Skocz do zawartości

Zdjęcie

wybór

67 odpowiedzi na ten temat

#21 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 08 czerwiec 2008 - 10:35

wybór Jak to czytam to niewiem co jest lepsze przyczepa zbierająca może się przydać do wożenia pęków słomy jest idealna do trasportu. A najlepiej to kup to i to i spoko. :)
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wybór Dzisiaj, 01:49
  •  

#22 Share kubus

kubus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 08 czerwiec 2008 - 18:09

wybór pewnie że najlepiej to i to ale trzeba posiadać hajs
Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

#23 Share Dominator80

Dominator80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:interesuję się rolnictwem historią średniowiecze mam c-330m<br />pług 2 skibowy kultywator brony itd. ursusy czyli trzydziestki prosto mówiąc są najlepsze

Napisany 06 wrzesień 2008 - 20:07

wybór najlepiej wybrać to prasa ale nowsza i z bardziej znanej firmy a jak przyczepa to wszyscy mówią że krone i joskin to bliźniaki to nie ma różnicy prasa jest mozolna jak tylko do trawy to lepiej przyczepe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#24 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 16:45

wybór Ja dawniej woziłem słome i siano samozbierającą. Z jednej strony dobre bo w jednego zrobi wszystko jeszcze dmuchawa i jest ok, ale trzeba nieć duuuuuuużo miejsca. Teraz jak mam prase to samozbierającą woże bale, dobra bo dużo na nią wejdzie :D tylko potem jak trzeba zamknąć klape jest wysoko podawać i nie zapne jej za prasą to jest duży minus.

#25 Share Hiszpan321

Hiszpan321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 18:33

wybór Ja wolałbym chyba prase zwijającą, bo bale mniej zajmują a zresztą można jeszce jechać na zarobek. Ale z drugiej strony do prasy jest potrzebny tur i owijarka, poza tym folię z silosu przy odrobinie dbalości możesz wykorzystać kilka razy a to zmniejsza koszty :D

#26 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 17 grudzień 2008 - 15:47

wybór A ja powiem tak jeśli masz duże stado to zbierająca za 20 koła to już fajny sprzęt będzie a mniejsze koszty
Przy małym stadzie są problemy z paszą bo zanim weżniemy całą szerokość pryzmy to na początku zaczyna się już grzać więc w tym przypadku prasa bo otwierasz małe porcje paszy ale są wyższe koszty przede wszystkim foli.
Ja mam trochę ponad 20 szt. bydła i w ciepłe dni kiszonka mi się grzeje teraz mam już zwijkę i będę robił bale no poza kukurydzą

#27 Share kubus

kubus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 15:59

wybór z tego co tu mówicie to przyczepa samozbierająca lepsza lecz do słomy to raczej bela. Najlepiej żeby były dwie maszyny.
Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

#28 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:10

wybór Kolego przemo ja zwijałem prasą kuku, i super się ukisiło, już będziemy siali kuku na dwa razy w sezonie, i będziemy zwijali prasą, bo raz że usługe na sieczkarnie u nas trudno dorwać, a dwa, że sami sobie to zrobimy, i nic nie pleśnieje w belach, a krowy to ogonami machają, i mleko nawet lepiej wzrosło niż po sieczce :D Jak kto nie wierzy, to chciałem dodać foty z tej akcji, ale były robione fonem, i pewno za słaba jakość, i mod nie akceptował :D

#29 Share xdxaxmxixaxnx

xdxaxmxixaxnx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:28

wybór http://www.rpt.pl/index.php?content=84 -przeczytajcie koniecznie.
Mimo wszystko jestem za prasą.
Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

#30 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:35

wybór jaka duża była kuku a foli nie przebijała ?
ciekawy pomysł...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:39

wybór Czytałem ten test w top agrar polska , i wedłóg mnie to była porażka na całej lini :D żal.pl , raz że robili super przyczepą , lepszej nie ma , a do drugiego zestawu dali sipme , porażka , jak by dali np vicon-a , to wyniki były by dwa razy lepsze dla zestawu drugiego :D A jak jeszcze by dołożyli owijarke samozaładowczą to całkiem , a na zmniejszenie ludzi podczas pracy można by jeszcze bardziej zniwelować dając prasoowijarke , i przyczepa musiała by się skichać do takiego zestawu :)

Kuku miała 1,8 , i nieraz prabijała folje , ale ani razu się nie zerwała , bo jeden stał , i te kikuty odstające poklepywa ł , i problem znikł

#32 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 17:41

wybór Czy po przyczepie z nożami kiszą się dobrze gorsze gat traw, tzn jeśli zainwestować w przyczepę to raczej wszystko trzeba by kisić a ja mam wątpliwości jak na nie podsiewanych łąkach się to sprawdzi.

A i nie mam silosów robił bym to na glebie więc czy coś by z tego wyszło tzn pasza dla 15 byczków i czy tą sianokiszonkę łopatą dało by się lekko wybierać i taczką wozić?

Nie piszemy posta pod postem-używaj opcje edytuj :D .

Edytowany przez MarcinPykuS, 17 grudzień 2008 - 19:18.

#33 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:10

wybór Jeśli dla 15 sztuk to prasa i w bele

#34 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 19:13

wybór Prasę to bym skołował, ale nie mam tura żeby sianokiszonkę założyć (kolcem to tez będzie ciężko), a załatwienie owijarki praktycznie niemożliwe, a tak przyczepą to bym jeszcze zielonkę przywoził byczkom, tylko jak to się kisi nie wiem, czy na polu na folii by wyszło, tzn musiał bym rozłożyć folie na polu i na to układać i ugniatać zielonkę i to nakryć folią tak?

#35 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:57

wybór Na folie to raczej nie od razu na glebę.Możesz dać cienką warstwę słomy chociaż nie wszyscy to polecają

#36 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:07

wybór Na takie stado jak Ty to polecam prasę. Możesz zainwestować w jakąś mniejsza prasę aby mieć mniejsze bele i wtedy będziesz miał zero odpadów. W pryzmie będziesz miał dużą stratę i bez wycinaka to życzę powodzenia. Polecam prasę np. Claas 34 małe bele, łatwość w ustawianiu i pracy nawet be tura. (bez problemu można postawić lub przetoczyć bele ręcznie)

#37 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:37

wybór Jesli na 15 sztuk to prasa choć małe pryzmy też robiłem ale jeśli nie masz wybieraka to przejeban... . I niech nik nie pisze głupot że prasom idzie szybciej- wielka bzdura . Ja mam to i to. gdy robie jakieś małe pole 2-4 ha to prasą ok.50 balów -obsada 5 osób 5 ciągników i dobry dzień a przyczepą 3 osoby 3 ciągniki i przez jeden dzien to do 10 ha mam classa 330s x2 wiec potrafimy do 20ha na dzień gdy są blisko łąki. rocznie sprzątamy z ok. 100ha jest u nas gościu co z tej powieszchni robi w baloty my do 1 tyg. a on 3 tyg. siedzi na łąkach. Ale jak mówi nie musi zaś odkrywać z ziemi. No i koszty mam w połowie.

P.S. nie piście ze coś lepsze jak tego nie macie i nie przyrównujcie do polskiej zbierającej od siana. Pozdro.

#38 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:30

wybór Niech nikt nie pisze że zbierającą szybciej zbierzesz trawe. Masz 100 ha łak, na takim areale znajomy ma prasoowijarke, a najdalej położoną łake ma ponad 80 km od domu, i ostatnio miałem znim okazje pogadać, koleś twierdzi że na jego areał nie widzi lepszego sposobu zakiszania traw, jakoś jemu do szczęścia nie jest potrzebne pięć osób, bo on jeździ JD 6930 z prasoowijarką , a pracownik śmiga New Hollandem TD70D z Claas-em Linerem 770 hydro, jakoś radzą sobie baardzo dobrze we dwóch, a bele spokojnie zworzą sobie po sianokosach . Dwa ciągniki, i dwóch ludzi zabierają na raz 64 baloty, a łąke ma koło mojej . wyodbraź sobie jak on by miał jeździć z jedną przyczepą ponad 80 km w jedną strone, ciekawe czy zebrał by więcej niż pięć hektarów dziennie. To nie jedyna zaleta zakiszania, za dużo by tu pisać, ale jak te argumenty ci nie starczają , to moge kontynuować :)

#39 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 22:34

wybór na 15 sztuk bydła inwestowanie w prase,ładowacz to głupstwo przy tych cenach foli ,noi mleka.kup przyczepe z nożami używana np.class 445s i spokojnie za 40% ceny zbierzesz i zakisisz.dwa ciągniki i 3 ludzi i masz zebrane.ze trochę popracujesz przy obrzucaniu ziemia to nic.ale za to dobra pasza i za pól ceny.pomyśl.ja np z 30h zbieram przyczepa i ani myślę nad belami-za drogi bajer.jesli masz łąki w obrębie 5km od domu to nie masz się nad czym zastanawiać- takie moje zdanie.pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 23:02