Skocz do zawartości

Zdjęcie

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

155 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:42

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Co do wypowiedzi @Piterra, Skoro masz Sipme Farme II to po co wogule wtrącasz ten temat skoro to jest prasa łańcuchowa i takie zjawisko jak zatrzymanie balota nie występuje, jak czytałeś watek takie przypadki występują w pracach walcowych.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zatrzymywanie balota podczas prasowania? Dzisiaj, 12:11
  •  

#42 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 02 luty 2009 - 20:03

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ja posiadam prasę welger rp 12 i tez miałem ten problem , tak jak kolega wyżej napisał na spawanie na walce pomaga ja mam tak zrobione na wszystkich walcach znajdujących się na dole komory jest efekt ale prasowanie suchutkiej słomy nadal nie jest przyjemne ponieważ walce strasznie kruszą słomę i bela nie jest ładna ale dobita jest dość dobrze ;)

#43 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 02 luty 2009 - 20:15

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Wydaje mi się że w prasach łąńcuchowych też się zatrzymują baloty bo kiedyś prasował obok mnie sipmą łańcuchową i też mniał ten problem tylko on radził sobie z tym w ten sposób że woził wodę i polewał bele
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#44 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 03 luty 2009 - 15:33

Ale jak belę się owinie wcześniej sznurkiem to ona się rozleci albo przy kładzeniu na przyczepę się rozleci .

Jak napisałem wyżej, wiązanie wyzwalam wcześniej przed uwrociami, ale tylko kiedy bela jest w miarę dobrze zbita (wg wskaźnika) a jak nie to po prostu zatrzymuję WOM i słoma się już nie kruszy. Włączam dopiero po wjechaniu w pokos.

Bele ważyły około 180 kg. (Oczywiście suchej słomy:))

#45 Share radek94

radek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 03 luty 2009 - 15:44

Ja posiadam prasę welger rp 12 i tez miałem ten problem , tak jak kolega wyżej napisał na spawanie na walce pomaga ja mam tak zrobione na wszystkich walcach znajdujących się na dole komory jest efekt ale prasowanie suchutkiej słomy nadal nie jest przyjemne ponieważ walce strasznie kruszą słomę i bela nie jest ładna ale dobita jest dość dobrze :D

U mnie na jednym dolnym walcu drut wystarcza i słoma wygląda bardzo dobrze ;) a mógłbyś mi powiedzieć jak rozwiązać ten problem ze sznurkiem??
ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

#46 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 04 luty 2009 - 11:16

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ja miałem jeden ale to było za mało..... a mógłbyś lepiej wytłumaczyć ten problem bo nie łapie za bardzo, fotki mile widziane. W mojej prasie jak do tond nie miałem problemów z owijaniem bel ;)

#47 Share marex

marex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 luty 2009 - 16:03

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ja mam prase welger RP12S i mam naspawane 4 płaskowniki na dolnym wałku tym najbliżej podbieraka. Jak prasuje słome to całyzcas trzymam stałe obroty na wałku, nawet jak końzcy sie pokos to nie wyłaczam WOM bo później są problemy z ruszeniem beli. Poza tym to najlepiej jak słoma podawana jest równomiernie. Jak puszczam sznurek to jeszcze troche jadę zanim załapie, a prasuje o każdej porze dnia i nocy ;)

#48 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 04 luty 2009 - 22:38

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Jak dla mnie 4 to za mało, miałem parę i bele stawały nadal jak chciało się dobrze dobić Ja mam na wszystkich walcach znajdujących się w dolnej części komory.a z reszto to się zgadzam w 100% z poprzednikiem ;)

#49 Share pucek3

pucek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 00:18

zatrzymywanie balota podczas prasowania? z tego co piszecie to wynika ze musze naspawać płaskowniki na walce . tak bedzie chyba najlepiej.mam nadzieje ze to rozwiązanie zda egzamin a jezeli nie to sprobuje jeszcze ta opcje z pomalowaniem walcy.Jezeli to wszystko nie zda egzaminu to chyba pozostanie wymiana prasy...
John Deere 6300 :-)

#50 Share zetor10045

zetor10045

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 749 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 19:33

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Przyspawanie powinno pomóc ,a widziałem kiedyś prasę malowano jakimś lepikiem i kamionkami i posypano strasznie to wyglądało ,ale nie wygląd najważniejszy :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lucjan

lucjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 20:00

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ja też mam claasa i powiem że na uwrociach trzeba wyłączać wom bo wtedy najczęściej mi się zatrzymywał balot wina jest takrze słomy gdy jest zbyt poczaskana przez kombajn.

