Skocz do zawartości

Zdjęcie

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

155 odpowiedzi na ten temat

#121 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 29 marzec 2015 - 11:46

Mam pytanie, czy prasy Mchale z serii 5000 mają problem ze stawaniem belki? Najlepiej jakby wypowiedzieli się użytkownicy takowego sprzętu.

Edytowany przez andrzej2257, 29 marzec 2015 - 11:46.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zatrzymywanie balota podczas prasowania? Dzisiaj, 03:38
  •  

#122 Share Rafal1994

Rafal1994

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 maj 2015 - 14:11

przy walcowej to jest normalne ,  przy wilgnej słomie bela nie bd się zatrzymywać :)

#123 Share mart45

mart45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 czerwiec 2015 - 14:09

Mam prasę zmiennokomorową walcowo-pasową New Holland BR750 i mam problem chyba z nieobracaniem się materiału prasowanego w komorze.

Baloty nie wyglądają na zwinięte przez zmiennokomorówkę czyli tak: http://ls-portal.eu/...platzierbar.jpg

tylko jak by materiał się nie obracał i wyglądają jak  by były ze zwykłej stałokomorowej: http://img01.staticc...ecia_rev002.jpg

raz na 30-40 balotów nie owinie mi siatką bo wydaje mi się że nie obraca się balot.

Oraz strasznie tnie czy to słomę czy siano.

#124 Share ogi430

ogi430

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 09:33

Kolego jak balot przestanie się obracać to go  już nie dokończysz ponieważ materiał nie bedzie wciągany do komory i zostaje na podbieraczu. W pasowej prasie raczej to się nie zdarza. Na jakim ciśnieniu prasujesz ? i jaki materiał ? Ja mam br 740a i baloty wychodzą jak z pierwszego zdjęcia.

#125 Share mart45

mart45

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 czerwiec 2015 - 17:37

pracuje aktualnie na około 2000psi. Dzieje się tak i w słomie i w sianie a nawet w sianokiszonce ale już mniej. Jak materiał jest słuchy to strasznie go tnie na sieczkę. Wcześniej miałem NH 654 i tak się nie działo. Do tej pory jak wezmę stary balot ze słomą to od razu widać po której prasie jest. Po BR750 straszna sieka.

#126 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 13:22

Właśnie u mnie jest ten sam problem w pasówce Hesston 5650. Mam ją już od 2 miesięcy. W krótkim sianie nie da się zacząć, bo stanie w podbieraku. Przy owijaniu sznurkiem robi sieczkę i wszystko spada na te listwy dociskające pobierające masę przy podbieraku i trzeba to zgarnąć, bo zapcha mi przy kolejnej belce. 

Druga sprawa to wczoraj wieczorem pojechałem sprawdzić jak będzie szło w słomie i zapchało mi 2 razy na owsiance, (pszenżyto dobrze szło). Dzisiaj pojechałem ok 10 godz to tylko wpakowałem się w słomę (pszenżyto) to od razu postój. 2 belki dobre i dalej znowu źle. Przejechałem znowu na owsiankę i dobrze zacząłem ale już 2 beli nie mogłem zacząć. 3P jeździłem 1 biegiem. Co jest jeszcze uciążliwe to sieczka ze słomy na tym docisku podbieraka i chyba wyrzucę ten docisk. Dodam jeszcze że palce podbieraka są w nie najlepszym stanie, ale czy to też może być przyczyną. Czy może materiał jest zbyt suchy. Długie siano sporadycznie się zapychało. Wałek do rozpoczęcia beli mam kwadratowy.

#127 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 11:09

Posiadam McHale f5500 i nigdy nie było problemu w słomie a prasowałem też słomę kttóra leżała 2 dni na słońcu

#128 Share adamm93

adamm93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 11:14

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Na początku tego postu ktoś zaproponował posmarować walce żywicą i posypać żwirem i mam pytanie co do tego. Czy nie będzie się o to siatka zaczepiac? I jakiej grubości będzie najlepszy żwir?

#129 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 14:19

żywica Ci grubego żwiru nie złapie bo to fizycznie niemożliwe... ja stosował jakieś kamyczki grysowe czy coś... miały ostre krawedzie a max 2-5mm średnicy. malowałem walca, sypałem i gotowe. ładnie łapało.

Nie studiuje wszystkich tematów o prasach ale myślałem że to problem tylko walcówek a tu też pasówki stękają :> W tym roku żadnego tuningu nie stosowałem a mój rollant 44 miał minimalne problemy tylko w pszenicy a pszenżyto, owies, jęczmień to po prostu bajka. Fakt że chyba nie wszystkie prasy mają widły za podbieraczem a to duuuużo pomaga.

Ja w którymś miejscu przeczytałem o funkcji prętów nad podbieraczem.... wstępne zagęszczanie materiału.... opuściłem te pręty na max, podbieracz dość wysoko i heja do przodu. problemy się skończyły.

