Jarolek19

Palenie zbożem w piecu

Polecane posty

rami    18

wiecie mo sąsiad miesza rzepak z mieszanką zbożowa i spala w piecu zamiast węgla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@garek-ale żeś się wysilił-"ziarnko droższe od węgla"(już o tym debilu nie wspomnę)

jeśli grzybem śmierdzi-też droższe?

odpad po czyszczeniu-też droższy?

 

to że są tacy co palą to powinieneś tylko im dziękować-bo to między innymi w pewnym procencie masz tą cenę-hodowcy może mniej zadowoleni-ale czy to wina palących zboże że ceny skupu niezadowalające?

 

a jeśli ktoś już się na to zdecydował,i robi to już ładnych kilka lat,a "opał" ma swój-to liczy koszty uprawy-co się nadal opłaca.

 

 

zboże jest cokolwiek warte jak jest gdzie lub komu sprzedać-jeśli tego brak to może i w notowaniach być po 5tyś,a i tak nie jest nic warte.

 

może warto szerzej myśleć-a nie myśleć względem własnego podwórka-bo to co się opłaca tobie innemu wcale nie musi,wręcz odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy ze śląska widocznie nie wiedzą co to V i VI klasa ziemi, stąd ich oburzenie. Czasem warto wychylić się i wyjrzeć za swoje podwórko, na II klasie każdy jest mądry, na VI + ONW zupełnie inaczej się żyje, zupełnie inna opłacalność. @Wisemag coś o tym może powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nno dobra przepraszam za debili :). U nas jest taka firma skupowa która skupuje wszystko nawet jak się rusza i nie za ładnie pachnie :). może dlatego palenie w piecach ziarkiem jest niemodne. :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@niemodne-chyba żartujesz-wystarczy przejrzeć oferty firm budujących piece,palniki,i ile rocznie ich sprzedają-w Brusach jest gościu co robi przystawki na owies to dwa lata się u niego czeka.

 

ja mam 2 ha pod opał,i bardzo se to chwalę-również mam 4 ha lasu-tyle że do lasu to tylko na grzyby-wyciąć jakieś drewno-przecież to ciężka robota,zanim to do pieca się nadaje-a z ziarnem to taka wygoda prawie jak z olejem.

 

z resztą nie powinno nikogo interesować kto czym ogrzewa(po warunkiem że to nie plastyki)-to chyba każdego prywatna sprawa-no i każdy potrafi jako tako sobie przeliczyć-czyż nie.

 

@Mariusz x-ty chyba nie masz nic lepszych gruntów-to i mnie rozumiesz-widziałeś to "grandpale" na zboże,pellet,co robią w Kolbudach-też fajne kotły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

trzeba być d*** żeby palić zbożem :) to jest moja teoria ziarnko droższe od węgla gdzie tu ekonomia

 

Wulgaryzmy

 

 

Panie murtek serca pan nie masz żeby biednego rolnika walczącego o każde ziarko karać procentami starającego się żeby ludziska mieli co jeść tak potraktować :( przykro mi panie murtek. I mam nadzieje że stając w obronie palących chlebem nie dosięgnie pana Boska Łaskawa ale sprawiedliwa zarazem ręka :(


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jestem rolnikiem, ale często zaglądam w ten temat ponieważ planuję budowę domu i zmierzam go opalać właśnie owsem.

 

Uważam też, że to właśnie rolnicy powinni zabiegać o to, by promować takie zboża jak owies, jako forma opału. Dziś węgiel jeszcze nie jest drogi, ale za kilka lat się to zmieni. Na węgiel będą nakładane coraz to większe podatki "ekologiczne", Wydobycie węgla powolutku spada, jak do tego udoskonalą metodę pozyskiwania paliw z węgla, jego cena wzrośnie i to nie podlega dyskusji. Zapomnijcie o wszelkich wynalazkach typu pelety - produkcja tego jest tak energochłonna, że wraz z drożejącymi paliwami zaczyna balansować na granicy opłacalności.

 

A taki owies, to jest przyszłość. Paliwo ekologiczne, więc nigdy nie doczeka się podatków "ekologicznych", a gdy popyt na to zborze jako opał będzie wystarczające, jego cena będzie stale oscylować wokół cen węgla. To jest tylko i wyłącznie dobra wiadomość dla rolnika. Dlatego dziwią mnie głosy sprzeciwu... być może, wasze pola to przyszłościowe "kopalnie opału" i do tego trzeba dążyć, zwiększając ilość alternatywnych paliw, utrzymujemy stałe ceny wszystkich pozostałych. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to niech spojrzy na ceny ropy naftowej - dla niej nie ma póki co alternatywy... kiedyś na pewno się znajdzie, a im szybciej się to stanie, tym szybciej ustabilizuje się jej cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

"żeby ludziska mieli co jeść"-to ty się w tym wypadku owsa czepiasz?-podjedź do pierwszej lepszej piekarni,i zobacz ile się zwróconego chleba wyrzuca,bezpośrednio na wysypisko-a jeśli komuś na takim chlebie zależy może się z właścicielem piekarni dogadać i za parę złotych cały bagażnik wywieźć-tylko po cichu żeby US się nie dowiedział.

mówiłeś że u ciebie firma skupuje cokolwiek że zbóż-a myślisz na jaki cel-Niemiec spali u siebie(bo niby po co złej jakości by skupowali)-jeśli tam zawiozłeś jakiekolwiek ziarnko to jesteś hipokrytą-bez urazy-pomyśl nad tym.

 

idąc dalej takim tokiem myślenia-opalając drewnem,wycinamy płuca ,spalając kopalne uwalniamy węgiel do atmosfery który miliony lat był w ziemi związany.naszym wnukom będzie się bardzo ciężko oddychało.

 

dwa lata wstecz większość spalało i nikt o chlebie i głodzie nawet nie pomyślał-cena trochę lepsza i od razu grzech chlebem palić-i co śmieszne:ci sami.

 

 

 

@JohnTheBulletTeacher-(ale żeś se nick wymyślił-ty wiesz ile czasu go przepisywałem :lol: )-piszesz o cenach-ja nawet o tym nie myślę,myślę o kosztach uprawy,bo te tylko ponoszę.

druga rzecz-jaka niesamowita niezależność-nikt już mnie nie "zrobi" przy sprzedaży zboża,i już nikt mnie nie "zrobi"przy zakupie węgla(najbardziej chodzi mi o jakość)-to chyba każdy przechodził.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a paląc owsem robisz dokładnie tak samo jka byś palił węglem jeśli chodzi o bilans ekologiczny


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@garek-nie do końca-spalając zboże do atmosfery trafia nawet więcej węgla(dwutlenek-nie bawmy się w szczegóły o postać),tyle że w drugim sezonie jest z powrotem pobierany(pochłonięty),przez następny owies-to tak jakby zamknięty obieg węgla,co przy węglu nie występuje-bo ten uwolniony do atmosfery się tylko kumuluje-dlatego właśnie węgiel z owsa jest ekologiczny,a z kopalnego nie-rozumiesz różnicę?

węgiel z owsa trafia do atmosfery,lecz na krótko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

zdecydowanie się nie zgadzam po pierwsze pokłady węgla są z roślin czyli bilans ekologiczny jest taki sam. Po drugie ja nie owies to na polu rośnie co innego więc suma co2 jest dokładnie taka sama. A ile ropy trzeba spalić na wyprodukowanie owsa i td i td


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Naciągana ta teoria, i to dosyć mocno. Gdyby spalić cały węgiel na Ziemi to wg Ciebie bilans węgla zostanie bez zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a kopalne to same się wydobywają?ile energii się na ten cel zużywa?i ile jeszcze spalić tej ropy trzeba żeby się u ciebie znalazł.

 

bilans nie jest taki sam-różni się o kilka milionów lat.