#52 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 16:33

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ja mam prase metal-fach walcowa i tez mi sie zdazylo zatrzymanie slomy w prasie i tylko na slomie zytniej ale zmiejszylem stopien zgniotu i nie bylo problemu
jak jest zbyt mocno zbita słoma to belka zapiera sie bokami w prasie i staje. wystarczy zmiejszyc stopien zgnioto i problem rozwiazany albo prasowac z rosa

#53 Share malawania

malawania

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 19:05

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ja mam classa 46 tez kilka razy stanęła mi belka moja rada to prasować rano lub wieczorem kiedy jest rosa.

#54 Share zielaz

zielaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Dużo by wymieniać...

Napisany 07 czerwiec 2009 - 19:39

zatrzymywanie balota podczas prasowania? witam mam pytanie odnośnie Twojego vicona, chodzi mi o to na jakim cisnieniu prasujesz słomę ?, i ile razy obwijasz ją siatką ?. Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedz

Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

#55 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 12:07

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Chyba tylko ja tu o Viconie pisałem, więc odpowiem :mellow: W czasie pracy zegar pokazuje jakieś 150-160, przy dobijaniu gdy bela naciska na klape dochodzi do 190-200... Siatką owijam 1,75 lub 2,5 raza jak chce solidniej, bo jedna warstwa czasami potrafi sie lekko wyciągnąć przy załadunku/rozładunku bel z pola. Rolki po stałokomorowych walcówkach mają większą tendencje do "rozprężania" sie niż po prasach zmiennokomorowych.

#56 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 14:16

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Jakie zatrzymywanie balota?
Pasówki

#57 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 03 lipiec 2009 - 14:00

zatrzymywanie balota podczas prasowania? No i? Swoją walcówką też tak pojade :D

#58 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 22:42

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Mam DFkę MP130 (to samo co Vicon i Kverneland 130)i w instrukcji jest napisane że słomę należy prasować 140bar i tego się trzymam. Belki wychodzą dobrze zbite i twarde w środku. Nie mam wagi którą mógłbym zważyć belkę,ale waży sporo. Jedna osoba będzie miała kłopot z postawieniem belki pionowo, a z wilgotnej słomy to już sobie nie poradzi. Przy wyższym ciśnieniu belka staje w komorze z suchą słomą. Owijam 2,5 obrotu bo belka lubi się rozprężać. Co do stających belek, aby tego uniknąć należy trzymać prasę na obrotach i nie ociągać się tylko jechać w miarę szybko tak jak pozwalają na to warunki. Pozwala to uniknąć niepotrzebnego mielenia suchej słomy przez walce. Sucha słoma nie sprawia problemu jeżeli nie przeładowuje się komory. Po skończonych żniwach nadal uważam, że prasy walcowe to najlepsze uniwersalne rozwiązanie.

#59 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 10:47

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Przyczyną mogą być też zbyt szerokie pokosy po kombajnie- mój znajomy ma starą walcówkę claasa i np słomę żytnią zgrabia na węższe a wyższe wałki i robota wtedy idzie jak trzeba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share pawel1986

pawel1986

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 12:56

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Witam posiadaczy Pras wałkowych Class. pisaliście ze macie problem ze czasami bela wam sie zatrzyma w komorze!! Po pierwsze zacznijmy kto jaką ma.
1. Jeżeli macie klapę na zatrzaski to nie powinniście mieś problemu ze bela wam ustanie w komorze
2. Co do pras gdzie klapa jest hydraulicznie trzymana to już nie do końca gdyż jeżeli zawór przepuszcza to klapa się otwiera i już wtedy może ustać dlatego trzeba się pilnować i od czasu do czasu pomagać rozdzielaczem żeby ciśnienie na zegarze nie spadło. Lecz najprostszym sposobem jest mała poprawa w zaworze ciśnienia!!!
3. Podatawą jest mieć rotor w prasie i może być bez noży choć lepiej z :)

Osobiście posiadam Class Roland 46 Roto Cut i od 5 lat nie mam z nią problemu tylko podczepiam ciągnik i heja w pole i czy sucho i czy mokro zawsze pójdzie i swoje zrobi :)Ps. masz taką prasę i masz problem to napisz a na pewno ci pomogę. Pozdrawiam