Skocz do zawartości

Zdjęcie

Palenie zbożem w piecu

232 odpowiedzi na ten temat

#181 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:23

Palenie zbożem w piecu

Wiesz,wcale bym się nie zdziwił jak byś swoim dzieciom kazał swoje zwłoki spalić w piecu co. , byłoby bardzo ekonomicznie.

Co mnie czeka w przyszłości to nie wiem tak samo jak każdy z nas.Masz niby 56 lat a czemu nie możemy ujrzeć tego w twoim profili???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Palenie zbożem w piecu Dzisiaj, 09:06
  •  

#182 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 13 maj 2011 - 22:45

Palenie zbożem w piecu czytasz w moich myślach-co mnie ciało obchodzi,jak dusza w piekle będzie się smażyć.tłuściutki nie jestem-dużo nie ogrzeją,ale zawsze coś.

ja dam spokój,ty też daj-ja i tak będę nadal tym opalał.

prawie większość farmerów w Skandynawii tym grzeje,z tam tond to przyszło i do nas-dobre rozwiązania przyjmujemy.poczytaj o gminie Miechów.

a tak pro po krzywda jakaś tobie się dzieje z tego powodu że opalam zbożem,bo ZIEMI nie szkodzę,a węglem bym szkodził-prawda że również wytwarzam tlenek węgla,ale w następnym sezonie go pobieram-obieg zamknięty.

mówiłeś że nie tylko ekonomia w życiu się liczy-racja-przyszłość dzieci moich dzieci również.

przydomowe wiatraki,solary,eko-opał to uważam za przyszłość,a nie paliwa kopalne.

#183 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 maj 2011 - 23:16

Palenie zbożem w piecu Paliwa kopalniane będą do skoczenia świata a jeżeli ktoś ma okazję zaoszczędzić to czemu niema z tego skorzystać sam mieszkam na górnym śląsku i tu jest pełno kopalń i widzę jakę są cenny że czeski węgiel jest tańszy od naszego a do Czech jest kawałek rogi a tańszy a przecież koszta transportu są droge a i tak tańszy od naszego.

#184 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 14 maj 2011 - 06:50

Palenie zbożem w piecu Pytanie dla tych odnośnie moralności i grzechu.

Mamy taką sytuację 4000 zł na zimę tj. opał + jedzenie.

Co robimy kupujemy węgiel na zimę i wydajemy 4000 zł , czy kupujemy zboże za 2000 zł a różnicę/zysk przeznaczamy na jedzenie dla rodziny ????? :blink:

Ciepło i najedzeni czy tylko ciepło ??? :blink:

Ja nie palę zbożem, ale jeżeli miałbym wybierać taką sytuację jak przedstawiłem to wybrałbym zboże i pozostałe pieniądze przeznaczył na jedzenie, uważam że 90 % społeczeństwa by tak zrobiło.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#185 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 14 maj 2011 - 07:49

Palenie zbożem w piecu

Co mnie czeka w przyszłości to nie wiem tak samo jak każdy z nas.Masz niby 56 lat a czemu nie możemy ujrzeć tego w twoim profili???

W profilu można wpisać co tylko nam się podoba.Często można rozpoznać wiek forumowicza po tym,że wstawia Emotikony-czyli jeszcze pstro w głowie.

#186 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 14 maj 2011 - 08:11

Palenie zbożem w piecu Jeżeli wstawianie "emotikon" było w moim kierunku to mój wiek w profilu jest faktyczny.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#187 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 14 maj 2011 - 09:43

Palenie zbożem w piecu Skoro już wszyscy są tacy starzy to zacznijcie pisać bez dziecinnych błędów i na temat ;)

#188 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 maj 2011 - 14:29

Palenie zbożem w piecu

Lekcje odrobiliście ? to idźcie i powiedzieć mamusi dobranoc .Jak dorośniecie to pewne sprawy zrozumiecie ,że nie tylko się pieniądze liczą. Po postach sądząc to nie tylko kultury Wam brak ale i wychowania co świadczy o waszych rodzicach .

Masz rację, młody człowieku, my rolnicy zaślepieni zdobywaniem pieniędzy, często zapominamy że istnieją jeszcze takie przyjemności jak prostytutki, alkohol i hazard.
Co do śmiertelnego grzechu palenia zbożem, znam takie opinie że nie paląc go, więc i nie grzesząc trafiamy "do nieba" i zyskujemy prawo do wiecznego uczestnictwa w nabożeństwach, oraz drogach krzyzowych.
Paląc zboże, z oczywistych względów trafimy do piekła gdzie przywita nas głośna muzyka, roznegliżowane panienki, oraz suto zastawiony stół, niekoniecznie jedzeniem.
Chyba się zagalopowałem, choć nie wiem czy warto zboczyć z mojej grzesznej drogi......

Edytowany przez xemit, 14 maj 2011 - 14:42.

#189 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1349 postów

Napisany 14 maj 2011 - 14:55

Palenie zbożem w piecu Xemit popieram Cię w 100%
A teraz idę podłożyć owsa do pieca bo trzeba się wykąpać :lol: :D :) B) :P :rolleyes: <_< ;)

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#190 Share angus

angus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:wszystkiego po trochu

Napisany 14 maj 2011 - 19:36

Palenie zbożem w piecu Pisze do tych Starych i Młodych. Czy kupując mleko od rolnika po 0.80 zł,w sklepie sprzedając po 4 za litr,a świnie po 4 a schabowy po 20 to nie grzech? Najlepiej powiedzieć ze rolnik to ciemny osioł którego każdy może oszukiwać i robić w balona? Jak pójdę do piekła to co? moja sprawa i tyle.Poza tym to jest forum rolnicze a nie katolickie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 14 maj 2011 - 21:27

Palenie zbożem w piecu Wszyscy się czepiacie grzechu,RM, przecież ja o tym nawet nie wspomniałem.
Zanim się zacznie rzucać jadem na lewo i prawo należy uważnie czytać posty.

#192 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 18:52

Palenie zbożem w piecu Ja palę owsem i wierzbą energetyczną cały rok i jest cacy:) a węgiel to zapomniałem jak on już wygląda:D polecam opalanie zbożem oczywiście jeśli macie odpowiedni piec do tego

#193 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 styczeń 2012 - 20:58

Palenie zbożem w piecu Ile spalasz ton spalasz tego na rok? I czy wierzbę suszysz podczas lata ?

#194 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 06 styczeń 2012 - 17:52

Palenie zbożem w piecu Dokładnie pochwal się czym zrębkujesz wierzbę i w jakim piecu to spalasz. Mało jest na rynku pieców, których podajniki są na tyle wytrzymałe by podawać wierzbę - dlatego interesuje mnie co ile ją kosisz i w jakiej postaci spalasz.

#195 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 19:55

Palenie zbożem w piecu Szczerze to nigdy nie liczyłem ile ton spalam wszystko według zimy non stop pełny piec i tak aż do kwietnia. Wierzbę spalam mokrą prosto to z sieczkarni ( wytrąca się wtedy gaz ). Co do pieca, uważam z osobistych doświadczeń, że najlepszy piec jest z tzw. "dolnym spalaniem" (ciągiem) zarówno w przypadku owsa jak i wierzby. Piec jest bez podajnika i komputera ( regulacja klapkami:) ). Do rozdrobnienia wierzby używam zwykłej sieczkarni do kukurydzy, która pamięta czasy I wojny światowej i tnę tylko mokrą bo jest miękka i sieczkarnia spokojnie sobie z nią radzi.

#196 Share Almarso

Almarso

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:37

Palenie zbożem w piecu Palę w swoim starym uniwersalnym piecu zrębka z wierzby już wiele lat. Od 4 lat mieszam ze zbożem. Zboże u nas podchodzi do 1000zł/t wiec nie kupuję pełnowartościowego tylko uszkodzone, zawilgocone itp cena do 300zł/t.
Zboże dawkuję bardzo precyzyjnie, gdyż już raz zagotowałem wodę w układzie c.o.
A jeśli chodzi o etyczną stronę spalania zboża to moim zdaniem spalanie zboża które miało iść na gnojownik bo rolnik nie wie co z nim zrobić to żadna zbrodnia. A tak nawiasem mówiąc to wszyscy spalamy zboże czy chcemy czy nie. Wszyscy tankujemy paliwo a w paliwie od lat jest domieszka spirytusu to wszyscy wiedzą. A z czego robi się spirytus? głównie ze zboża i to pełnowartościowego.
Suchą zrębkę z wierzby energetycznej mam swoją, a tanie zboże dokupuję.
U mnie w domu ciepło i za grosze.
Więcej informacji o wierzbie na mojej stronie http://wierzbaenergetyczna.info

#197 Share Medalik

Medalik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Sport, polityka :-) ,rolnictwo

Napisany 23 marzec 2012 - 21:00

Palenie zbożem w piecu Czy da się paliś owsem w piecu miałowym ??? Jeśli ktoś palił to jak to robił, podpalał od góry , trzeba mieszać z czymś np.miałem czy można palić czystym???
pozdrawiam

#198 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:25

Palenie zbożem w piecu Spokojnie da się palić, podpalać od góry. Z miałem można mieszać, ale nie jest to konieczne.

#199 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 21:54

Palenie zbożem w piecu Przeciwnikom palenia zbożem w piecu polecam film "Konopielka" :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:00

Palenie zbożem w piecu Zbożem możesz palić tak jak kolego mówi od góry ja mam duży piec z dolnym spalaniem jeśli chodzi o wierzbę energetyczną i owies to jest to najlepszy piec do ich spalania