 

najczystsze są solarne,wiatrowe-a i tak ile energii najpierw trzeba zużyć aby cokolwiek można było z tego uzyskać.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim owies nie pyli tak jak węgiel, powstaje znacznie mniej popiołu, który i tak możemy rozsypać na polu jako nawóz. Jedyny problem to sporo NOx, ale i na to jest rada. Bilansem CO2, bym sobie głowy nie zaprzątał bo do tej pory nie udowodniono czy aby na pewno CO2 jest odpowiedzialny za zmiany w klimacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Panowie: w dzisiejszych czasach głupio trochę dyskutować co jest grzechem a co nie :) Religię i staropolskie tradycje można podtrzymywać, ale nie należy wciskać ich na siłę ludziom którzy tego nie chcą. Ten temat powinien dotyczyć zagadnień czysto technicznych i ekonomicznych związanych ze stosowaniem zboża jako paliwa.

 

CO2, efektem cieplarnianym i innymi ekologicznymi pierdołami nie ma co się przejmować- po prostu kończy się ostatnie ochłodzenie klimatu i Grenlandia stanie się znowu zieloną wyspą- tak jak było kilka wieków temu ;) Będziemy wydawać miliardy na ekologiczne technologie, a wystarczy jeden (np.: ) wybuch wulkanu i nadrabia nasze oszczędności w emisji CO2, itp. na kilkaset lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
batman17    1

wiem kolego wiesmag, tylko podałem przykład dobrego pieca, sprawdzonego. są różne piece np defro akm uni, sas, krzaczek, zębiec. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam palnik na owies lub pelet. Zaliczył 6 sezon. Spisuje się bardzo dobrze, pomimo, że spalam przeważnie odpady różnych zbóż. Kilka osób które znam boryka się jednak z kłopotami. Problem jest nie tyle w palniku co w elektronice. W normalnym obrocie nie kupi dobrego sterownika lub tańszego palnika z dobrym sterownikiem. Polski producent robi takie sterowniki, jednak tylko na zamówienie jednej z firm produkującej palniki i są sprzedawane tylko z palnikiem (po ok. 7 tys.) lub jako część zamienna po okazaniu dowodu zakupu palnika. Znajomy kupił palnik z tych tańszych. Palnik jest bardzo dobry konstrukcyjnie, jednak elektronika wprost uniemożliwia jego użytkowanie. Problem tkwi w logice odpowiedzialnej za sygnalizację wygaśnięcia. Dobry sterownik musi mieć mieć bardzo elastyczny (czyt. programowalny) sposób wykrywania wygaśnięcia. Pozostaje tak naprawdę kupić tańszy (ok 2,5 tys. zł) palnik bez elektroniki i wykonać ją samemu (ja za części dałem w zeszłym roku 410 zł, ale ma to być wypas zastępujący dotychczasowy sterownik) lub kupić droższy palnik za ok 7 tys. Podobnie jest z piecami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilidan    0

palenie zboza to grzech.

a odnosnie wloskich firm i to ze sa dobre prosze was nie rozsmieszajcie mnie wlosi jedyne co dobrze robia to makaron. mialem doczynienia z produktami wloskich firm i to jest szmelc!!!chodzby naczepy do przewozu zwierzat

firmy pezaioli szmelc,szmelc, i jezcze raz szmelc. od wlochow tylko makaron i pizze kupojcie nic wiecej


Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmarcel    0

odnośnie włoskiego kotła na owies jest to mercedes. W sezonie grzewczym 2010 zakupiłem polski piec Granpal (za nie małe pieniądze) bardzo zachwalany na różnych forach. Ogrzewałem tym kotłem dom piętrowy i szklarnie. Zakup tego kotła był wielkim błędem. konstrukcja pieca nie pozwalała na gromadzeniu się większych ilości popiołu w popielniku. Około 22 musiałem wyrzucić popiół, a o 6 znów się nie mieścił. Powodowało to cofanie się dymu do zbiornika z owsem, zapach niespalonego dymu był porażający, potrafił zwalić z nóg. Jeżeli chodzi o spalanie to był bardzo oszczędny. Jeszcze większą niespodziankę w tym piecu sprawiła mi funkcja automatycznego rospalania ... taki bajer. Po uruchonieniu kotła załączała się zapalarka, kocioł zaczynał podawać owies i tak przez 15 min.Po piętnastu minutach potężna eksplożja daszek z komina przelatuje około 7 m i londduje w ogrodzie. Telefon do dystrybutora, ... no cóż złe ustawienia? , a może przypadek. po tygoddniu ręcznego rozpalania myślęsobie zapłaciłlem tyle kasy i muszę rozpalać ręcznie, kolejna próba. Przycisk start, procedura rozpalania rozpoczęta 10 min ... 15min .... i eksplozja, wyrwany zamek w drzwiszkach popękane płlytki na kominie. Kocioł wystawiony na allegro i sprzedany za 70% wartości. Jestem zwolennikiem palenia owsem, posiadam kocioł firmy Tilgner tłokowo miałowy 35 kW oraz 60 kW, Ten większy służy mi już 4 sezon, choć producent w ITR nie napisał o spalaniu owsa to sprawuje się wyśmienicie, Owis bardzo dobrze spala się z groszkiem lub miałem w proporcji objętościowej 2 części owsa i jedna groszku. Spalam w sezonie około 15 T owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Temat przygasł widzę. Pewnie zboże drogie :) Mi spleśniały 2 tony pszenżyta w silosach i poworkowałem je przed żniwami i czekałem do tej pory na porządną zimę. Jeno się doczekać nie mogę, bo u nas dziś rekord mrozu (-5*). No i zaczynam właśnie palić tym pszenżytem. Zapach swoisty i teraz zrozumiałem że we wsi na pewno kilka domów jest opalanych zbożem bo teraz kojarzę zapach. Problem jest tylko z tym przelatywaniem przez ruszta i trzeba ziarno na żar sypać. Praktykował ktoś wyłożenie dołu blachą z otworami? Warto robić takie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

U nas sypie się węgiel żeby się przepalił później trochę się go pogrzebaczem rozbija i sypie na to zboże później jak się zrobi skorupa ze zboża to znów się trochę dosypuje. Blacha z otworami może zbytnio ograniczyć dopływ powietrza jeśli nie masz dmuchawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

tak jak kolega wyżej, najpierw przepal ,aby było trochę żaru na dole i wtedy nie bedzie się tyle przesypywać.. ale  musisz z umiarem sypać zboże, aby uzyskać jak największa kaloryczność i za razem nie zaduszać pieca... ;)  a z blachą to bym odpuścił.. ewentualnie możesz powstawiać jakieś pręty między rusztami, jesli da radę... to ograniczy przesypywanie... bo nie zapominaj o tym ,że musi się przesypywać popiół...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Ja palę odpady zbożowe , ale głównie drewno bez rusztu poziomego , na ruszcie położyłem cegły szamotowe ( połówki 3cm) i nic się nie przesypie :) . Powietrze podaje nad ruszt ( nad szamotki ). Kocioł to Kalvis , zasypowy , dolniak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Blacha nie zda egzaminu chyba że gruba ,ja powkładałem stare sita od bijakowego to się powyginaly więc pomysł odpada najlepiej sypać na żar jak koledzy wyżej piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

No więc nasypałem na żar. Do pełna. A co będę do pieca chodził co godzinę. Zamknąłem drzwiczki i tak czekam i czekam i nic nie słychać. Uchylam drzwiczki i patrze, ale gęsty biały dym. Super. Uchylam bardziej drzwiczki .....i jak nie pierdyknęło ogniem.... to już się w tym tygodniu golić nie muszę. Po tym doświadczeniu doszedłem do wniosku, że nie należy zasypywać ziarnem płomienia. Musi się cały czas palić i wtedy unikniemy darmowej depilacji twarzy. Blacha rzeczywiście nic nie da chyba. Nie będzie po pewnym czasie dostępu powietrza i wszystko się przydusi. Najgorsze jest to, że znowu się wiosna robi na dworze a zboże daje ogromne ciepło -prawie jak węgiel. Dobre na mrozy by było. Dobrze że tego ziarna do lasu nie wywiozłem, a już miałem to na przyczepie załadowane ino kumpel jak widział to się po głowie pukał i namówił mnie na poworkowanie i zostawienie na opał. Super sprawa. Ja będę wymieniał piec to na taki z zasobnikiem trza to będzie problem z głowy. Nie wiadomo jednak czy będzie czym palić wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj