PolakRolnikxX

Ceny bydła kto oszukuje a kto nie w województwie wielkopolskim ?????

Polecane posty

Witam mam na sprzedaż rocznie 50 byków i szukam odbiorcy . Kto dobrze  płaci i nie oszukuje na wadze w województwie wielkopolskim

Chodzi mi o normalny skup oni przyjeżdzają waża i ustalamy cene ( negocjujemy ) nie chodzi mi o kontrakt ana te bydło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiszOn    0

ja sprzedaje do zpm biernacki z goliny

jak sprzedawałem trochę do bm kobylin bo przedstawiciel dawał lepszą cenę to "dziwnym trafem" ta partia byków okazała się znacznie lżejsza

ale za to jak 2 razy przedstawiciel przyjechał i nie dostał byków to później dawał lepszą cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik995    9

Na Biernacki z goliny bym uważał dlatego że 2 lata temu sprzedałem mu 27 byków w wadze 750kg nie chciał mi wypłacić pienięndzy na konto dopiero jak zacząłem straszyć sądem to po dwóch miesiącach wpłacił na konto pieniądze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiszOn    0

nie wiem o co dokładnie chodzi ale to ma jakiś związek z vat-em ryczałtowcom przesyła na konto w terminie a vat-owcom podobno może przeciągać bez konsekwencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Moze mnie trochę skrytykujecie ale niestety każdego pośrednika trzeba mieć za potęcjalnego oszusta ,bo wiadomo im więcej zrobi na wadze tym lepiej dla niego ,więc trzeba zachować czujność przy sprzedaży ,a co do wypłacalności to fakt trzeba pytać jakie mają inni doświadczenia .Co do skupu bydła to mi sie dobrze współpracowało z panią  Solarską okolice Wrześni i Witkowa  przyjeżdża na miejsce załadunek perfekcyjny ale jak jest w tej chwili nie wiem bo bydła juz nie hoduję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiszOn    0

najłatwiej jest oszukać rolnika jak sprzedaje poubojowo

jak zaczęliśmy  tak sprzedawać to nawet lepiej wychodziliśmy, ale nie zawsze wróciliśmy do sprzedaży na wagę żywą kiedy na kwicie z ubojni byk MM miał wpisane HF i cena także jak za HF-a, tłumaczyli się że pomylili półtusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sprzeaję do Brawit z Orchowa  cena na dzien dzisiejszy za MM 7,4 wiec ok z wagą tez ok więc polecam a co myślicie o miarach zoometrycznych

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikwlkp11    15

Biernacki nie placi mi od 3miesiecy,numery tel zmieniaja co miesiac a jak juz sie dodzwonie to kaza dzwonic za kilka dni i tak non stop.... korekta vatu i sprawa do sadu... nie ma rady na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Nikomu nie polecam UBOJNI KRZAN ! W tamtym roku sprzedałem ( właścicwie moi rodzice sprzedali, ponieważ byłem w pracy za granicą ) 2 byki mieszańce..... ładnej budowy na ,, moje oko" miały 650 i 600 kg co się okazało na wadze 580 i 510 kg, moi rodzice jak to starsi ludzie uwierzyli im, ponieważ powiedzieli że mogą ważyc byczki jeszcze raz nie ma problemu bo nikogo nigdy nie okłamali a ja się nie znam i gadam głupoty ile to może byk ważyć. Aż wstyd powiedzieć, ale cwaniaczki wypisali fakturę tylko z kwotą do zapłaty ( kilogramy, ani cena za kg) na fakturze się nie pojawiła. Ta sprawa nie dała mi spokoju i w ARiMR zapytałem Panią czy mogła by mi podać wagę tych zwierząt, ile ważyły w ubojni przed zabiciem, gdy wspomniałem że na 100% oszukali na wadze, to Pani oczywiście mi pomogła i podała wagi wraz z wybiciem.... Tak więc byczki na wadze w ubojni miały odpowiednio 620 i 588 kg . Z tą sprawą nie mogę niestety nic zrobić, ponieważ na fakturze nie ma jak już wspominałem kilogramów ani ceny za kilogram. Także UWAŻAJCIE NA UBOJNIĘ KRZAN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolar121    0

witam ja sprzedaje bydlo do Nikodema wszystko wporzadku kasa gotowka lub przelew w terminie polecam naprawdę uczciwy przedstawiciel na terenie wielkopolskim


On jest z okolic Leszna jego nr tel 607218982

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Rolnik powinien mieć wgląd do danych z agencji, a oni chronią tych złodziei milczeniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj