Jarolek19

Palenie zbożem w piecu

Polecane posty

Jarolek19    0

mój sąsiad pali zboże w piecu centralnego ogrzewania śmierdzi na całą wieś

 

Co wy o takim sposobie myślicie??? :rolleyes: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz próbowałem, ale jak mi zostało zaprawionego od siewu z 30 kg. Ale ja jakoś nie jestem przekonany do palenia zbożem. Ale teraz to chyba nie jest za bardzo opłacalne. Tańsze jest na np. słomę.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

Kto by zbozem palil :rolleyes: Glupota najwieksza-gdzies w okolicy jest firma ktorej zawozisz 6ton slomy a oni ci daja 3 ton do palenia ale zapomnialem jak sie to nazywa ;) Musze sie ojca spytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Posiadam taki piec na owies, może przy tych cenach mało opłacalne ale owies koszę bez wiatru byle więcej,na podwórku pachnie jak w piekarni.Spalam nawet śmieci z czyszczenia zboża.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

młodzi rolnicy może na to pójdą, ale jak byś miał powiedzieć swoim dziadkom o paleniu zbożem to by cię ostro wyklęli.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239

A dlaczego mlodzi maja na to pujsc :rolleyes: ? Chyba takze wiedza jakie sa ceny zboze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Oby takie ceny jak teraz urzymywały się cały czas to rolnik nie będzie musiał zbożem palić w piecu bo kupi sobie węgla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

Sąsiad to wiecie niema co z tym zrobic chłop ma 65 lat siedzi na emeryturce noi se bimber robi

 

a zboża nie sieje zostało mu dużo ze wczesniejszych lat

 

ja tego nawet niechce praktykować zboże to chleb przecierz nie???

 

a stare zboże idzie na ospe dla krów świń i nic nie zostaje do żniw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Dla mnie palenie zboża to grzech :rolleyes: , bo w biednych krajach nie mają co jeść a tu sie pali dobre zborze którym głodni ludzie na pewno by nie pogardzili ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Przy takiej cenie zboża to chyba nikt tego nie praktykuje. A wogóle jaka jest wartość energetyczna podczas spalania zboża??? Czy taka sama jak węgla? Chyba raczej nie :rolleyes:.

Czytałem , że wartość energetyczna owsa odpowiada wartości energetycznej węgla. Mam ten artykuł z Poradnika Rolniczego(chyba) gdzieś w archiwum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

gadali raz o tym w dzień dobry w sobotę, ogrzewali szkołę owsem i wychodziło ich za rok około 20tys, a te same ogrzanie weglem kosztowało 60tyś, wiec jakas roznica jest heh, ja raczej bym owsem nie palił, jakos tak nie wypada.., słomą to tak :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ja raz z ciekawości spróbowałem na palić owsem w piecu w garażu i nasypałem z pół wiadra na ogień, po chwili zaczęło huczeć jak rakieta i piec zrobił sie czerwony, ogień aż do końca rury od dymu doszedł. Niestety starczyło to tylko gdzieś na 10 min.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
Dla mnie palenie zboża to grzech :rolleyes: , bo w biednych krajach nie mają co jeść a tu sie pali dobre zborze którym głodni ludzie na pewno by nie pogardzili ;)

Jak bym słyszał moich sąsiadów że palenie zboża to grzech,A ja ich pytam czy wódkę piją ,a wódka to z ziemniaków i żyta robiona i że ich ziemia odłogiem leży już parę lat to jak to nazwać jak nie grzechem ,a palenie węgla powiększa efekt cieplarniany przy zbożu tego niema . Arni a ty ile wysłałeś jedzenia dla głodujących :angry:


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A na biopaliwie jeździć to nie grzech ? Olej dla biednych i głodujących by był.

 

Najważniejszy jest rachunek ekonomiczny albo jak ktoś ma poprostu taki kaprys.

A w tej chwili nijak się to nie opłaca. Chyba że zboże porośnięte, zapleśniałe.

Ja np: palę w zwykłym piecu odpady od czyszczenia zbóż, te najlżejsze (pierwsza aspiracja).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

pewnie że by sie dużo ludzi najadło - tylko kto by ci za to zapłacił - a przelicz sobie ile faktycznie kosztuje cię wyprodukowanie tony owsa a ile kosztuje kupno węgla - no i fekt pozytywny - mniejsze zanieczyszczenie srodowiksa


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to oczywiście nieekonomiczne, ale kilka lat temu jak zboże było po 300 zł to się nawet opłacało. Nawet niektóre gminy dawały dofinansowanie do zakupu pieca na owies, który lepiej wykorzysta parametry jego spalania. A co do wątpliwości moralnych to coś w tym jest że głupio tak zbożem palić, ale z drugiej strony rzepaku na paliwo to nikt nie żałuje, albo kukurydzy na biomasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0

Kiedyś zostało mi ze 100 kg owsa, to wrzuciłem do pieca. Dobre to było bo mozna było szybko podnieśc temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0

tak samo jęczmień sąsiad napali tym mówi że mu jest ciepło w domu

 

ale jak dlamnie palenie zboża to grzech sorry że sie powtarzam;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

widziałem coś takiego

ale to była dmuchawa do pieca.

Mało z tego owca jest popiołu.

moja mama też mówi mi że to grzech palić w piecu zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Jezeli mamy odpowiedni piec do palenia zbozem to podono jest to całkiem opłacalne nawet przy cenie owsa 500zł a przy obecnej to moze wyjdzie podobnie co wegiel,ale jak policvzymy koszt produkcji to chyba jeszcze nie tak zle bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Witam

 

Interesuję mnie jaka część użytkowników AgroFoto.pl ogrzewa się zbożem?

 

U nas w piecu miałowym do ogrzania domu pod dachem 200m2 100kg żyta na dobę spalamy tj. za całe 17zł...

 

Piec miałowy, z 2007r. spala, jeszcze dmuchawkę trzeba było przystopować bo ciężko niższą temperaturę na piecu było utrzymać.

 

 

Zauważyłem ze w pobliskim terenie co raz wiecej rolników pali zbożem, niektórzy od kilku lat preferują juz taki rodzaj ogrzewania...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Mój dalszy sąsiad pali zbożem. Dziennie zużywa ok 20kg żyta. A jakiej kubatury jest dom to nie powiem, ale jest wielki ;)

A co do opinii sąsiada do tego typu rozwiązania, to bardzo je sobie chwali i w tym rozwiązaniu widzi przyszłość. Tylko niech się ludziki opamiętają i przestaną bezgranicznie ufać teologi(w tej sprawie pewnie podpadłem kilku osobom). Bo to jest dobry kierunek w rozwoju bioenergetyki.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja może, nie z tej beczki trochę ;)

Ale, żeby nie zakładać nowego tematu

Czy sprzedawał ktoś z Was zboże do elektrowni?

Bo słyszałem , że coraz więcej osób sprzedaje zboże (szczególnie niższe klasy), do elektrowni na opał bo ceny w skupach niskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja za jakiś tydzień rozpoczynam ten proceder. Palnik robi mi znajomy po kosztach a dziurę w piecu robię jutro. Tan znajomy pali już 3lata i jest bardzo zadowolony mówi ze pali jak gazem tylko kilka razy taniej. Marcin te 100kg wydaje mi się trochę dużo no ale Ty nie masz specjalnego palnika pod kontem zboża?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj