Skocz do zawartości

Zdjęcie

wybór

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share adamlupus

adamlupus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 04:25

wybór I nie widzę żadnej przewagi balotów w zużyciu paliwa jeśli chodzi o transport z dalej położonych pól. Przy belarce trzeba raz jechac i wałki porobić, potem znowu jechać belować (idą albo dwa ciągniki na raz albo jeden a potem drugi), a potem zwozić przyczepami Dodany obrazek .

Edytowany przez adamlupus, 23 lipiec 2012 - 19:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wybór Dzisiaj, 05:55
  •  

#62 Share mati5457

mati5457

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane.

Napisany 17 styczeń 2010 - 10:48

wybór hmm prasa jest tansza i lepiej sie ja daje bo przywiezeisz balot i po sprawie ale przyczepa samozbierajaca jest tansza i robienie w pryzme jest tansze:)

#63 Share KamilF1

KamilF1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 18:57

wybór Dla wygody jak najbardziej prasa ;) Poza tym możesz ją wykorzystać także do innych celów :) I także na tym zarobić. Jeśli ja miał bym wybierać, bez wahania wziął bym prasę

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czym zbierać zielonki? zobacz »

•  

#64 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 19 kwiecień 2010 - 22:35

wybór Na prasie interesu nie ;) każdy kupuje swoją dla nawet ok 300 bali rocznie więc małoopłacalne jest branie tylko dla zarobków. Jak brać to tylko pod siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share Adex

Adex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 07:08

wybór Jak ma się prasę to wszystko można samemu zrobić ;) . A przyczepą samozbierającą potrzeba co najmniej 2 ciągniki i 2 ludzi :) .

#66 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 08 maj 2010 - 21:10

wybór Myśle, że prasa bardziej się opłaca bo jak wspomniałes można nią zrobic kiszonke słome i siano :lol:
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#67 Share Marek46ha

Marek46ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Ekonomia, Rolnictwo, GPW, Motoryzacja

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:59

wybór Z tym upieraniem się co jest lepsze to ciężko jednoznacznie zdecydowac. Opowiem to na swoim przykładzie:
Narazie mam sipmę i muszę sie z nią mordowac bo sprzęt wiadomo jaki, a łąk trochę jest.
No ale do rzeczy zawsze byłem zwolennikiem przyczep rotorowych, uważałem że na moje gospodarstwo przyczepa będzie najwygodniejsza i najbardziej ekonomiczna (Łąki są położone w promieniu 2 km, w gospodarstwie jest miejsce na betonowe silosy). Słomę planowałem zbierac tą starą sipmą, a do sianokiszonek kupic pottinger europrofi 5000.

Tak się złożyło że mogę miec większy obszar łąk, ale troche dalej od domu (40km).
I teraz co mi doradzicie?

Teraz (pomimo swojego przekonania o ekonomiczności przyczepy) bardziej skłaniam sie w kierunku prasy. Będzie trzeba kupywac większe ilości folii przed sezonem i szukac oszczędnosci w ten sposób. Znajomi którzy mają i prasy i przyczepy mówią że prasa też wychodzi dobrze, jeżeli ktoś ma dostep do dobrej, tańszej folii ( a to największy wydatek) to nie wychodzi źle, zwłaszcza przy dużych odległościach.
Bo o to chyba się rozbija - odległosc łąk od gospodarstwa.
Jeżeli byłoby to 10km to byłbym dalej za przyczepa, najwyżej o większej pojemności. Ale 40 km to juz nie żart i wyjątkowo nieporęczne jest jeżdzenie z przyczepą na takich odległościach. ( o sieczkarni nie wspominam bo na małych torfowych łąkach szału by nie zrobiła, zresztą cena samej sieczkarni to troche za wysokie progi jak na moje gospodarstwo)
Tego starego testu w top agrar to aż sie nie chce komentowac ( ogólnie to bardzo dobry pomysł na porównanie i pewnie wykonano dokładne pomiary tylko maszyny były wzięte pierwsze jakie sie nawineły!). Powinni wziac albo krajową przyczepę i prasę, albo zachodnią dużą przyczepę i porządną prase + owijarke samozaładowczą. Do tego śr. odległosc powinna wynosic 10 km to ten test byłby wyrównany i rzetelny.

Tak na marginesie to zastanawiam się teraz jaką prase wybrac ( prasowijarke czy poprostu dużą prasę i dobrą owijarke samozaładowczą) Na przyczepach to się bardziej znam bo się tym interesowałem, prasy zawsze omijałem:)
Z pras podoba mi się duża lely welger rp 535 albo 445 + owijarka samozaładowcza mc hale. Ale muszę zobaczyc jak to działa w praktyce bo np. europrofi5000D to sam widziałem że narzuca przyzwoite tempo zwłaszcza jak traktor ma zapas mocy.
Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 713 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 29 grudzień 2011 - 17:58

wybór tez miałem taki dylemat, jeszcze 2 lata temu chciałem kupic przyczepę a teraz za 2 miechy bedzie prasa i owijarka samozaładowcza mchale,raz ze areał mam mały , w sąsiedztwie brak ziemi do pozyskania na dzierzawy badz kupno, więc 15-30km bede latal po kiszonkę , dwa że mokre lata pokazaly ze teren wokół obory jest bardzo niepewny i trzeba byloby budowac silosy i ponosic ogromne koszty,miałem ochotę na prasoowijarkę lecz jej cena (250-260tys) skutecznie ostudziła moje zapędy.