Skocz do zawartości

Zdjęcie

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

157 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pucek3

pucek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 luty 2008 - 22:16

zatrzymywanie balota podczas prasowania? chciałbym sie dowiedziec czy w waszych prasach tez sie to dzieje?ja posiadam prase claas rolant 46 i przy suchej słomie balot przestaje sie obracac. jak temu zaradzić
John Deere 6300 :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zatrzymywanie balota podczas prasowania? Dzisiaj, 03:09
  •  

#2 Share stasio1

stasio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 11 luty 2008 - 22:31

zatrzymywanie balota podczas prasowania?

chciałbym sie dowiedziec czy w waszych prasach tez sie to dzieje?ja posiadam prase claas rolant 46 i przy suchej słomie balot przestaje sie obracac. jak temu zaradzić

to jest dolegliwość pras o komorze z walcami. ja posiadam prase NH865 zmiennokomorową łańcuchową która nie ma takich problemów, balot nigdy nie stanął mi w prasie.

#3 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 11 luty 2008 - 22:37

zatrzymywanie balota podczas prasowania? spróbuj trochę mniej zbijać bele, może chcesz za bardzo zbić bele i wtedy następuje poślizg na pierwszym walcu tuż za podbierakiem.

#4 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 12 luty 2008 - 13:00

zatrzymywanie balota podczas prasowania? coś takiego już chyba było na AF...dobra nieważne. Chciałem powiedzieć że nawet w łańcuchowej mogą wsytąpić podobne problemy tyle że przy owijaniu - mianowicie siatka się ślizgała - sterownik pokazywał że owinięte a tu bach balot się rozleciał jak otworzyłem komorę... :rolleyes:
all rights reserved

#5 Share halun20

halun20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 12 luty 2008 - 16:39

zatrzymywanie balota podczas prasowania? @pucek3 jedyne co mogę Ci doradzic to żebyś naspawał coś na walce(jakieś małe kątowniki lub coś podobnego)

#6 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 12 luty 2008 - 18:21

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Jak prasowałem u wujka tako samo praso słome sucho i jak za mocno zbiłem to też mi to sie stało. ale podczas owijania sznurka. i bela sie nie nadawała została sie na polu bo sznurki sie porwały.
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#7 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 12 luty 2008 - 18:44

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Wałki w presie są już wytarte i ta presa nie bedzie chciała presować suchej słomy ja miałem podobny problem w pasówce jak pasy były krzywo pozapinane i jak zaczynałem bala to sie obkręcały pasy

#8 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 21 luty 2008 - 22:59

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ja mam lancuchowa mi takie rzeczy sie nie dzieja

#9 Share samesilver

samesilver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 22 luty 2008 - 16:56

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ja mam new hollanda 835 zmienno komorową łańcuchową i tez sie takie rzeczy nie dzieją

#10 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 22 luty 2008 - 18:36

zatrzymywanie balota podczas prasowania? a ja mam Claasa 34 i też sie nic takiego nie dzieje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2008 - 18:41

zatrzymywanie balota podczas prasowania? A może jakieś rady byście podali, a nie każdy pisze, że ma taką i taką prasę, i nic takiego się nie dzieje.....

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 luty 2008 - 21:48

zatrzymywanie balota podczas prasowania? A te prasy w których staje bela to mają gładkie walce? Kumpel ma stałokomorową walcówke DF z rotorem i w słomie pracuje bez problemu, podobnie jest z moją prasą która wcześniej pracowała tylko w słomie (więc musiała zdawać egzamin), jednak obie prasy mają wspawane fabrycznie wzdłużne perforacje na wszystkich walcach.

#13 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 22 luty 2008 - 22:08

zatrzymywanie balota podczas prasowania? kolega ma też DF starszego czerwonego GP220 Walce kompletnie wytarte nadspawanie kształtowniczka na każdy walec nic nie dało przy dobijaniu posypały sie łożyska .Wyjście znalazł bardzo proste wymalował walce grubo biteksem jak sie nakleiło plew i kurzu to prasa ciągnie jak złoto.

#14 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 22 luty 2008 - 23:14

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Dokładnie. U nas facet ma claas 46 i tez myśmy musieli mu całą słomę nasza presą balować bo on nie umiał i też pomalował wszystkie wałki biteksem. Niektórzy robią to samo tylko że zwyczajną farbą wałki malują. Działanie jest oczywiście krótsze.
Praca, pasja, zamiłowanie.....

#15 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 luty 2008 - 07:35

zatrzymywanie balota podczas prasowania? @mirasek to kupiłeś używną prasę???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#16 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 luty 2008 - 10:21

zatrzymywanie balota podczas prasowania? Tak, mój Vicon to kilkuletnia używka, jeszcze nie licze bel w tysiącach więc raczej nie opłaca mi sie kupno nówki, zobacz choćby ile kosztuje nowa Sipma z rotorem, nie mówiąc już o zachodnim sprzęcie <_< Prawdopodobnie pracowała tylko w słomie, noże ma dziewicze, w zakamarkach siedzi słoma, obwiązywanie sznurkiem też nie używane, ogólnie mało wypracowana, tylko jeden tryb wykazuje zauważalne zużycie ale jeszcze pochodzi, a potem go wymienie (po części mam 15 minut drogi). Ile to warte okaże sie po sezonie ale napewno pochodzi dłużej jak Sipma która wykazywała już zmęczenie przy MF i niedawno poszła na zasłużoną emeryture z C360 :rolleyes:

#17 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 23 luty 2008 - 12:56

zatrzymywanie balota podczas prasowania? wujek mój ten sam problem miał stawała a po drugie nie chciała z prasy wylatywać dolne wałki pomalował i na mogrą farbe żwir pozypał i naspawał kilka drutów i teraz idze wszystko?? a czy w pasowych tez moze sie coś takiego dziać kupiłem pasówke ale pacy ma karbowane w dobrymstanie wiec nie powinno byc cos takiego

#18 Share sebciu

sebciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 02 marzec 2008 - 12:28

zatrzymywanie balota podczas prasowania? ja mam claasa 34 i tez nic takiego jeszcze nie mialem a troche juz nia robie. sproboj zrobic tak jak wyzej kolega napisal nadspawaj na walce jakie plaskowniki albo cos to wtedy problem zniknie pozdro

#19 Share pucek3

pucek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 22:11

zatrzymywanie balota podczas prasowania? no to chyba bede musial coś naspawać, tylko jest problem bo tam nie ma zbyt dużej przerwy pomiedzy walcami...a sezon zaczyna sie zblizać
John Deere 6300 :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 styczeń 2009 - 10:03

zatrzymywanie balota podczas prasowania? miałem ten sam problem kupiłem używaną prasę zwijającą deutz fahr GP 220 miałem ten sam problem a w okolicy są jeszcze dwie takie same i dwoje znajomych ma claas słoma nie idzie nikomu na pole wyruszają o 4 rano to do 6 trochę zbiorą
naspawanie nic nie da bynajmniej u mnie sprzedaliśmy i kupiliśmy nową sipme