Minimalne problemy z pszenicą to chyba wina tego że tylko kłosy zbierałem bo słomy nie potrzebuje a siekacza w kombajnie nie mam

gabrysiek i nie jeździj 1 biegiem... siekę tylko robisz i sobie problemy. ja tym rollantem zaczynam od 3 a przy końcu 2 bieg. Fakt że mam trochu więcej kucy pod maską 4P ale inaczej tego nie zrobisz

#130 Share adamm93

adamm93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 14:49

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Myślałem o zastosowaniu max od 1 do 1.5 mm żwir bo nie wiem czy siatka nie będzie się o to zaczepiac. Nie miałeś z tym problemu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 16:12

nie mam siatki, nie mam problemu. 1.5mm to piasek :P więc tym bardziej nie masz czego się obawiać tylko testować

#132 Share adamm93

adamm93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 17:20

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Jutro będę testował więc dam znać jak to wyszło.

#133 Share Krystian92

Krystian92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motocykle

Napisany 07 sierpień 2015 - 21:08

Witam ja mam Melal-Fach od nówki 2004 słoma i siano masakra !!! Nie ma mowy o prasowaniu słomy w tym roku u mnie większość słomy spalone nawet łańcuchowych  zatrzymują się belki. Teraz kupiłem JD 580 i bez problemu idzie do słomy polecam :)

#134 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2430 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 07 sierpień 2015 - 21:31

W tym roku jak słoma parę dni poleżała i do tego podgrzewało to i ja miałem problemy jak nigdy. Jedyne wyjście wstać o 5 czy 6 rano i prasować z rosą. Wtedy jest idealnie i dobite jak należy :D

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#135 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 12:54

Co do tego mojego Hesstona 5650 to mam wałek kwadratowy do rozpoczęcia beli. 2 znajomych ma wałki okrągłe i jeden miał jak kupił prasę listwę przy tym wałki i mówił, że nie miał problemu przy prasowaniu. Drugi nie miał tej listwy i jak zobaczył to dorobił i mówił, że robota teraz idzie bez problemu. Dzisiaj pożyczyłem sobie tę listwę i czekam aż chłodniej się zrobi i zobaczymy. Mówią, że zęby od podbieraka nie mają nic do rzeczy. Jak zauważyłem to ta listwa wygląda tak aby materiał ze środka prasy nie cofał się do podbieraka tylko zjeżdżał po tej listwie tworząc koło czyli belę. Wieczorkiem dam znać co i jak.

Z listwą też nie szło. Zrobiłem pierwszą belę bez problemu. Później 3 wyrzuciłem, udała się kolejna i znowu 3 wyrzuciłem.

Wczoraj znajomy miał ten sam problem w Hesstonie 5670 na kwadratowym wałku. Mówił, że nigdy z tym nie miał problemu tylko wczoraj rano pierwszy raz, a wieczorem tak samo nie chciało iść. Jutro ma próbować zwijać kolejny znajomy na okrągłym wałku z listwą. Zobaczymy czy mu się uda. U siebie będę próbował na kwadratowy wałek na spawać drut albo płaskownik, ale nie wiem czy też coś to da. Przyczyną jest zapewne słoma w tym roku jest zbyt sucha i śliska.

Edytowany przez gabrysiek, 09 sierpień 2015 - 08:57.

#136 Share adamm93

adamm93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 08:20

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Żywica trochę pomogła ale dalej się zatrzymywała bela no i siatkę też potrafi ten żwir wciągnąć. Po paru dniach prasowania żywica się wytarla więc nie ma sensu tego znowu robić.

#137 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 08:35

czy jest sens to już Twoja decyzja.... jeśli miałbym święty spokój przez zabawę z żywicą to co drugi dzień smaruje... byle było skutecznie. zawsze możesz to olać i zamówić usługę a na swoją prasę się tylko patrzeć albo liczyć że ktoś ją kupi nieświadomy problemów

#138 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 20:51

W moim przypadku komora się nie domykała, a kontrolka mi gasła na komputerku. Słoma zwinięta, ale chcieć coś zdziałać to musi być wilgotna. Do kwadratowego wałka na spawałem drut. 

#139 Share andrzeju207

andrzeju207

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:motocykle, auta, piłka czyli to co każdy facet lubi najbardziej :D

Napisany 11 sierpień 2015 - 22:21

Witam!

Panowie mam dwa problemy ze swoją prasą MASCAR 2120

1. Z jednej strony jak owijam słomę sznurkiem to jest sznurek mocno ściśnięty zaś z drugiej jest luźny co może być przyczyną?

2. Bela nie chce wypadać z komory. W zależności czy jest mocno zbita czy nie.

Zaznaczam, że dzieje się to tylko w słomie w sianie i trawie tych problemów nie ma.

Bardzo proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share Daro05

Daro05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 02 listopad 2015 - 12:07

W swojej prasie walcowej Deutz Fahr GP220 pokryte mam żywicą i żwirem o gradacji 2-3 mm wszystkie walce oprócz trzech dolnych, taką ją kupiłem. Ogólnie nie miałem problemów z zatrzymywaniem się bel ale kilka zepsutych na sezon to norma. Zauważyłem że podczas podnoszenia klapy niektóre bele ślizgały się na dolnych walcach i dlatego nie chciały wypadać. Obecnie pokryłem również i dolne walce kamykami i żywicą, czy rozwiąże to problem okaże się w przyszłym sezonie.