Skocz do zawartości

Zdjęcie

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

155 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 styczeń 2009 - 10:14

zatrzymywanie balota podczas prasowania? a ja wam powiem jak to jest u mnie, zalerzy od ilosci masy na pokosie (slomy, siana), trzeba tak jechac przy dobijaniu zeby ciagle bylo dawane rowno zarcie do belarki, bo jak pojedziesz szybciej to robi sie odrazu elipsa z beli a nie walec i przez to nie da razy jej obrocic, Jak mi stawaly belki to wylanczalem walek i musialem przejechac jakies 100 metrow po polu zeby sie ubila, i wjezdzam w pokos i juz wlanczam walka i idzie dalej ale to mialem tylko 3 razy taki bajer, a teraz juz temu zaradzilem.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zatrzymywanie balota podczas prasowania? Dzisiaj, 02:16
  •  

#22 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 10:24

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Kobra a ja właśnie jak juz widzę cos nie tak to wtedy w pedła bo jak idzie duża masa to bela sie obraca, a jak mało idzie to walce nacierają to słomę i dlatego sie ślizgają,

A najlepszym sposobem jest belowanie z klejem i wtedy nie ma problemu

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#23 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 10:27

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Balzak z jakim KLEJEM o co ci chodzi, poprostu jak na slomie masz ta kupe po kombajnie jak zboze wysypuje to jak zaszybko podjedziesz i juz dobijasz bele to bankowo ci stanie, dasz za duzo masy i stop walki sie slizgaja,

#24 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 11:01

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Klej to jest rosa czyli belowanie wcześnie rano lub pod wieczór, ja bałwanów ze słomy na polu nie mam bo zawsze wysypuje podczas jazdy.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#25 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 12:26

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Zależy też jaka to słoma. U mnie zawsze mam problemy z pszenną więc nie dobijam do końca ;)

#26 Share dragmen

dragmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 09:13

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Najlepszym sposobem na zatrzymywanie się bel w prasach walcowych jest posmarowanie walców żywicą i jeszcze zanim wyschnie posypać ją drobnym żwirem, ja mam DF GP 220 też miałem ten sam problem i zrobiłem jak wyżej, od tego czasu ani jedna bela mi nie stanęła, jeżdże podczepiam do niej 3p i jak dopijałem na maksa to aż 3p się dusił :P zrób jak wyżej powiedziałem to napewno Ci się nie zatrzymają, a jeszcze zapomniałem że po tym zabiegu zrobiłem ok 1500 bel i nic się nie starło ;)

#27 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 09:48

zatrzymywanie balota podczas prasowania? haha posypywanie i smarowanie, kolega chlorokauczoka farba lal po walkach i posypywal zwirem, i po 10 belach to samo. Musi byc naspawane na walkach albo walki musza byc zrobione z ryflowanej blachy, wtedy bedzie git.

#28 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 styczeń 2009 - 10:10

zatrzymywanie balota podczas prasowania? my też smarowaliśmy ale to nic nie dało

#29 Share dragmen

dragmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 12:27

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Spawanie prętów czy kątowników nic nie daje, chlorokauczuk też nic, tylko żywica, kup pudełko żywicy i posmaruj na jakimś metalu zobaczysz na drugi dzień tego nie oderwiesz

#30 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 15:01

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ja tam nie mam problemow ze stajacymi belami ale kumpel sie z tym boryka ciagle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 15:23

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ja mam Famarola z rotorem. Jak stanie bela to z wyczuciem wjeżdżam w pokos, rotor wepchnie trochę słomy między belę a walce i zawsze ruszy. No chyba że się wcześniej straszne jajo zrobiło z beli to trzeba wywalić. Prasowałem w tym roku i w dzień i w nocy i było ok. Tylko jeden taki dzień był, że nie szło.

#32 Share maciek31p

maciek31p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 luty 2009 - 08:56

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

A może jakieś rady byście podali, a nie każdy pisze, że ma taką i taką prasę, i nic takiego się nie dzieje.....

#33 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 01 luty 2009 - 08:57

zatrzymywanie balota podczas prasowania? A jakie chcesz rady??

#34 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 luty 2009 - 10:11

zatrzymywanie balota podczas prasowania? kolego mi też się zatrzymywały bele słomy bo mam walcową z naspawanymi kątownikami na walcach, jedynym sposobem naprawde skutecznym jest ustawienie prasy dla słomy na mały zgniot, wtedy sznurek jest automatycznie wcześniej podawany i bela nie zdąży sie zatrzymac, chyba ze masz reczne podawanie sznurka do podawaj wczesniej. drugim wyjsciem jest prasowanie wieczorem albo rano jak troche rosa siada, ja swoją słomę beluje przeważnie nocą, w dzien koszenie a w nocy jak chlodno prasowanie

#35 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:22

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Przeważnie jak się zatrzymuje to przy dobijaniu. Ale to nie znaczy że nie można dobić. Mam automatyczne podawanie sznurka ale w razie potrzeby pociąga się za linkę i sznurek jest podawany wcześniej. I robię to przy wyjeżdżaniu z pokosu albo na uwrociach gdzie słoma jest rozjeżdżona i pokruszona. Normalnie bez problemu można dobić twardą belę. Nie sztuka narobić flaków. Poza tym trzeba uważać na tzw. kupki po kombajnie - jak wciągnie taką na raz i bela zrobi się jajowata to może się zatrzymać. No i nie powinno się zatrzymywać przy dobijaniu dopóki nie pójdzie sznurek bo słoma się z wierzchu pokruszy i nie będzie się kręcić. Trochę wprawy i można robić nawet w dzień.

#36 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 01 luty 2009 - 18:43

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ale jak belę się owinie wcześniej sznurkiem to ona się rozleci albo przy kładzeniu na przyczepę się rozleci .
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#37 Share Piterr

Piterr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:17

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Wtam ja mam sipme farmę II i mi nic takiego się nie dzieje. Ale kolega ma claas 46 i presuje tylko wcześnie rano albo wieczorem i z tego co zuważyłem to do końca nie dobija.

#38 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:39

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Ja tak trochę nie w temacie ale ile średnio ważą bele po waszych prasach po mojej Sokółce z mf 3080 bele waży około 120 kg , a co do tematu to u mnie bele się nie zatrzymują.
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#39 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 01 luty 2009 - 21:45

zatrzymywanie balota podczas prasowania? mi tam sie nie robia flaki z bel i nie rozlatuja sie przy zaladunku nawet jak mam na najmniejszy zgniot ustawiony. zeby dobic mocniej to probowalem tez tak ze jadac normalnym tempem jak zlapie sznurek zmiana biegu na wyzszy gaz w podloge i jak juz sznurek ciągnie to raczej bela nie staje i mozna bele dobic szybko na fulla tylko przy rozwijaniu sznurka w oborze przeszkadza potem troche sypiąca sie słoma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share radek94

radek94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 luty 2009 - 18:33

zatrzymywanie balota podczas prasowania? u mnie w prasie welger rp 12 jest na jednym dolnym walcu naspawany drut i dzięki temu jeszcze ani razu nie zatrzymała sie bela :D ale mam problem ze sznurkiem bo jak owija to na środku beli wałki machnacą sznurek i pęka :angry: i wychodzą potem bele jak beczki ;)
ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha