić zbożem to grzech sorki że się powtarzam.

#23 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 27 luty 2010 - 22:52

Palenie zbożem w piecu palenie zbożem to na TE CZASY bardzo dobry pomysł:
- opłaca się
-podnosi cenę zbóż
-rydzyk mnie rozgrzeszy ;)

#24 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 28 luty 2010 - 10:28

Palenie zbożem w piecu

nie po to się zapiernicza przy zbożu w polu cały rok żeby palić go w piecu.palić zbożem to grzech sorki że się powtarzam.

Palenie zbożem nie jest wcale takim głupim pomysłem - ponieważ pozwala ono na zebranie z rynku nadwyzek i utrzymanie jako takiej ceny

a co do tego że to niby grzech - to nie wiem jak na to patrzy Biskup ale np mój proboszcz pali zbożem i jakoś chyba sumienie go nie gryzie bo na kolędzie to ludziom polecał ;)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#25 Share marcin320

marcin320

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:05

Palenie zbożem w piecu mój wujek twierdzi ze grzechem jest robienie ze zboża alkoholu, a nie palenie w piecu
................................................................................

#26 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2010 - 12:15

Palenie zbożem w piecu Ciekawe podejście. Alkohol jest spożywany czyli jest to jakiś tam pokarm jak mąka. To co zostanie ze zboża jest paszą dla zwierząt. Nic się nie marnuje.
Palenie w piecu to sposób na rozładowanie nadwyżek produkcyjnych. Poza tym jest to źródło odnawialne. Węgiel kiedyś się skończy a w dodatku jakie zanieczyszczenie środowiska jest z węgla. Poz tym praca w kopalni jest jak niebezpieczna. Co roku dochodzi o zawaleń i ludzie giną.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#27 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:23

Palenie zbożem w piecu My tej zimy także paliliśmy zbożem. Po co kupować drogi węgiel jak kilka ton owsa na strychu leżało.

#28 Share lukaz

lukaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 luty 2010 - 13:42

Palenie zbożem w piecu palenie zbożem to jedyne rozsądne rozwiązanie jeżeli tona węgla kosztuje 750zł a tona owsa poniżej 300 przy tym nie zakładam żeby palić najlepszy owies bo pewnie tak nie robicie ja sam w 2009 roku spaliłem tone bo nie nadawał się na pasze. a tak wogóle jakie ceny zbóż u was u mnie żyto po zbiorze 23zł dt teraz gorzelnia niby 30zł dt

#29 Share Bombay

Bombay

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Lokalizacja:woj.zachodniopomorskie, powiat Myślibórz, gmina Debno

Napisany 28 luty 2010 - 14:44

Palenie zbożem w piecu Na początku tez nie bardzo mi sie to podobało zeby zbożem palic przeciez grzech ludzie nie maja co jesc.
Ale teraz patrze na to z innej perspektywy. porownajcie cene owsa do ceny wegla odpowiadajac na to pytanie maciejuz plus na korzysc owsa. drugi to ze siejesz go sobie w gospodarstwie i zawsze masz go gdzies na strychu. kolejnym jest jego wartosc kaloryczna ktora jest lepsza od ekologicznego wegla a porownywalna lub troche gorsza od zwyklwgo kamiennego. ja mam zwykly piec i pale w nim owsem i troche drzewem. sprzedaje jeszcze owies dla dwóch wujków i kuzyna. kuzyna ma nowy piec z zasobnikiem i zasypuje i normalnie sie pali temp jest 55 st. na piecu i owies wyciaga wiecej bo piec sie wylacza jak mu nabije wiecej potem jak temp spadnie to zalacza sie. u nas woklicy to polowa rolnikow pali zbozem a moze i wiecej.
a do tych ktorzy teraz mowia ze grzech czy zboze jest na make to dajcie mi wegiel ja wam dam zboze i wtedy bedziecie mogli sobie robic ten chleb czy glodnych karmic. liczy sie ekonomika i zysk. swiat sie zmienia wy tez powinniscie.

#30 Share wojtek93

wojtek93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 28 luty 2010 - 14:51

Palenie zbożem w piecu my kiedyś paliliśmy takimi resztkami które zostały po sprzątaniu magazynu to nawet dobrze się paliło tylko szybko się wypala, i piec musi być przystosowany bo w tym co my mamy to większość i tak zpadła do popielnika bo ruszta są rzadko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bogys

bogys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:05

Palenie zbożem w piecu blachę o grubości 5mm z wywierconymi otworami zamontuj na dnie pieca i po sprawie ,już nie przeleci.

Edytowany przez andrzej2110, 28 luty 2010 - 15:20.
Cytowanie poprzedniego posta

#32 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 luty 2010 - 15:14

Palenie zbożem w piecu U nas owies jest po 25 jeszcze proszą aby kupić. ponoc pali sie mało gorzej niż wegiel przy cenach wegla chyba sie opłaca niektórzy palą. ja mam dośc drewna a owsa nie sieje nawet koniowi się kupuje.

