Skocz do zawartości

Zdjęcie

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

155 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 11:24

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ale tu nie chodzi o wysokość tylko o ostrość tych wypustek. W dobrej prasie jak przejedziesz ręką to czuć, że te wypustki są dość ostre a w wyeksploatowanej prasie czuć jak byś ręką przejechał po zwykłej blasze ryflowanej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zatrzymywanie balota podczas prasowania? Dzisiaj, 19:22
  •  

#82 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 19:06

zatrzymywanie balota podczas prasowania? dziś tam grzebalismy przy niej to te zęby są dość ostre i jak sie przejedzie ręka to czuć je;)

#83 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 22:52

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Czy przyczyną nierównego balota (z lewej bardziej zagęszczony jak z prawej, kształt stożka) może być brak przy podbieraczu takiej kratki jak w sipmie z 279/1?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#84 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 19:21

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ta "kratka" vel "drabinka" raczej ma za zadanie aby materiał na podbieraczu nie piętrzył się do góry.

#85 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 21:34

zatrzymywanie balota podczas prasowania? A ja kupiłem dziś litr żywicy, utwardzacz i przelecialem 2 spodnie walce w moim Claas 44. posypałem drobnym kamyczkiem i w pole.... różnica kolosalna :) a dobijalem tak że 70 kucy chciało dlowic co mi sie nigdy nie zdarzało jak sie belka ślizgała ;p

#86 Share urc360

urc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 14:41

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

spróbuj trochę mniej zbijać bele, może chcesz za bardzo zbić bele i wtedy następuje poślizg na pierwszym walcu tuż za podbierakiem.

ja mam ursusa c360 i prase wergel rp200 i robię pod wieczór, po małym deszczu albo po koszeniu bo jaka jest sucha słoma to sie ślizga. robię pod wieczór i sześdziesiątka daje znakomicie rade i rolki zbija bez wielkiego wysiłku 1800 obr i jedziemy z tym koksem:)
polecam wergel rp200;p

#87 Share grzesiekxy

grzesiekxy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 18:58

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ja stosuje zasadę ża na podbieraku zawsze musi być słoma ,na uwrociach wyłaczam napęd ale tak żeby również została słoma na podbiaraku .jeśli przy dobijaniu bela poturla się trochę bez podawania swieżego materiału to raczej na 100% się zatrzyma bo z walców idzie tylko sieczka.Robię prasą METAL FACH i nawet najsuchsza słoma idzie bez problemu. Jesli bela juz sie wam zatrzyma to proponuje powoli jechać dalej żeby nagarniacz nabijał słomę pod belę łańcuch trochę trzeszczy ale często pomaga .

#88 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 21:12

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Też ostatnio zaczęło mi dokuczać blokowanie się beli w Claasie Rolandzie 44. Dolne najbardziej wyślizgane bębny pomalowałem farba podkładowa (jest porowata) i dodatkowo podczas malowania posypałem grubym piaskiem. Teraz śmiga rewelacyjnie. Wypustki na bebnach jeszcze niepowycierane, ale sie farba wyślizgała. Co do 50 KM i walcówki jakoś nie mam przekonania. Prasowałem wcześniej 55 KM ciągnikiem i przy mocniejszym dobijaniu beli traktor miał już co robić. Teraz prasuje 80 KM i nie ma tego problemu nawet przy sianokiszonkach.

#89 Share farmer0408

farmer0408

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 28 luty 2012 - 20:35

zatrzymywanie balota podczas prasowania? a czy jak pomaluje biteksem wałki to nie zacznie się łuszczyć bo słoma idzie też jako pasza dla krów czy się powoli wyciera jak farba

#90 Share Kamilursusc385

Kamilursusc385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 28 luty 2012 - 20:51

zatrzymywanie balota podczas prasowania? mój sąsiad beczko wodo lał i wtedy belował :D B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Reno1

Reno1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze i rolnictwo :)

Napisany 20 czerwiec 2012 - 07:32

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ja mam krone 10-16s i nigdy bela nie staneła w komorze

#92 Share Przemoo10

Przemoo10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 29 lipiec 2012 - 13:51

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Witam. Zakupiłem vicona 1601 i problemem u mnie jest ze słoma zostaje na podbieraczu a walce nie chcą jej wepnchnąć dalej. myślałem żeby zrobić je żywicą i pospać kamyszkiem te walce...Powiedzcie mi Panowie jakim kamyszkiem najlepiej posypać i czy przyspawanie prętów do walca coś pomoże?? Proszę o poradę?

#93 Share adamus12

adamus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 11:53

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Witam mam problem z feraboli entry 120 spaduje mi sznurek z beli z lewej strony tylko na bardzo suchej słomie , ale siatka śmiga ładnie POMOCY

#94 Share SepukuRolnik

SepukuRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 16:43

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Witam ja radził bym nadspawać pręty i posmarować zywicą i sypnąc piaskiem znam troje ludzi którzy tak robią i welger walcowy w słomie śmiga i najlepiej stosowac się do zasady grzesiekxy'a
Pozdrawiam

#95 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 16:51

zatrzymywanie balota podczas prasowania? @adamus a masz w swojej prasie ograniczniki, żeby sznurek nie owijał do samej krawędzi balota? spadanie sznurka u mnie występuje tylko przy krótkiej i śliskiej słomie ( szczególnie jęczmień ) i trzeba je ustawić około 10 cm od krawędzi

#96 Share adamus12

adamus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 sierpień 2012 - 19:55

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ograniczniki mam ustawione blisko konća beli więc musiałbym przestawić na sam początek są tam trzy dziury do regulacji

#97 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 08:41

zatrzymywanie balota podczas prasowania? To przestaw na te pierwsze otwory od środka i będziesz miał po problemie :)

#98 Share AndiContractor

AndiContractor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:57

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Witam wszystkich powidzcie czy wogóle ktos z was prasuje na równych obrotach słomę? Powiem Wam ze pracowałem z różnymi typami stałych i zminnych komór i na dziesiątki tysięcy sprasowanych bel i parę sztuk mi stanęlo w komorze kluczem do tego jest sama technika prasowania. jesli ktoś ma gładkie wałki to polecam wspawać co drugi wałek po trzy pręty 6 albo 8mm jechac na rónych dość wysokich obrotach prawie ze 500obr na womie.
Pozdrawiam

#99 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 24 maj 2013 - 09:44

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Witam wszystkich.
Kupiłem prasę AROBALE12 12s i miałem okazję przetestować czy będzie sie zatrzymywał w niej balot,. Kupiłem od gostka słomę z 4 lat myszy zrobiły robotę i więc pojechałem belarka, słoma była po kostkującej prasie pocięta i sucha i z podrzucaniem na podbierak też było różnie raz była na nim słoma raz nie , zbelowała 37 bel i żadna nie staneła. Siano też już belowałem różne i drobne i dłuższe i wyschnięte na wiór i jest ok, nie wiem czemu komuś z was się zatrzymuję bela.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 24 maj 2013 - 13:26

zatrzymywanie balota podczas prasowania? problemy z zatrzymywaniem beli w prasie praktycznie nie występują w prasach claas 44, czy tak jak twoja arobale 1212 gdyż tam są wały gęsto frezowane. suchy materiał może się zatrzymywać w prasach z gładkimi walcami, np w starych welgerach
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem