Skocz do zawartości

Zdjęcie

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

155 odpowiedzi na ten temat

#61 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 10:48

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ja posiadam prasę Deutz Fahr 2.30 która ma na walcach takie wypusty i przyznam się że tylko raz mi się zdarzyło że balot się zatrzymał w południe w żytniej słomie a tak to idzie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zatrzymywanie balota podczas prasowania? Dzisiaj, 05:26
  •  

#62 Share dakota

dakota

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, dyskoteki i imprezy:)

Napisany 06 styczeń 2010 - 12:18

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ja mam welgera rp15 często stawała mi belka ze słomy, robiłem różne rzeczy, typu druty przyspawane jak pisaliście wcześniej, malowanie walcy i sypanie ich piaskiem, prasowanie porosie, niestety nic nie pomagało, ale chyba najlepszym rozwiązaniem jest grabienie zwykłym pająkiem na wałek,wtedy robi się warkocz ze słomy i bez problemu ciągnie wszystko, nawet w samo południe i najsuchszą słome z żyta. jest jeszcze jeden plus tego rozwiązania to że ciągnik ma dużo lżej.tak że jak ktoś ma z tym problemy to polecam takie rozwiązanie, no trzeba dwa razy jeździć, ale jepiej dwa razy jechać i nie mieć problemu niż co kawałek sie zatrzymywać.

#63 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 16:59

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Dakota jakoś mi ten twój przypadek sie nei podoba. Nawet o rosie ci stawało?? To już chyba jest nie możliwe;p

#64 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 07 styczeń 2010 - 17:26

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Sloma żytnia zawsze idzie do belowania bez różnicy w jaką porę bedzie belowana. Natomiast owsianka to jest katorga u ludzi widzialem.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#65 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 17:39

zatrzymywanie balota podczas prasowania? kobra89 masz walcówke?? My mamy claasa rollanta 66 to najgorsze co może być to żyto bo najbaredziej jest śliskie a owsianka to można w najgorętszy dzień prasowac i nie widać problemu;) za to np sasiad ma stało komorowa sipme to mowi ze u niego najgorsza jest przenica.

#66 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 17:49

zatrzymywanie balota podczas prasowania? No ja mam Metal-Facha i nie mialem jeszcze takiej sytuacji z belką w środku. Kolega też ma Metal-facha ale on nie da rady w dzień nic belowac nie wiem czemu tak jest. No wedlug mnie to owsianka powinna byc gorsza, bo śliska jest i miekka.

#67 Share piotrowicz19

piotrowicz19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 styczeń 2010 - 18:18

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ja tez mam metal-facha przepracowałem dwa sezony chodzi teraz z zetorem 10145...beluje każdy rodzaj słomy bez problemu w samo połódnie niedowiarków zapraszam do siebie ;) po prostu trzeba sie nie cackać tylko ogień na tłoki i jazda jeszcze mi sie nie zatrzymała żadna belka :P

#68 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 07:56

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Hm moim zdaniem w tych prasach to nie powinno być najmniejszego problemu. Sąsiad ma sipme od 4 sezonów to mu tylko raz sie belka zatrzymała. W walcówkach chodzi o to że jak np przy nawracaniu nie bierzesz słomy to belka sie kreci i walce strasznie ubijaja to wierzchnia warstwe a jak jest sliska to chwila i wpadnie w poslizg i stanie.

#69 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 14:11

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Korba89 co tyc pier.... owsiana jest najlepsza do prasowania- najlepszy zgniot w porównaniu do pszenżytniej- i co idzie że jest mniej krucha. Zatrzymanie balota może nawet nastąpić w owsianej ale słoma musi byc krutka (z długa slomą nie da się aby balot sie zatrzymał) ale i to mozna pokonac poprostu trzena szybciej jeździć aby komora była napełniana równomiernie (aby tej co juz jest w komoże tak nie "mamlało"). A co do pszenżytniej spróbujce sprasowac z rosą i w samo południe zobaczycie różnice
Korba z jakim ty ciągnikiem pracujesz z ta prasą?

#70 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 15:39

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Przeczytaleś dokladnie mego posta?? To pewnie wiesz że pisalem że u mnie jeszcze nigdy, ani na slomie ani na sianie nie stanęla rzadna bela.
A po drugie nic nie "pier..." kolego tym bardziej Ciebie. ;)
Natomiast belarka śmiga z MTZ 80.
A donośnie slomy to myślalem że jak owsianka jest śliska to temu ludzie mają takie problemy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1232 postów

Napisany 08 styczeń 2010 - 15:59

zatrzymywanie balota podczas prasowania? To żeby doświadczyć zatrzymania balota podłącz jakiś mniejszy ciągnik i wjedź w słaba słome wtedy będziesz wiedzial o co chodzi ;) . A po drugie wole dziweczyny :P

#72 Share dakota

dakota

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 luty 2010 - 12:19

zatrzymywanie balota podczas prasowania? kolego Bartek72511 mi też sie mój przypadek wcale nie podoba. pewnie że wolałbym jeździć szybko i żeby belka nie stawała, ale niestety tak sie nie da:(
i wszystk0o to co pisałem na prawde wypróbowałem, dla nie dowiarków zapraszam do obejrzenia, sa płaskowniki i ślady po malowaniu.nic u mnie nie dało. ja nie mówie że wszędzie tak jest ale niestety mnie to spotkało.

#73 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 11 luty 2010 - 21:00

zatrzymywanie balota podczas prasowania? a kolego czym ją ciagasz?? może troszke mocy brakuje i to się jakos do tego przyczynia??

#74 Share dakota

dakota

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 luty 2010 - 20:04

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ciągam ją różnie, zaczynałem od ursusa 3512, ale później też c355 też zetorkiem 6748 no i jumzem (80 km)
obojętnie z jakim ciągnikiem współpracuje w sumie żadnej różnicy nie ma. mnie ratuj tak jak pisze tylko grabienie na wałki, wtedy to i 3512 dobrze śmiga:)

#75 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 14 luty 2010 - 13:53

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

to jest dolegliwość pras o komorze z walcami. ja posiadam prase NH865 zmiennokomorową łańcuchową która nie ma takich problemów, balot nigdy nie stanął mi w prasie.

Jej nie wrzucajcie do jednego wora w ten sposób maszyn ^^ Ja mam welgera rp 220 profi > pełna walcówka z rotorem i ani razu mi sie słoma nie zatrzymała w środku ciągam ją 16stką i naprawde jeżdże po polu szybko żeby komora nonstop miała nową słome aby uniknąć zbędnego mielenia słomy, i według mnie rewelacja dobijam do 6 czasem wyżej a siatką owijam tak 1.7 obrotu ( przydało by sie więcej ale wiadomo siatka droga) A dlaczego 16 a nie mniejszum ponieważ mam górki i na same napędzanie kół w ciągniku że tak powiem spokojnie 70 koni idzie i niechce sie bawić w tam jakieś zajeżdżanie przy dobijaniu snopka , ahh zapas mocy to jest komfort, i jak depne na chamulec to wiem że sie zatrzymam , ale i tak raz sie zdziwiłem jak wyjeżdżałem z pola zajechałem sobie żeby podbieracza nie urawać i na taką stromą łąke wyjechałem >>> prasa przeszła ja na chamulec a tu 4 koła staneły a ciągnik leci :D ślizgneło mnie z 1.5 metra i sie zatrzymałem , niby to nic ale troche sie wystraszyłem :) :) tym bardziej że sie zastanawiałem nad podpięciem mniejszego ciągnika ( wiadomo oszczędności na paliwie) ale od tej pory niczego innego nie podepne tylko 16-stka :D i heja do przodu.
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#76 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 luty 2010 - 17:06

zatrzymywanie balota podczas prasowania? W mojej prasie Welger RP12s jeszcze nigdy nie zatrzymał się balot nawet jak prasuje w południe, a pracuje z C-360 :P
Deutz is Power!

#77 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 25 luty 2010 - 17:26

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Mi zdarzyło się raz że stanoł ele to z mojej winy bo spuściłem go z obrotów a tak to wieksze obroty i rura do przodu nie ma prawa stanąć... ale osobiście wole prasować w nocy nie ma takiego upału i lepiej się pracuje... a mam prese metal-fach i śmiga z nią Belarus 892... pozdro
KPK Kumurun Team...

#78 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 19:02

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Siema sorki ze troche zmieniam temat ale potrzebne mi szybkie info... ma ktos moze prase vicon greenland rf 120??? Jesli tak to jak sprawuje sie w prasowaniu suchej slomy?? Baloty sie nie zatrzymuja??? mam zamiar kupic ten model z 98 roku i zastanawiam sie czy bede mogl normalnie prasowac sucha slome w ciagu dnia....

#79 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 06 sierpień 2010 - 13:02

zatrzymywanie balota podczas prasowania? @Bartek72511
W jakim stanie masz walce w swojej prasie?
Jak przejedziesz po nich ręką to czuć że są ostre?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 10:41

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Walce jak na moje oko sa w dobrym stanie. Wypustki są dość wysokie i w tym roku nie ma problemu ze stawaniem beli, sprasowane już mam około 400 snopkówi to głownie zyto i to południe nie poludnie i idize bez problemu :)