Skocz do zawartości

Zdjęcie

pług mf 255

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnik70

Rolnik70

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 luty 2015 - 21:58

pług mf 255

witam !!!

planuje zakup pługa obrotowego do mojego mf'a i zastanawiam się co wybrać 3/2 skibowy i jaki obrut polecacie do mf 255 na 2  węże na 1 wąż czy mechaniczny ??? gleby od 4 klasy do piachu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pług mf 255 Dzisiaj, 06:52
  •  

#2 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 17 luty 2015 - 22:22

pług mf 255

na hydraulikę to będziesz musiał za każdym razem przeżucać pod siedzeniem rozdzielaczem żeby obrucić pług

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#3 Share Rolnik70

Rolnik70

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 luty 2015 - 22:25

pług mf 255

to nie jest duży problen byle bym tylko nie musiał węży przełączać czy tego typu żeczy ronić

#4 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 17 luty 2015 - 22:28

pług mf 255

i chyba 2 skiby bo pewnie będą szersze od polskich czyli byś śmigał śmiało na 1 bez mordęgi

W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#5 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 17 luty 2015 - 22:58

pług mf 255

Nie wiem co ty masz tam za ziemie ale 3 skibowy obrotowy do MF 255 to jaja sobie robisz:) Moim zdaniem i to całkiem poważnie to max 2x14" ( 2x35cm) i nic więcej. To czy na jeden przewód czy na dwa to oczywista oczywistość jest taka że na 2 lepszy. Przełączanie zaworu i ustawianie dźwigni podnośnika to upierdliwe zajęcie. Zdecydowanie lepiej przerobić na niezależną hydraulikę lub stałe zasilanie rozdzielacza. A co do pługu to szukaj możliwie lekkich np. Lemken ( ma wersje z lżejszą ramą)

#6 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 17 luty 2015 - 23:52

pług mf 255 Kolego a wiesz może jak przerobić żeby sówakami i rozdzielaczem sterować jednocześnie?

#7 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 18 luty 2015 - 09:59

pług mf 255

Tylko zew. hydraulika. Z prawej strony pod sprężarką masz zaślepione miejsce na dodatkową pompę od wspomagania. W to miejsce osadza się pompę pojedynczą którą wykorzystasz do hydrauliki zewnętrznej lub tandemową ( podwójną ) jeśli chcesz mieć hydraulikę zew. i wspomaganie. Jest na forum kolega @ASOGCURSUS który zajmuje się takimi sprawami. Możesz się z nim skontaktować to podpowie Ci coś więcej.

#8 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 18 luty 2015 - 11:17

pług mf 255 Pompa chyba coś koło 500 zł myślałem że się montuje jakiś trójnik i wtedy mam i podnośnik i rozdzielacz

#9 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 19 luty 2015 - 09:49

pług mf 255

Pompę dostaniesz za ok 400zł. (ok 16 l/min spokojnie wystarczy - taka jak do wspomagania). Musisz doprowadzić zasilania z tylnego mostu lub skrzyni. Na zasilaniu musisz założyć filtr. Wyjście z pompy podpinasz przewody do rozdzielacza z jakimś zaworem przeciążeniowym. Od rozdzielacza spływ do tylnego mostu ( są korki od góry do np. dodatkowych siłowników wspomagających podnośnik i tam podpinasz.) Nie jest to jakaś wielka inwestycja a wygoda niesamowita. Masz niezależną hydraulikę - nie ważne co robisz podnośnikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 19 luty 2015 - 11:25

pług mf 255 Tak to wiedziałem jak zrobić myślałem że na jednej pompie się da. Jednak wygoda spora np. do tych co podpinają owijarkę do ferdka

#11 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 19 luty 2015 - 15:40

pług mf 255

Pompa od wspomagania ma tylko 7 litrów, szkoda wysiłku i pieniędzy efekt będzie słaby a tandem w trzy cylindrowym się nie zmieści,w rachubę wchodzi 16 litrów montowana w tylnym moście tak jak mają zachodnie MF-fy gdzie nawet ładowacz będzie działał lub sterowanie MK do szybkiego przłączania się

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#12 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 19 luty 2015 - 20:31

pług mf 255

Właśnie kiedyś widziłem podwójną pompę w korpus to fergusona i to było fajne rozwiązanie.Tylko nie pamiętam jaka była cena

#13 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 20 luty 2015 - 08:55

pług mf 255

http://sklep.hylmet....mf3-p-190.html 

Taka ma 16,5 l/min przy 4000 obr/min. Nie wiem jakie jest przełożenie i jakie obroty wyjdą z ciągnika ale można taką pompę spokojnie dostać i to nawet mocniejszą. Co do tandemowych jak jest np. w serii 300 czy 3000 to jeśli nie potrzebujemy wspomagania to bez sensu zakup takiej pompy. Cena tandemowej to ok 1000zł. Nie trzeba nic kombinować z rozpoławianiem ciągnika i pompę mamy zawsze na wierzchu. No i wyjdzie taniej. 

#14 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 20 luty 2015 - 18:23

pług mf 255

Pamiętaj pompy tandem od innych MF-ów nie zamontujesz do polskich ursusów ponieważ pompy tandem są na stożek i inne mają koło zębate to nie jest takie proste jak by się wydawało 

Do tej pompy z hylmetu ciekawe w jaki sposób zrobisz 4000 obrotów,a po drugie taka mała pompa przy takich obrotach to po 10 minutach się zagotuje optymalne obroty 1200-1400

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#15 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 20 luty 2015 - 19:06

pług mf 255

Widzę że brniecie w koszty wiec ja polecę jednak obrót mechaniczny ,też fajna sprawa i nie należy sie tych pługów bać ,ale trzeba wiedziec jaki kupić podstawa to półautomat montowany w wiezy pługa który obraca ty tylko zwalniasz ręcznie blokadę a reszta sama wykonuje obrót ,jedyny mankament to to że te pługi zazwyczaj obracają sie odkładniami na duł co nie pozwala zaczepić np kolczatki .

#16 Share Rolnik70

Rolnik70

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 21 luty 2015 - 09:37

pług mf 255 spotkałem sie z plugami obracanymi automatycznie jak to działa ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 21 luty 2015 - 18:23

pług mf 255

W wieży pługa zamontowany jest mechanizm który po jego opuszczeniu uzbraja sie i jak go uniesiesz do góry  i zwolnisz blokade z boku pociąga za cięgło które zamontowane jest zamiast siłownika  .Siłe do obrotu bieże z własnego ciężaru przez odchylenie sie wiezy lekko do przodu ,siłę tą mozna regulować w zależności od potrzeb obrót taki mają pługi Kuhn  ,Huard,Steno,Charlier ale ten ciężko dostępny u nas ja takiego własnie mam ,no i Lemken ale tego akurat nie polecam ponieważ w nim obrót musisz wymusić własną siłą .