Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny bydła kto oszukuje a kto nie w województwie wielkopolskim ?????

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PolakRolnikxX

PolakRolnikxX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 luty 2015 - 19:18

Witam mam na sprzedaż rocznie 50 byków i szukam odbiorcy . Kto dobrze  płaci i nie oszukuje na wadze w województwie wielkopolskim

Chodzi mi o normalny skup oni przyjeżdzają waża i ustalamy cene ( negocjujemy ) nie chodzi mi o kontrakt ana te bydło :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła kto oszukuje a kto nie w województwie wielkopolskim ????? Dzisiaj, 01:59
  •  

#2 Share kiszOn

kiszOn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego, zwłaszcza wykorzystanie zjawiska heterozji

Napisany 17 luty 2015 - 20:12

ja sprzedaje do zpm biernacki z goliny

jak sprzedawałem trochę do bm kobylin bo przedstawiciel dawał lepszą cenę to "dziwnym trafem" ta partia byków okazała się znacznie lżejsza

ale za to jak 2 razy przedstawiciel przyjechał i nie dostał byków to później dawał lepszą cenę

#3 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 luty 2015 - 20:30

Na Biernacki z goliny bym uważał dlatego że 2 lata temu sprzedałem mu 27 byków w wadze 750kg nie chciał mi wypłacić pienięndzy na konto dopiero jak zacząłem straszyć sądem to po dwóch miesiącach wpłacił na konto pieniądze 

#4 Share kiszOn

kiszOn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego, zwłaszcza wykorzystanie zjawiska heterozji

Napisany 17 luty 2015 - 20:38

nie wiem o co dokładnie chodzi ale to ma jakiś związek z vat-em ryczałtowcom przesyła na konto w terminie a vat-owcom podobno może przeciągać bez konsekwencji

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 17 luty 2015 - 20:52

Moze mnie trochę skrytykujecie ale niestety każdego pośrednika trzeba mieć za potęcjalnego oszusta ,bo wiadomo im więcej zrobi na wadze tym lepiej dla niego ,więc trzeba zachować czujność przy sprzedaży ,a co do wypłacalności to fakt trzeba pytać jakie mają inni doświadczenia .Co do skupu bydła to mi sie dobrze współpracowało z panią  Solarską okolice Wrześni i Witkowa  przyjeżdża na miejsce załadunek perfekcyjny ale jak jest w tej chwili nie wiem bo bydła juz nie hoduję.

#6 Share kiszOn

kiszOn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 luty 2015 - 13:48

najłatwiej jest oszukać rolnika jak sprzedaje poubojowo

jak zaczęliśmy  tak sprzedawać to nawet lepiej wychodziliśmy, ale nie zawsze wróciliśmy do sprzedaży na wagę żywą kiedy na kwicie z ubojni byk MM miał wpisane HF i cena także jak za HF-a, tłumaczyli się że pomylili półtusze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny bydła kto oszukuje a kto nie w województwie wielkopolskim ????? Dzisiaj, 01:59
  •  

#7 Share PolakRolnikxX

PolakRolnikxX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 luty 2015 - 20:52

ja sprzeaję do Brawit z Orchowa  cena na dzien dzisiejszy za MM 7,4 wiec ok z wagą tez ok więc polecam a co myślicie o miarach zoometrycznych

#8 Share rolnikwlkp11

rolnikwlkp11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 09 maj 2015 - 12:49

Biernacki nie placi mi od 3miesiecy,numery tel zmieniaja co miesiac a jak juz sie dodzwonie to kaza dzwonic za kilka dni i tak non stop.... korekta vatu i sprawa do sadu... nie ma rady na nich

#9 Share Paaatryk

Paaatryk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 09 maj 2015 - 13:06

Nikomu nie polecam UBOJNI KRZAN ! W tamtym roku sprzedałem ( właścicwie moi rodzice sprzedali, ponieważ byłem w pracy za granicą ) 2 byki mieszańce..... ładnej budowy na ,, moje oko" miały 650 i 600 kg co się okazało na wadze 580 i 510 kg, moi rodzice jak to starsi ludzie uwierzyli im, ponieważ powiedzieli że mogą ważyc byczki jeszcze raz nie ma problemu bo nikogo nigdy nie okłamali a ja się nie znam i gadam głupoty ile to może byk ważyć. Aż wstyd powiedzieć, ale cwaniaczki wypisali fakturę tylko z kwotą do zapłaty ( kilogramy, ani cena za kg) na fakturze się nie pojawiła. Ta sprawa nie dała mi spokoju i w ARiMR zapytałem Panią czy mogła by mi podać wagę tych zwierząt, ile ważyły w ubojni przed zabiciem, gdy wspomniałem że na 100% oszukali na wadze, to Pani oczywiście mi pomogła i podała wagi wraz z wybiciem.... Tak więc byczki na wadze w ubojni miały odpowiednio 620 i 588 kg . Z tą sprawą nie mogę niestety nic zrobić, ponieważ na fakturze nie ma jak już wspominałem kilogramów ani ceny za kilogram. Także UWAŻAJCIE NA UBOJNIĘ KRZAN

#10 Share Dolar121

Dolar121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 09:27

witam ja sprzedaje bydlo do Nikodema wszystko wporzadku kasa gotowka lub przelew w terminie polecam naprawdę uczciwy przedstawiciel na terenie wielkopolskim

On jest z okolic Leszna jego nr tel 607218982

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 10:40

Rolnik powinien mieć wgląd do danych z agencji, a oni chronią tych złodziei milczeniem