#33 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 02 marzec 2010 - 07:25

Palenie zbożem w piecu Kiedy zborze było drogie to wszyscy mówili że to grzech a teraz jak jest tanie to zdanie zmienili :) Ja część tej zimy również ogrzewałem zbożem.
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#34 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 09:01

Palenie zbożem w piecu Ja palę już zbożem (jęczmieniem) drugi rok i sporo sporo na tym zaoszczędziłem, a co zrobić jak węgiel jest 2 czy 3 razy droższy od zboża. Palę nim w zwykłym piecu, lecz przymierzam się do kupna pieca z zasobnikiem, a w domu cieplutko. Zauważyłem że coraz więcej ludzi to praktykuje i oby tak dalej. Aaa spalane zboże wydziela przyjemny zapach- jak w piekarni. :)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#35 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 04 marzec 2010 - 22:02

Palenie zbożem w piecu Ja w tym roku skusiłem się i spróbowałem palić owsem i szczerze dobrze się pali i idzie dużo zaoszczędzić bo jest różnica w cenie węgla i owsa. A co do grzechu to palenie jest mniejszym złem niż dać na produkcje alkoholu(odnośnie innych zbóż) a jak jakiś tatuś się napije i zaś pierze dzieci i żone albo wypadek spowoduje i giną ludzie a tak to jest pożytek bo ciepło jest w domu i tyle kasy nie idzie na opał...
KPK Kumurun Team...

#36 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 22:04

Palenie zbożem w piecu spalanie owsa oplaci sie przy cenie do 300 zl za tone,kalorycznie to 60 % tego co wegiel,jak wyprodukujecie owies za 300 zl to gratulacje.ja nie pale, owies mam komu dac a i wegiel kupuje prosto z kopalni na asygnaty-ostatnio 475 za tone z dowozem wiec nie ma najmniejszego sensu ekonomicznego,najblizsza kopalnia 35 km i poklady wegla maja na 400 lat,u nas jako dziecko pamietam ze szukali wegla ale [nie]stety nie znalezli.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#37 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 22:10

Palenie zbożem w piecu Odnośnie zasobnika do spalania zboża i innych nasion np.chwasty po petkusie,wszelkie odpady produkcji kasz (łuska z gryki).Robi się zbiornik w postaci stożka odwróconego (lejek) na dole wylot rura ok fi50 do 65 mm a w niej przepustnica tak jak w gażniku dwusuwa sterowana elektromagnesem podłączonym do sterownika pieca.Masa spalana jest puszczana do palnika wyłożonego szamotem żeby trzymał temp.Palnik ma regulowany otwór wlotu powietrza które zasysane jest ciągiem kominowym.Podczas spalania usypanej dawki "opału" płomień wpada do pieca i utrzymuje zadaną temp. Piec jest cały czas pusty i gorący.Trzy worki odpadu kaszy gryczanej wsypane do zasobnika ogrzewa dom 120 m kw przez całą dobę.Koszt paliwa 6 do 7 zł.Można kupić w kaszarni,koszt np chwastów 0.
Pozdrowienia Marian.

#38 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 04 marzec 2010 - 22:10

Palenie zbożem w piecu do @jacuś u mnie tona orzecha to jakieś 800zł a tym paliłem bo jak kupiłem groszek to włożyło si.ędo pieca chwila moment i nie było śladu po nim w piecu...
KPK Kumurun Team...

#39 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 23:24

Palenie zbożem w piecu jacus
Jak masz taki tani węgiel to rzeczywiście się tobie nie opłaca palić zbożem. Ja kupowałem po grubo ponad 800 zł/t albo i lepiej (już dokładnie nie pamiętam), a za jęczmień cena aktualna to ok 380 zł/ t (owies jeszcze tańszy). A co do kaloryczności to wynosi ona tona węgla do 1,2 owsa (wg producentów tychże pieców).
A co do grzechu jaki popełniamy paleniem zbożem mój ksiądz odpowiada: "jeśli polscy politycy do tego doprowadzili, że kamienie są droższe od chleba to trzeba i palić chlebem". ;)
Ja się przychylam do palenia zbożem w piecu, gdyż co roku mam coraz gorszy węgiel. No niestety taka polityka jak super kaloryczny węgiel eksportuje się zagranicę (Niemcy, Austria)- dużo tańszy, a najgorszy zostawia się dla "swoich" bo i tak wezmą.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Toma

Toma

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 14:35

Palenie zbożem w piecu Nic nie widzę w tym złego a nawet same zalety. Zaglądam do kotłowni raz na tydzień aby popełnić zasobnik i wybrać popiół, bo jak wspomnę czasy przy paleniu w prostym dolniaku to aż przetrząsa całego. Ogrzewam tylko owsem ze swej działki i na sezon wystarcza z 5 ton, można twierdzić że ogrzewanie jest za free. Polecam takie rozwiązanie.
Pozdrawiam